IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 25th January 2007, 09:28
Аватара на Atlantida
Atlantida Atlantida не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 879
По подразбиране

В Монтана няма защото ги отровиха...хвърлят малко месо с отрова около контейнерите и кучетата като ги налапат...Имаше преди време едно гърчещо се куче пред входа на училището и НИКОЙ нищо не направи даже да го махнат понеже учениците го прескачаха.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 25th January 2007, 09:30
Lady Marmalade Lady Marmalade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2004
Град: Plovdiv
Мнения: 195
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез MSN до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез Yahoo до Lady Marmalade
По подразбиране

Всъщност нехуманният метод евтаназия в случая е по- хуманен от "отглеждането" на кучетата в приют, защото там те действително стават жертва на грубо отношение, насилие, глад и прочие "екстри" от обслужващия персонал.
Аз също много обичам кучета, това са ми любимите животни, но в случая мнението ми е твърдо. Би трябвало да се абстрахираме от чувствата си към невинните животни и да погледнем реално на нещата. На първо място трябва да е здравето и сигурността на хората. Утре пострадал може да е някой от нас, децата ни, близките ни и т.н.
Не знам ние какво може да направим. Може да напишем една петиция примерно и да я подкрепим с подписи.

http://www.bgpetition.com/
Отговори с цитат
  #23  
Стар 25th January 2007, 09:40
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Абсолютно съм съгласна Lady Marmalade човешкия живот е на първо място, трябва да има решение за решаването на проблема, но трябва да има някакви санкции за хората които ги пускат на улицата.
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 25th January 2007, 10:28
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране

Ш ги умъртвяваме!
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
  #25  
Стар 25th January 2007, 10:33
Mariela Mariela не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Габрово
Мнения: 5
По подразбиране

Според мене уличните кучетата трябва да се кастрират, впрочем не само те ами и домашните който не са породисти.

Пример: един приятел има женски НОК, не можа да го опази (подходи несериозно) и едно помичрче се възползва..родиха се 6 кученца.. някой отидоха при съседи.. други в кучкарник..някой по улиците.
Извод: ако помиярчето беше кастрирано, нямаше да има 6 кученца незнайно къде си..

Аз имам голдън ретривър- момиче и не съм я ваксинирала срещу бяс.. защо ли...надали някой вълк или лисица ще реши да си играе с нея

"От 12. 04. 2006 България е добавена в списъка на трети страни с благоприятна ситуация и нисък риск от бяс (EC) No 998/2003, Annex II Part C."

Така че спокойно!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 26th January 2007, 12:40
Аватара на Africa
Africa Africa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 876
По подразбиране

То и котешка тения има, дайте да приспим и котките - и те болести разнасят. Вярно, поне не се събират на глутници ама мене една такава подивяла котка ми скочи на врата от едно дърво и после разправии и инжекции по болници. Птици също разнасят зарази...В този ред на мисли искам да кажа,че човек може да пипне нещо отвсякъде на практика. Може би радикалните мерки не са най-разумното нещо, което може да се направи.
Предполагам по-добре би било да се види бенчмаркинга от останалите европейски държави и съответно да се избере най-хуманния начин и евентуално най-евтиния. В смисъл да се подбере подходящата за България практика. Тва е каквото исках да напиша.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 26th January 2007, 13:05
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Africa
Може би радикалните мерки не са най-разумното нещо, което може да се направи.
... да се избере най-хуманния начин и евентуално най-евтиния. В смисъл да се подбере подходящата за България практика.
Oстава да обясниш какво радикално и нехуманно има в евтаназията и да сметнеш колко "евтино" ще излезне хуманната кастрация.
Смеххх не,ми мъка!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 26th January 2007, 13:20
inka inka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: sofiq
Мнения: 237
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от flameon
Да бе виетнамски имигранти които да ги ядат нещете ли...Кастрация и ваксинация
САМО ТОВА ДА СЕ ЧУВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 26th January 2007, 14:25
Аватара на Africa
Africa Africa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 876
По подразбиране

И кое е смешното не разбрах само? Това, че не смятам за редно да се убиват кучетата ли? И разбери, че не винаги кастрацията е единствения изход.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 26th January 2007, 16:21
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

И аз много обичам кучетата, но пък от друга страна не мога да си стигна дo университета, защото в градинката на Студентски град има глутници бездомни кучета Освен това като отиваме в единия от апартаментите на приятеля ми той винаги носи палка, понеже и там има глутница, която веднъж ни нападна...интересното е, че тогава излезе един негов съсед и защитити кучетата и каза да не им посягаме, а ние просто се опитвахме да се измъкнем някак си и да си опазим краката и дрехите(в най-добрия случай)...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗауличнитекучетаК'водагиправим
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:56.