IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th January 2006, 11:45
BoXko BoXko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 989
По подразбиране Вдигам за маса и ям адски мноого !?

Значи тренирам за маса вече месец на 15 сам след 2 месеца правя 16 .182 сам висок и искам да кача маса лятото свалях и сега за маса малко се пообарках.Та можете ли да ми кажете как трябва да се храня защото сега ям по адски мнооого ставам даже и вечер тва проблем ли е ?Може ли да ми се отрази някак негативно? Искам да потчертая че неискам да дебеля а да кача мускулна маса
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th January 2006, 14:45
Bai BoRKo Bai BoRKo не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 691
По подразбиране

Е протеин супер мас и ти като дигаш и си тренираш немисля че ще имаш проблем масата да я превърнеш в мусколна маса.А протеина щи замести яденето смисал зимай си го с яденето се едно си изял 2 пъти повече
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th January 2006, 20:27
BoXko BoXko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 989
По подразбиране

Не мисля че точно този отговор трябваше да получа.Маи аз не сам го обеснил правилно значи неискам да губя релефа си и искам да знам дали яденето ще ми навреди а аз ям мноого смисал...има ли вазможност да не качвам мускули а мазнини?? А протеините ми са ясни но аз ще взимам естествени....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th January 2006, 21:10
Аватара на konstantin
konstantin konstantin не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 42
По подразбиране

няма как да не загубиш релеф, освен ако не искш постепенно да натрупаш маса, при което загубата на релефа ще е по-незабележима, но и напредъка ще е доста бавен. трябва ти постоянство и да следиш развитието ти. трябва да си мериш процента на мазнините, за да разбереш дали трупаш мускули или мазнини. няма как и САМО мускули да натрупаш, такъв е процеса. едно е да ядеш много и друго да ядеш правилно. гледай да си рапределиш яденето на 5-6 порции и да не ядеш късно вечер. по принцип е добре бързите въглехидрати да ги ядеш през първата част на деня, а протеина да е разпределен по равно през деня, като след тренировка със сигурност трябва протеин да вземеш (+ креатин).

от друга страна, ти си на 15 години и тепърва тялото ти ще търпи промени. може би е по-добре с диетолог да се консултираш за по-коректна информация.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th January 2006, 22:57
BoXko BoXko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 989
По подразбиране

искам само да потчертая че неискам да зимам креатин в никакъв случеи (не сам запознат с него).Така точно това искам да разбера как да се храня но не виждам защо да ям по 5-6 пати като искам да трупам а не да свалям
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th January 2006, 23:30
Аватара на konstantin
konstantin konstantin не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 42
По подразбиране

5-6 пъти ти се струва малко ли? ако искаш и по 10 пъти на ден яж. важното е да знаеш колко калории общо трябва да постигнеш. след това или ги разделияш на брой храненета, или си поставяш за цел да имаш 3-4 основни храненета и останалите допълнитело.

колко кила тежиш?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th January 2006, 23:35
brad brad не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 21
По подразбиране

Ами защото колкото по-малко храна има в търбуха ти,толкова шанса да се усвои е по-голям.Затова ти казва човека -да се яде 5-6 пъти на ден,НО задължително да са малки порции поне за българския стандарт-примерно-закуска 4яйчни белтъка с чаша овесна каша.2-зак.-млеко с протеин с два банана.Обяд-150гр.месо с два-три картофа и н.т
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12th January 2006, 11:34
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Изключително важно нещо, което всеки подценява, а после горчиво съжелява:

Внимавай да не ти се образуват стрии. Първото място където може да се появят е между гърдите и бицепсите. Купи си специално масло против стрии, продават ги във всяка аптека.

Не подценявай опасноста, след като качваш бързо тя е реална. А си губи смисъла да правиш красиво тяло с мускули, ако ще е загрозено с отвратителните стрии.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12th January 2006, 21:11
BoXko BoXko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 989
По подразбиране

Ахам тва го имам предвид ама аз качвам бавно даже тая седмица почивам защото сам и вазприпятстван а и мисля че малко почивка на мускула ще е добре.Може ли да обесниш какво точно преставляват стриите ?? Ама вапроса ми е по колко пати на ден да ям и по колко количество предимно какво и дали има вазможност от мноогото ядене да почна да качвам повече мазнини ?? Това като цяло ме интересува
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th January 2006, 21:18
Аватара на konstantin
konstantin konstantin не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 42
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BoXko
Може ли да обесниш какво точно преставляват стриите ??
снимка
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вдигамзамасаямадскимноого
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:45.