IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 13th March 2008, 13:42
Experta Experta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 26
По подразбиране

До колкото съм запознат няма такива странични ефекти,като цапане,и петна
Отговори с цитат
  #42  
Стар 13th March 2008, 14:50
6anel 6anel не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 79
По подразбиране

някой знае ли къде във варна има такива спрей кабини,аз май не съм виждала.и впе4атления за разли4ни лосиони и автобронзанти с удоволствие 6те прочета
Отговори с цитат
  #43  
Стар 13th March 2008, 14:52
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране

До кога да си пазя белега от операция , ако го опека в солариума ще пигментира ли ?
Отговори с цитат
  #44  
Стар 13th March 2008, 16:47
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

И аз ползвам продуктите на California tan-много са добри!
Отговори с цитат
  #45  
Стар 13th March 2008, 19:02
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

експерта, кажи някакви хубави мазила за солариум, за по-бързо почерняване
Отговори с цитат
  #46  
Стар 13th March 2008, 20:06
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

Аз не държа да почернея бързо от крема, искам да ми запази кожата и да я хидратира Experta някакви други съвети за мезила... само едно достатъчно ли е??? И ако може някакви ориентировачни цени и време на ползване... не намирам в нета много инфо за тази козметика.
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 14th March 2008, 00:28
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Experta
До колкото съм запознат няма такива странични ефекти,като цапане,и петна
Цапането си го има винаги при всички форми щом се късае за автобронзант.Друг е въпроса са до каква степен цапа.Под същия въпрос също може да се отнесе вида кожа и нейното индивидуално охлаждане.Тоест: потните жлези как функционират.При някой хора те са с по-малка секреция /както охлаждането така и тези които отговарят за миризмата/ При други е доста засилено. За това и се получава цапането - петната Автобронзанта не реагира актививно в/у меланина, който способства за тъй наречения тен - пигментация.Той действа е в повърхностния слой на кожата.Епидермата. За това и по тази причина преди нанасянето му се налага предварителна ексфолация за да може роговия повърхностен слой да падне и да не се получат петна
Цитирай:
Първоначално написано от Experta
6anel,всички лоши последици от солариума могат да бъдат избегнати,при правилната му и умерена употреба:
1.Използва се правилно и задължително козметика за солариум,преди и след процедурите,и е препоръчително козметиката да е маркова,и да се използват продуктите и които за конкретния тип кожа!
2.При сериозни проблеми с кожата,преди употребата на солариума клиента е хубаво да се консултира с дерматолог професионалист,а не някой в някое малко салонче.
3.Персонала в соларното студио трябва да даде на всеки индивидуално съвети и правила за ползването на солариума,за козметиката,и добра оценка на кожата на клиента: тип ,ниво на хидратация,проблемни бемки и прочие.
АКО клиента спази много бройните правила и съвети,при изключително редки случей,би имал проблеми от типа на петна,сърбежи,бръчки,дехид атация.Разбирасе като оставим едно "НО",трябва да се знае че има редки частни случей на кожи които реагират много остро на УВ лъчите,но това ще се забележи още първите няколко пъти, и е редно да се прекратат процедурите,или да се търси по слаб солариум с дръго съотношение на УВА към УВБ лъчите.[/i]
Много правилно описано
А по повод РАКА на кожата. Това е твърде общо разпространявано понятие, което се диагностицира при диагностика на кожа която е предразположена към към такова образуване.Не може дза се твърди и тръби безразборно че всеки човек е застрашен от РАК на кожата.Въпреки че днес много голям % от хората имат предразположение но това е друга тема и доста обстойна за да се постне набързо и с няколко изречения
Отговори с цитат
  #48  
Стар 14th March 2008, 10:49
6anel 6anel не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 79
По подразбиране

а замисляли ли сте се колко усърдно се пазим от ултравиолетовите лъчи,а в солариума се печем точно на такива.за да не ни стане не6то ходим на плаж в определени часове,мажем се с какво ли не ,а изжеднъж отиваме на солариум и се опичаме там.не ми звучи по-безвредно
Отговори с цитат
  #49  
Стар 14th March 2008, 13:08
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Experta
..И понеже малко се ядосвам от спекулациите с РАКОВИ образования,интернет е голяма енциклопедия с каква ли не информация и данни за проучвания,разровете се и поинтересувайте колко случея има с разболяла се кожа от рак последством СЛЪНЦЕТО,и колко случея от солариуми?!
Отказвайки и страхувайки се от солариумите,води логично до абсолютно отказване от каквито и да е дози,били те и ежедневие,слънчеви лъчи?!
глей сега, аз съвети от човек който пише 'ракови образОвания' и въобще доста неграмотно, не приемам! другите да си направят сметката.
и да ракови образувания се получават и от слънцето!!! за това дерматолозите препоръчват и на слънце да не се излагаме, особено без слънцезащитни продукти!!! а в солариума няма как да използваш такива продукти - то нали това му е идеята!!!
ракови образувания се получавт от излагане на ултравиолетова радиация - каквато е и в соларума!!! не е задължително да се разболееш от рак като ходиш на солариум, както не е и задължително да се разболееш от рак като пушиш. но на кутиите на цигарие има написани с големи черни букви какви рискове поемаш. такива тррябва да слагат и на солариумите! за да знаят хората рисковете! а не някой като "експерта", който наскоро е започнал да върти бизнес със солариумите и ги рекламира яко, като отрича вредите и по тоя начин замъглява преценката на хората!!!!
нека всеки сам си прецени, след като обаче е добре информиран за рисковете, които поема!!!!!!!!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 14th March 2008, 16:06
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

mo_mo евала за коментара, накефи ме яко Напълно съм съгласна.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СОЛАРИУМИТЕВсякаквивъпросиотноснотяхупотребата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:55.