IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 3rd October 2007, 20:34
bwolf bwolf не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 6
По подразбиране

Здравейте
Аз имам себореен дерматит и съм имал големи проблеми с косата.
От шампоаните съм пробвал Head&Shoulders и Nizoral но странно защо това само влоши положението и след време ми се появиха големи кори по главата под косата и бяха твърди
Затова оставих рекламите и думите на някои "лекари" и си приготвях маски от газ, свинска маз и белтък и коричките, а те бяха големи, изчезнаха.След тази ударна терапия, чистата кожа не е добре да се обработва с газта и сега ползвам катранена смес за мазане и шампоан Fitoval и ми помагат.Само да знаете, че обработената с катрана кожа не понася много слънчевите лъчи и бани така че по-полека лятото.

Някой може ли да ми каже крем или някво друго средство, с което е премахнал себореята от лицето си - за там все още не мога да намеря нещо което да ми помага дори временно и имам постоянно червенини по лицето, което е доста подтискащо и неудобно
Моля някой ако може да помогне
Отговори с цитат
  #22  
Стар 4th October 2007, 02:17
darimai darimai не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 047
По подразбиране

Пърхота заразен ли е?
__________________
Some other time, some other place.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 4th October 2007, 03:50
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Мисля, че да..
Отговори с цитат
  #24  
Стар 29th February 2008, 11:13
Happy_aBc Happy_aBc не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: Перник
Мнения: 12
По подразбиране Остро

Не мисля, че при мен е дерматит или там каквото е от тези по-тежките състояния за които говорите, но пак е много зле, от малък имам този проблем и съм пробвал какво ли не, низорал, хед енд шоудърс, разни катранени сапуни, всякакви смески дето са ми казвали, и като изключим тия евтините шампоанчета като хед едн шоудерс, уошинг го, пантен, някакви италиански преди поръчвах, нищо не става. За един ден, и като си разклатя главата почва да вали сняг. Така, че вече ако ми кажете и шампоан за 200 лв., ще го взема стига да ми помогне, защото колкото и да е, влиза остро!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 29th February 2008, 11:57
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bwolf
Някой може ли да ми каже крем или някво друго средство, с което е премахнал себореята от лицето си - за там все още не мога да намеря нещо което да ми помага дори временно и имам постоянно червенини по лицето, което е доста подтискащо и неудобно
Не съм сигурна дали ще ти помогнат, но пробвай най-елементарните кремчета "Здраве" и "Бочко".
Отговори с цитат
  #26  
Стар 29th February 2008, 16:56
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране Re: Остро

Цитирай:
Първоначално написано от Happy_aBc
Не мисля, че при мен е дерматит или там каквото е от тези по-тежките състояния за които говорите, но пак е много зле, от малък имам този проблем и съм пробвал какво ли не, низорал, хед енд шоудърс, разни катранени сапуни, всякакви смески дето са ми казвали, и като изключим тия евтините шампоанчета като хед едн шоудерс, уошинг го, пантен, някакви италиански преди поръчвах, нищо не става. За един ден, и като си разклатя главата почва да вали сняг. Така, че вече ако ми кажете и шампоан за 200 лв., ще го взема стига да ми помогне, защото колкото и да е, влиза остро!
Отиди на кожен лекар да те изследва каква именно гъба ти причинява пърхота (а той е именно това), да ти предпише средство за лечение на кожата на главата+евентуално антибиотици за през устата, ако се наложи!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 3rd March 2008, 13:27
Аватара на Morozko
Morozko Morozko не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 217
По подразбиране

А какво става ако си обръснеш главата, дали това не помага да се излекува пърхота?
__________________
That's mee!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 8th December 2011, 18:17
Аватара на n3slu6kamf
n3slu6kamf n3slu6kamf не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2011
Мнения: 1
Angry

az imam tozi problem ot blizo 2 godini, a moje i poveche.. mnogo e gadno, syrbej do n-ta stepen. probvah nizoral - pomogna mi izvestno vreme .. no sled tova deystvieto mu sprq. sled tova izpolzvah ketozal, koyto e bylgarsko proizvodstvo, na polovinata cena na nizoral, no i to beshe do vreme. blagodarenie na vashite komentari shte opitam seboral forte. dermatologyt, koyto posetih mi izpisa nqkakvi vitamini i shampoan na bioblas, za koito hvyrlih sumati pari za nishto, zashtoto toi nqmashe nikakvo deystvie .. dori ne oblekchi syrbeja.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 6th January 2012, 12:07
Lolly_Dolly Lolly_Dolly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 22
По подразбиране

Все повече се убеждавам за себе си , че самолечението не е добър вариант. За всички тези проблеми има и причини, така че лекар май най-добре може да каже как да се справите с тези проблеми. Аз отдавна не се залъгвам по реклами.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 8th January 2012, 13:57
Аватара на tevolira
tevolira tevolira не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 20
По подразбиране

пърхота доколкото знам не е заразен, а иначе съм чувала че с чесън се маха за дълъг период от време- трябва по една скилидка да се масажира в скалпа 2 пъти седмично
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пърхот
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:29.