IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 16th March 2008, 11:50
sallys sallys не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 10
По подразбиране Камъни в жлъчката

Момичета, изникна един такъв проблем при мен, след втората бременност. Откриха ми песъчинки в жлъчката, и ми казаха че трябва да се оперирам. Аз разбира се умирам от страх, още повече че имам 2 месечно бебе. Отделно още се възстановявам от секциото. Та питането ми е, някоя от вас правила ли си е лапароскопия за премахване на жлъчния мехур, ако да, къде, как протече възстановяването и какви са последствият от една такава операция?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd March 2008, 09:33
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Е чак пък операция за някакви си песъчинки,толкова ли е лошо?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 5th April 2008, 18:45
Marisha Marisha не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: sofia
Мнения: 7
По подразбиране

1)Песачинки в жлъчния мехур не означава задължително операция освен ако не прави6 мн тежки и чести кризи а и зависи колко са големи тези песачинки.
2)от всички изследвания тр мн добре да се прецени, дали лапароскопски или по традиционния начин тр да стане оперативната интервенция,защото понякога усложненията от лапароскопското отстраняване на жл.мехур са доста неприятни.
3)възстановяването като цяло при лапароск.метод е по-бързо,но и при др метод не е толкова страшно.
4)защо толкова бързаш........щом беб4ето ти е толкова малко?
За сега мойе само диета + медикаменти ако не кърмиш
5)най-добри оператори според мен са тези от 1-ва хирургия на Александровска и по-специално мога да те свържа с д-р Пламен Петков ако искаш.Една приятелка преди 1 месец се оперира при него но по обикн начин и е мн доволна и бързо се възстанови.
Ще се радвам ако съм ти била полезна
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th April 2008, 17:37
kklara kklara не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 9
По подразбиране

И аз смятам,че може да се изчака,ако не ти създават големи неприятности.Операцията протича леко,под пълна упойка ,възстановяването е бързо,ако искаш и на 2та седмица може да си на работа .До седмица-2 лек дискомфорт и неприятно усещане в областта на раменете или корема-дължи се на натиска от газа(течността) ск който издуват коремчето(махат го,но малка част остава),че да могат да видят жлъчния мехур.с времето той се резорбира и това усещане изчезва!Няма страшно!Стискам палци
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st May 2009, 13:39
VIKCI VIKCI не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 8
По подразбиране Re: Камъни в жлъчката

Цитирай:
Първоначално написано от sallys
Момичета, изникна един такъв проблем при мен, след втората бременност. Откриха ми песъчинки в жлъчката, и ми казаха че трябва да се оперирам. Аз разбира се умирам от страх, още повече че имам 2 месечно бебе. Отделно още се възстановявам от секциото. Та питането ми е, някоя от вас правила ли си е лапароскопия за премахване на жлъчния мехур, ако да, къде, как протече възстановяването и какви са последствият от една такава операция?
Ако не ти създава проблем, тоест нямаш кризи, болки, чак пък за операция...Иначе аз съм оперирана лапароскопски, но имах два камъка 14мм и 8мм и имах кризи нощно време, болки по три, четири часа и не се търпеше, а и е опасно да си държиш камъни, няма как да се премахнат. Оперира ме Проф. Пожарлиев от УМБАЛ Света Анна, бившата Окръжна болница, изключителен професионалист, той между другото е основателя на ендоскопската хирургия, направил е първата лапароскопска опереция на жлъчка
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Камънижлъчката
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:07.