IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 12th October 2006, 09:32
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

В никакъв случай не позволявай насилие, дори психологическо над детето. Моите никога не съм ги докоснала с пръст, както и баща им, с едно единствено изключение, когато така зашлеви големия на 3 г., че горкото падна от табуретката. Скочих върху него, само дето не му забучих един, след това си взех детето и си отидох при мама. Естествено, че веднага дойде да ни моли да се върнем. Аз за разлика от теб съм бита като дете и затова сега не мога и буболечка да убия / а ме е страх - ужас/, и съм му разказвала затова, но явно много го е вбесило. От тогава винаги се е въздържал, даже не съм ги наказвала. Той се опитваше да раздава наказания, но аз ги отменях и така докато не се отказа да се разправя с мен. Естестествено имама съм проблеми с децата през пубертета, но нищо особено - бягства от час, двойки,фалшиви бележки - ейтакива неща. Но са мъже със самочувствие и много спокойни и великодушни.
Разказвам ти моя опит, не за да давам акъл, защото всеки си преценява човека и ситуацията, а за да ти кажа да настояваш всячески за това детенце да не преживява насилие под никаква форма. Желая ти успех мило
Отговори с цитат
  #112  
Стар 12th October 2006, 10:00
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Асет , не му позволявай да я бие, ще свикне на бой детето и пак няма да е "войник". Какво толкова, че е застанала пред телевизора - ами дете !
А аз пък, трябва да ритна силно мъжа ми под масата, за да направи забележка на нашият син, за нищо не му се кара. Добре, че аз съм "цербер" та да има някаква дисциплина. От опит знам, че наказанието има добър ефект. Ако много се е провинил го лишавам за 2-3 дни от компютър или нещо любимо и после не повтаря провинението. И ако мноооого ме ядоса - може да го хвана за ухото, ама после ми е кофти....
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #113  
Стар 13th October 2006, 20:33
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Абе, хора, сега пък се замислих за друго.
Как е правилно да постъпи човек, който по време на контролен преглед по време на бременност научава, че плодът има увреждане - не се знае в каква степен е. Аборт или раждане?
И другото - човек, който има заболяване, което се унаследява, но не 100%. Да рискува ли да прави дете?
Как разсъждавате по тези въпроси лично вие?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #114  
Стар 13th October 2006, 20:40
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Който каквото и да ти отговори, бъди сигурна че като му дойде до главата, ще реагира по съвсем друг начин.
Отговори с цитат
  #115  
Стар 13th October 2006, 21:15
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Aset,и аз много пъти съм разсъждавала на тази тема и накрая винаги стигам до извода,че е по-добре да не го мисля,защото каквото и да мисля в момента,Бимби е права-ако не дай Боже някога ми дойде до главата,сигурно ще ми се изпарят всичките разсъждения.
Отговори с цитат
  #116  
Стар 13th October 2006, 21:30
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

О, вие пък! Да чукаме на дърво на никого да не му идва до главата.
Само принципно питах така - отстрани, кое ви изглежда разумно и разум или чувства трябва да надделеят.
Ама май е тягостна тема. Може би наистина по- добре да не я почваме.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #117  
Стар 13th October 2006, 21:49
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Разумно ми изглежда това,ако плода е увреден,колкото и жестоко да звучи-аборт.Но това е само на теория,не знам ако ми се случи нещо подобно как бих реагирала.
Отговори с цитат
  #118  
Стар 20th October 2006, 21:38
Utrinna rosa Utrinna rosa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Пловдив
Мнения: 46
По подразбиране

Дано не се случва никому това за което говорите в последните постинги. Но, нека обърнем нещата в наша полза. Децата са хубаво нещо. Така, че ако ви се удаде случай не му мислете. Ще бъдете доволни. Взех да чета темата в началото, но не ми се четеше всичко. Американците.... ами не ги гледайте тях. Те само така си говорят иначе........... раждат жените им. Даже си взимат и допълнително. Ами Анджелина Джоли какво прави, Мадона също............ и само те ли. Мелани Грифит.... е, да кажем те са богати и могат да си го позволат. Но и тези които не са правят същото, но със собствени. Та, гледайте себе си и дано изпитате това щастие. }}}}
__________________
Не прави на друг това, което не искаш да направят на теб.
Отговори с цитат
  #119  
Стар 23rd October 2006, 10:11
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Цитирай:
Те само така си говорят иначе........... раждат жените им. Даже си взимат и допълнително. Ами Анджелина Джоли какво прави, Мадона също............ и само те ли. Мелани Грифит.... е, да кажем те са богати и могат да си го позволат. Но и тези които не са правят същото, но със собствени.
Да, де, ама пък какъв живот ще живеят моите много деца???
Имам две момченца, искам, мечтая, за още едно /момиченце/ или две, обаче какво бъдеще мога да осигуря на тези душици?
Не казвам, че трябва всичко да им дадеш наготово, но нали трябва едно рамо да им удариш... Да им помогнеш поне мъничко в тоя живот?
Баща им и сега се претрепва от работа, аз работя от 8 до 17, после луд спринт до градината, до магазините, чистене, готвене, а време за хлапетата - ??? Не може по макаренковски - като си легне и заспи да му казваш колко го обичаш и т.н.
Искам да си гледам децата, да родя поне още две - ама ядец! Не мога да си го позволя финансово.... Така че не ми обяснявай, че "и тези които не са правят същото"!
Отговори с цитат
  #120  
Стар 23rd October 2006, 18:45
Utrinna rosa Utrinna rosa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Пловдив
Мнения: 46
По подразбиране

Лимони, не се нерви. Усещам някакъв прилив на енергия която няма да ти е от полза. Но разбирам какво ми каза. И аз имам двечки, също бързам, готвене, чистене, и т.н. При това сме сами. Говоря по принцип, че ако човек иска, може да има деца независимо дали ще са едно, две, или три. Волята и желанието са негови и естествено се съобразява с наличното което има. Не може да му отпуснеш края а после да се чудиш какво да правиш. Всеки си прави сметката. Стандарта е друг и не може да се мерим с това което не ни е по мярка. Ето това ми е съществения отговор. Първия просто беше една американска рапсодия. Да си майка е отговорен пост. Така, че едва ли бих цитирала някои жени които казват "ще си носим кръста". Това не е кръст, това е поведение и съзнание.
__________________
Не прави на друг това, което не искаш да направят на теб.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАПРОТИВдаимашдете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:15.