IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 17th January 2007, 20:02
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ок,обаче не винаги мненията на докторите съвпадат...
Знаеш ,че всички метаболити в кръвта минават през черния дроб,че при физически усилия се повишават обменните процеси,повишава се артериалното налягане,мускулите на корема се съкращават и повишават налягането в коремната кухина...Всички тия работи оказват влияние върху дроба и функциите му.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 17th January 2007, 20:18
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Всъщност не знам. Даже не знам кво е това "метаболит". Предполагам е нещо,свързано с метаболизма.
Явно има доктори,които смятат,че всичко това не е чак толкова опасно.

Всъщност болшинството лекари твърдят,че пиенето по 3-4 бири на ден е много вредно за черния дроб,но това не пречи на една голяма част от българите да си поркат стабилно.

Тук въпросът според мен опира до оня стар виц с доктора оптимист и доктора песимист.
Познавам хора с хронични хепатити,които си работят по строежи и си ходят по фитнеси и твърдят,че на тях никой не им забранява това.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 17th January 2007, 20:31
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Всяко съединение,което участва в химични реакции в организма(метаболизма му)и се разлага на други съединения,търпи реакции на присъединяване и отнемане на атоми и групи ,се нарича метаболит,както и продуктите от него.
А иначе има и оптимисти има и песимисти да...зависи от мног офактори...възрастта е ключов,както и наличието на придружаващи заболявания..Щом си клинично и параклинично(изследваният ти)здрав и ако не чустваш тежест в дясното подребрие при натоварване можеш да спортуваш естествено ,ясно е че няма да минеш Торп,но спортът винаги е полезен в нормални рамки
Отговори с цитат
  #34  
Стар 17th January 2007, 21:03
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
ясно е че няма да минеш Торп,но спортът винаги е полезен в нормални рамки
Него на дълги разстояния в басейн малко хора ще го минат (никой). Но има някои,които в солена вода сигурно ще го издухат. Ама и него,и тях има още много да ги гоня.

Ти сега след операцията колко време няма да тренираш?
Отговори с цитат
  #35  
Стар 17th January 2007, 23:19
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Eдин месец,ама мисля след 10тина дни да поприпомпам лекичко за да не се отпускам.. И след това по-леко,да не стане фал .....
Отговори с цитат
  #36  
Стар 23rd January 2007, 15:22
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Eдин месец,ама мисля след 10тина дни да поприпомпам лекичко за да не се отпускам.. И след това по-леко,да не стане фал .....
Ясно. Ще се възстановиш бързо. Дядото вече си прави квото си иска. Оперираха го 2 седмици преди тебе.
От другата тема стана ясно,че от хепатит Ц може да се заразиш и при зъболекар. Как,според тебе най-добре може да преценим кой зъболекар е съвестен в това отношение и кой не. Каква е процедурата,която трябва там да се спазва и къде да гледаме за да си направим точна преценка?
Отговори с цитат
  #37  
Стар 23rd January 2007, 17:25
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Как да ти кажа кой е и кой не е.... То си личи,ако в кабинета е мръсно,видиш,че паднало нещо се вдига от земята и се ползва пак например,ако има какпки кръв/слюнка по инструментариума,по масичката или по машините,задължително е да искаш да се почисти с дезинфектанти и спирт ,или да се сменят,или да си тръгнеш
Другото е казуистика или лош късмет При хирургични манипулации с не добре дезинфекцирани инструменти също съществува риск.Затова стерилизатора ни струва 4000Е,отговарящ ,разбира се на "Евро стандартите"
Отговори с цитат
  #38  
Стар 23rd January 2007, 17:34
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

yavor,
кажи моля те за ваксината плийз за колко време действа и на какъв период трябва да се подновява? Аз ако мога де що има ваксини все ще се ваксинирам....Боже верно почвам да приличам на Монк
Плащам си и не ме интересуват никви джипита и пътеки.Все има ваксини не са се изчерпали......
Отговори с цитат
  #39  
Стар 23rd January 2007, 17:53
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от The Shadow
yavor,
кажи моля те за ваксината плийз за колко време действа и на какъв период трябва да се подновява? Аз ако мога де що има ваксини все ще се ваксинирам....Боже верно почвам да приличам на Монк
Плащам си и не ме интересуват никви джипита и пътеки.Все има ваксини не са се изчерпали......
Аз си правя ваксинация протих Хепатит Б,която се прави на три пъти 0,1 и 6 месеца по един флакон от ваксината,води се "Рекомбинантна хепатит Б ваксина"
Предишния път ,когато си правих беше в 3 курс,пбаче тогава не я довърших,беше против Хепатит А и Б(комбинирана)
За такава против Хепатит Ц не знам,от Хепатит Д(или делта ) можеш да се заразиш единствено ако си заразен от Хепатит Б ,иначе не е възможно...
ПОказания за ваксиниране има при следния контингент:
-хора,подлагащи се често на кръвни манипулации
-хора,посещаващи често райони с висока ендемичност на HBV
-членове на семейство,в контакт с HBsAg+ индивиди.
-здравен персонал
-сексуално активни индивиди
-наркомани(кой ли се ваксинира обаче)
-военни и полицаи
Ако не попадаш в тази група не е смислено да се ваксинираш...Просто се пази от потенциални възможности и източници на зараза...
Отговори с цитат
  #40  
Стар 23rd January 2007, 19:52
Pumuckl Pumuckl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 9
По подразбиране

За жалост форума на Хепоасист за нищо не става. Изоставен е и от администратои и от модератори.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Oстърхепатиттип
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:55.