IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #131  
Стар 3rd April 2010, 20:08
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от toni_nl
бреиии,респект и дълбок поклон за отделеното време да се напишат всички тези ценни за начинаещата блондинка неща.



аз също съм с тъмно кестенява коса и от половин година вече търпеливо изслушвам оправданията на скъпите си фризьорки за несполучливото ми боядисване..всеки път.Та вече реших сама да си се пробвам с нелеката задача да си правя сама кичури и базисния цвят...за съжаление не се наемам с блондори и т.н,но скоро намерих нещо на Swarzkopf professional,което може да опитам.Проблема е,че все не мога да си нацеля подходящ номер за цвета на корените-стремя се към златисто бежово русо,някак си...но в повечето случаи си ставам все с нюанс на оранжевото.Както и да е,там все ще намеря решение,но въпроса ми е има ли нещо,което бих могла да си правя сама в домашни условия за постигането на добри кичури,които да не жълтеят.Имате ли предложения? https://www.beautyclicks.com/products/view/4445 това например?другото е,че незнам какво да ползвам за косата си ,което да е без отмиване и никoй не дръзва да ми поизсветли веждите. Бахаххаха-може би причината за това си е основателна,но съм си го решила.Ако има тъмнокоски,които са пробвали подобна интрвенция,ще се радвам да споделят...поне да знаем какъв би бил резултата и да не се опитваме.Това е де...
За кичури определено не ти препоръчвам да си ги правиш сама ...аз имам 2 цвятя кичури но ходя да ми ги прави фризьор и като гледам как ми ги правят не мисля 4е би могла да се справиш сама.Кичурите не се правят произволно а се съибразяват с това къде ти е пътя и т.н.Ако си решила да си ги правиш с шапка е по лесно но пък става грозно...
Отговори с цитат
  #132  
Стар 4th April 2010, 03:14
dollychrist dollychrist не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 6
По подразбиране

Момичета наистина ви се възхищавам .за първи път разбирам колко много време и усилия отнема подръжката на изрусената коса.Аз не бих имала нерви за такова нещо

А защо не си харесвате тъмните коси?????(повечето казвате че сте с наистина тъмни)аз за да имам такава се боядисвам на 2 седмици.Явно наистина е кой каквото си няма,ех нямаме угодия жените
Отговори с цитат
  #133  
Стар 4th April 2010, 10:19
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dollychrist
Момичета наистина ви се възхищавам .за първи път разбирам колко много време и усилия отнема подръжката на изрусената коса.Аз не бих имала нерви за такова нещо

А защо не си харесвате тъмните коси?????(повечето казвате че сте с наистина тъмни)аз за да имам такава се боядисвам на 2 седмици.Явно наистина е кой каквото си няма,ех нямаме угодия жените

E чак пък толкова време и усилия ... Веднъж улучила цвета на боята нямаш никва грижа Лично аз си боядисвам корените веднъж на 4 седмици и веднъж на 5-6 месеца ходя да ми оправят кичурите .Маски не ползвам но косата ми се е ОК.
Отговори с цитат
  #134  
Стар 4th April 2010, 12:16
Аватара на toni_nl
toni_nl toni_nl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 151
По подразбиране

За кичури определено не ти препоръчвам да си ги правиш сама ...аз имам 2 цвятя кичури но ходя да ми ги прави фризьор и като гледам как ми ги правят не мисля 4е би могла да се справиш сама.Кичурите не се правят произволно а се съибразяват с това къде ти е пътя и т.н.Ако си решила да си ги правиш с шапка е по лесно но пък става грозно...[/quote]

аз си правя няколко кичура само отгоре и това е единствено,заради неподходящия цвят за корените.Вече сме пробвали какво ли не и не става.Идеята е,че ми писна да се охарчвам за боядисване на корените и кичури,като второто все пак мога и сама да направя.Или първото :лол:
другото е,че косата ми се изтощава страшно много и искам да пробвам нещо ново,за подрaжката u във приличен вид.Или само за върховете ли....хидратиращите спрейчета по-добре ли действат от 'кристали''?



и последния въпрос е свързан с веждите-абе,няма ли поне някои,които приема тъмни вежди и светла коса за нееctетическа идея или съм само аз.Допитвала съм се дори до специалист,които не се наема за изсветляване на веждите,само потъмняване.Гледам ги Мадона-та,Бритней в по-ранните им клипове и знам,че няма как 'по чудо'' веждите да им са се поисветлили от само себе си/или старост и стрес/Мн бих се радвала да ми обясните какви са рисковете.Ако този въпрос не е по темата,бих го преместила,но все пак е свързано с изрусяване на косми,затова се надявам,че не е проблем .
__________________
ай дон'т билонг ту ю,ю дон'т билонг ту ми..еврибоди'с факин' фри ...

DM http://www.youtube.com/watch?v=2epwiBhoqxg
Отговори с цитат
  #135  
Стар 5th April 2010, 14:19
blue_lipstick blue_lipstick не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от toni_nl
бреиии,респект и дълбок поклон за отделеното време да се напишат всички тези ценни за начинаещата блондинка неща.



аз също съм с тъмно кестенява коса и от половин година вече търпеливо изслушвам оправданията на скъпите си фризьорки за несполучливото ми боядисване..всеки път.Та вече реших сама да си се пробвам с нелеката задача да си правя сама кичури и базисния цвят...за съжаление не се наемам с блондори и т.н,но скоро намерих нещо на Swarzkopf professional,което може да опитам.Проблема е,че все не мога да си нацеля подходящ номер за цвета на корените-стремя се към златисто бежово русо,някак си...но в повечето случаи си ставам все с нюанс на оранжевото.Както и да е,там все ще намеря решение,но въпроса ми е има ли нещо,което бих могла да си правя сама в домашни условия за постигането на добри кичури,които да не жълтеят.Имате ли предложения? https://www.beautyclicks.com/products/view/4445 това например?другото е,че незнам какво да ползвам за косата си ,което да е без отмиване и никoй не дръзва да ми поизсветли веждите. Бахаххаха-може би причината за това си е основателна,но съм си го решила.Ако има тъмнокоски,които са пробвали подобна интрвенция,ще се радвам да споделят...поне да знаем какъв би бил резултата и да не се опитваме.Това е де...
Aз също не те съветвам сама да си правиш кичури, просто няма да успееш. Както каза съфорумничката ни, те не се плескат произволно, а пък тези с шапка, наистина не става много красиво.
Относно веждите, да ви кажа, аз преди си ги изрусявах с Блондор-а. Никакви грижи не съм имала. По начало веждите ми са тънки, добре оформени и не много тъмни, мажех ги с клечка за уши и дебнех, някъде около 5 мин, може би седях и ги отмивах. Ставаше си идеално )))) Изобщо не се притеснявай да пробваш, нищо няма да ти стане на веждите. Ако нещо цвета после не ти хареса или си ги изсветлила малко повече, с подходящ цвят молив лесно можеш да ги коригираш. Има също така и специални сенки за вежди, които стоят много естествено.Освен това, боядисаните, както и изрусени вежди, много бързо си възвръщат цвета след това.
Отговори с цитат
  #136  
Стар 5th April 2010, 14:27
blue_lipstick blue_lipstick не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от toni_nl
И последния въпрос е свързан с веждите-абе,няма ли поне някои,които приема тъмни вежди и светла коса за нееctетическа идея или съм само аз.Допитвала съм се дори до специалист,които не се наема за изсветляване на веждите,само потъмняване.Гледам ги Мадона-та,Бритней в по-ранните им клипове и знам,че няма как 'по чудо'' веждите да им са се поисветлили от само себе си/или старост и стрес/Мн бих се радвала да ми обясните какви са рисковете.Ако този въпрос не е по темата,бих го преместила,но все пак е свързано с изрусяване на косми,затова се надявам,че не е проблем .
Да, не е никак естетично контраста м/у косата и веждите да е голям. Цветът на веждите трябва да е един-два тона по-тъмен от този на косата- това по принцип. Сега, обаче, например, както моето русе е много светло, дори веждите ми да са 2 тона по-тъмни, пак няма да е хубаво, за това си ги държа в почти естествен цвят, като при мен компенсира това, че по начало веждите ми не са гъсти и тъмни.
Изобщо не ги слушай тия "специалисти", правят се на много изтънчени. Виж какво посъветвах по-горе мацката.
Относно клиповете, то и там се ползват едни програми от сорта на фотошоп, само, че за клипове ))) Могат да те направят и с вежди на точки ако искаш )))
Отговори с цитат
  #137  
Стар 5th April 2010, 14:37
blue_lipstick blue_lipstick не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dollychrist
Момичета наистина ви се възхищавам .за първи път разбирам колко много време и усилия отнема подръжката на изрусената коса.Аз не бих имала нерви за такова нещо

А защо не си харесвате тъмните коси?????(повечето казвате че сте с наистина тъмни)аз за да имам такава се боядисвам на 2 седмици.Явно наистина е кой каквото си няма,ех нямаме угодия жените
А, на мен вече не ми отнема усилия, защото съм си вкарала процедурата по изрусяване в релси, така да се каже. Но време си ми отнема
Разбира се има много фактори, от които зависи колко време и усилия ще са ти нужни, като дължина, естествен цвят и състояние на косата, дали си я третирала с други бои преди това,какво русо искаш да се направиш, защото от русо до русо и голяма разлика, дали ще си правиш кичури, дали ще можеш да си позволиш да посещаваш фризьор всеки месец или ще се справяш в домашни условия... Всичко си зависи
За себе си мога да кажа, че решението да се изруся беше по-скоро тийнейджърски каприз, а не плод на сериозно обмисляне Изобщо не съм си мислила ще ми отива ли или не, до колкото си спомням, няколко приятелки се бяха изрусили, та и аз "барабар Петко с мъжете" Чак след това установих, че всъщност да съм руса много ми отива, много ме отваря, с три думи: това е моят цвят И не само аз мисля така, много хора са ми го казвали
Отговори с цитат
  #138  
Стар 6th April 2010, 15:39
chocolat chocolat не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 10
По подразбиране

blue_lipstick
може да пуснеш и някоя снимчица


колкото до разликата в цвета м/у веждите и косата, има случаи които много ми харесват, но това е когато е търсен стил ефект
Отговори с цитат
  #139  
Стар 6th April 2010, 18:07
blue_lipstick blue_lipstick не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chocolat
blue_lipstick
може да пуснеш и някоя снимчица


колкото до разликата в цвета м/у веждите и косата, има случаи които много ми харесват, но това е когато е търсен стил ефект
Добре, няма проблем, но ми обясни как да кача снимка, защото не знам как става. [/list]
Отговори с цитат
  #140  
Стар 16th September 2011, 11:51
silasq silasq не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 22
Smile

Здравейте,блондинки и от мен.Естествения цвят на косата ми е кестеняв до тъмно кестеняв.Боядисвах се черна 2-3 години,после се изрусих много трудно,но леко по леко се получи желаното.Продължение на 11 год съм с платинено руса коса до бяло.Косата ми е дълга до под кръста и изглежда здрава и жизнена.Казвам изглежда,защото когато беше черна беше по-добре.Писнало ми е да обяснявам,че е естествена,дори да споря с някой,понеже такава дължина а и руса...Незнам какво ми влезе в главата да се боядисам черна?Бяха ми казали,че без амонячните бои се отмивали много бързо и може би това най-вече ме съблазни и ме накара да експериментирам така.Вчера се боядисах с без амонячна боя на лореал тъмен абанос,покриха се русите коси на всякъде,само на места стои по-светличко на светлина.Чувствам се ужасно,не мога да се възприема така,макар да ми казват че ми отива ,само се надявам,че ще падне лесно.Някой знае ли нещо по въпроса?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Русакосаааа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:06.