IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th November 2010, 18:58
yel_ yel_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 2
По подразбиране Упражнения и диета

Здравейте,
На 15 години съм. До преди една година някъде нямах проблеми с тялото ми, но лека полека започнах да хапвам повечко и то все вредни храни, при което и ефектът е ужасен. Направих "коремче" и паласки, които сега искам да сваля. Тежа 45 кг. и съм висока 1.58.
Та ще ви помоля за някакви упражнения, които мога да правя в домашни условия и евентуално някава диета.
Благодаря
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th November 2010, 19:00
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Както е казал поетът ... "Мързелът не мори,а мъчи" ...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th November 2010, 19:01
yel_ yel_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Аз тренирам, не мързелувам.. просто прекалено много хапвах
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th November 2010, 19:03
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Друго имах в предвид...Направи ли си труда първо да потърсиш нещо по-въпроса преди да направиш нова тема?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st December 2010, 15:31
ivapenkova ivapenkova не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Здравейте!Относно упражненията искам да изкажа мнение от опит. Свалила съм си трите филма с упражнения на Синди Крауфорд!За един месец свалих шест килограма, като правя само първият филм за начинаещи и има ефект даже и без диета-ям, каквото ми се яде!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st December 2010, 21:20
honeyy honeyy не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 9
По подразбиране

Здравейте.
Искам да сваля около 5 кг. По принцип от 2-3 год.насам с леки прекъсвания посещавам фитнес зала когато е студено, а когато времето го позволява ми е по-приятно на открито да си тичкам. Та аз от няколко години си поддържам едни и същи 54-55кг.и не помръдвам. В залата също наблягам на кардиото. Приятно ми е. Но......относно храненето..... Сега се стремя тренировката ми да е на гладно сутрин около 9ч. Преди това взимам доза Л карнитин. Прибирам се вкъщи и то става обяд....и то става така, че първото ми хранене е чак тогава. Пък нали въпроса е да се хапва мин. 3 пъти дневно.... Пък се старая сега зимата и вечер да не ям след 18-19ч..... Горе долу знам с какво да се храня и с какво не-но грешка ли е ако първото ми хранене е примерно към 11.....и след това добавя още 2...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd December 2010, 09:38
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Отговор е много трудно да се даде. Нещата зависят до голяма степен от храните, но и не само от тях! Не е задължително да ядеш 3 пъти на ден. При този режим е възможно тялото да трупа резерви от храненията през деня заради тези сутрешни тренировки...

Мога да те посъветвам да закусваш - плод или зърнена закуска. Този Л-карнитин откога го пиеш и колко пъти седмично?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd December 2010, 09:58
honeyy honeyy не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 9
По подразбиране

mindblender, благодаря за отговора. Ами Л-карнитина си го пия преди всяка тренировка. Преди около 2 седмици го започнах. А относно трупането на резерви-храненето след тренировка според мен....отива директно за нуждите на мускула.... Но...и аз незнам. По принцип съм свикнала да се храня 3 пъти. Но сега незнам кога да включа тренировката, за да е най-ефективна. А добре ли е примерно нещо по-леко-например кисело мляко или грейпфрут за закуска и час след това-тренировка....? Защото пък ако ям нещо зърнено после съм прекалено сита.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd December 2010, 10:39
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Ами ти се вкарваш в един цикъл - колкото повече гориш сутрин, толкова повече ще трупаш през деня. Това че от 2-3 години си така, значи че на тялото не му достига нещо и той трупа резерви или просто е затлачено.

Написал съм храненето през деня, а не - веднага след тренировка. Не във всички случай отива за нуждите на мускулите. Зависи от храните и кога точно след спорт си яла. Консумацията на храни заедно с някакви мазнини (било то мазно месо или кис.мляко с по-висока масленост), забавя усвояването... Ако тренировката е по-натоварваща и няма закуска, мускула бързо ще изгуби запасите на гликоген и ще търси от мастните запаси. И така се вкарваш в един цикъл на горене и трупане. За това при отслабване се търси такъв баланс м-у спорта и храненето, че тялото да набавя енергия (основно от въглехидрати) от храната и да възстановява правилно. Трупането на резерви в мастните депа - спира или се минимализира. Не оставай с разбирането, че ако трупнеш дори малко, е голяма трагедия - това си е нещо естествено. А за да разкараш излишното трябва да засилиш кръвообращението, лимфопотока, да правиш по-продължителни кардио тренировки (60мин.) или да тренираш в зона на пулса 60-70% от максималния. Установено е, че именно тази зона е най-ефикасна за горенете на мазнините.

По-скоро сладки (!!!) или полукисели плодове. След тренировка - киселото мляко... Не е зле и 2-3-4 пъти седмично да правиш и следобедни тренировки.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Упражнениядиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:02.