IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1901  
Стар 8th May 2011, 00:43
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ger Виж мнението
Делеч съм от мисълта да се обяснявам на някого, още по-малко на човек когото не познавам. Реших да уточня какво имам предвид, защото преден мой коментар ти се беше сторил забавен, дори това че ме обобщаваш и ми вменяваш реплики не пожелах да го коментирам изобщо (някакво изказване за прасците, което не съм прочела) защото досега бях останала с впечатлението, че хората в този форум са преди всичко добронамерени, това беше и причината да се регистрирам тук и дори да пиша. Извини ме за поредното обяснение
А ?
Уточняваш, че имам нееластична кожа ли ?
__________________

Умният сам си създава щастие !
  #1902  
Стар 8th May 2011, 09:13
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Миссссс , ссссстига ссссс тая кожа ве . Нали знаеш , че змийчетата си я сменят периодично...Не можеш да избягаш от природата си .

__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
  #1903  
Стар 8th May 2011, 10:11
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

момичета, кажете ми, тези изследвания на кръвта, които се правят преди операцията, мога ли да отида направо в лаборатория и да ми направят, без някакви указания от доктор, или трябва първо при личния, че той да ме прати
  #1904  
Стар 8th May 2011, 10:45
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
момичета, кажете ми, тези изследвания на кръвта, които се правят преди операцията, мога ли да отида направо в лаборатория и да ми направят, без някакви указания от доктор, или трябва първо при личния, че той да ме прати
Джипито кво общо има бе , жена ?!

Докторът , който ще те оперира , ще ти каже какви изследвания трябват и в коя лаборатория да ги направиш !
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
  #1905  
Стар 8th May 2011, 10:58
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
момичета, кажете ми, тези изследвания на кръвта, които се правят преди операцията, мога ли да отида направо в лаборатория и да ми направят, без някакви указания от доктор, или трябва първо при личния, че той да ме прати
Личния може да ти даде направление, за да не ги плащаш....въпреки че става въпрос за операция, която не се покрива от здравна каса. Нали всяка година при личния ужким трябва да си правиш кръв и урина (те знаят как да ги минат). Не че са толкова много пари ама защо да даваш 60-80 лева. Само първо хирурга да ти напише какво точно трябва да се изследва
  #1906  
Стар 8th May 2011, 11:28
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

да да, той ми каза, ама се зачудих мога ли ей така направо да отида и да им кажа какво искам
  #1907  
Стар 8th May 2011, 11:56
Аватара на infinity*
infinity* infinity* не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 69
По подразбиране

Преди операция задължително се правят следните изследвания:
1.КРЪВНИ
ПКК ; СУЕ ; Диф. броене : Общ белтък ; Глюкоза ; Креатинин ;Урея ; Общ билирубин ; ASAT ; ALAT ;Калий ;Натрий ;ПВ и INR ; HBsAg ;Anti-HBc-IgM ; Anti-HCV ;Anti-HIV 1/2 ;Сифилис : Кръвна група и Rh
2.Ехография
и мамография (за жени над 35г.)
3.Консултация с интернист и ЕКГ
Желателно е да не си в цикъл. Не трябва да приемаш аспирин 2 седмици преди деня на операцията. В последната седмица е желателно да не приемаш алкохол. Ако взимаш някакви контрацептиви трябва да предупредиш. Не се приема храна и течности поне 4 часа преди самата операция.
Това казаха на мен.
Всички кръвни изследвания могат да се направят в избрана от теб лаборатория, но хирурзите имат изисквания обикновено. В частните клиники предлагат възможността да ти направят изследванията директно там , около 5 дни преди операцията. Насочват те и към мамолог.
  #1908  
Стар 8th May 2011, 12:16
Аватара на Чочи
Чочи Чочи не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 41
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
да да, той ми каза, ама се зачудих мога ли ей така направо да отида и да им кажа какво искам
От клиниката,в която ще те оперират,би трябвало да ти дадат една бележка,с всички необходими изследвания.С нея отиваш в лабораторията и си готова На мен ми тряваше и снимка на бял дроб ( но май не всички хирурзи я изискват ) . А вече ако искаш с тази бележка можеш първо да минеш през личня лекар и тя/той да ти даде направление за всичко
  #1909  
Стар 8th May 2011, 12:56
Аватара на Ger
Ger Ger не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 15
По подразбиране

Нововъведение в здравеопазването ни е че за хора под 30 години, вече няма ежегодни профилактични прегледи ПКК и урина, въпреки това личният лекар ми даде направление, но то е само само за кръвната картина, биохимичния анализ, време на кървене, време на съсирване и т.н. се плащат, грубо някъде около 80 лв. В деня на операцията ми взеха кръв още веднъж за определяне на кръвна група и преглед при кардиолог. Толкова изследвания никога не са ми правили, както каза личният лекар презастраховат се, даже и лаборантката се сети какво ще си правя
  #1910  
Стар 8th May 2011, 15:07
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
Talking

Цитирай:
Първоначално написано от Ger Виж мнението
Нововъведение в здравеопазването ни е че за хора под 30 години, вече няма ежегодни профилактични прегледи ПКК и урина, въпреки това личният лекар ми даде направление, но то е само само за кръвната картина, биохимичния анализ, време на кървене, време на съсирване и т.н. се плащат, грубо някъде около 80 лв. В деня на операцията ми взеха кръв още веднъж за определяне на кръвна група и преглед при кардиолог. Толкова изследвания никога не са ми правили, както каза личният лекар презастраховат се, даже и лаборантката се сети какво ще си правя
дада, както ми наредиха на едната консултация- и саполче не трябва да имаш !!!
Затворена тема

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:54.