IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #181  
Стар 20th September 2007, 12:39
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ако трябва да се отнасям и раздавам за партньора си по същия начин, по който и към детето си, по- добре да нямам партньор, защото раздаването ще ми дойде в повече. Статута на партньор и на дете са доста различни и ми е малко смешно да се сравняват. Досега не съм чула някой, който има дете да казва "партньора и детето ми са най- важното за мен", напротив- за всички детето идва на първо място.
Отговори с цитат
  #182  
Стар 20th September 2007, 13:18
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Досега не съм чула някой, който има дете да казва "партньора и детето ми са най- важното за мен"
A това никак не е хубаво и зле говори за хората с които общуваш.
Всеки член от семейството е важен!
Отговори с цитат
  #183  
Стар 20th September 2007, 13:19
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Цитирай:
напротив- за всички детето идва на първо място.
Абсолютно!!!
Аз също не смятам, че и за партньора си трябва да се раздаваш толкова, колкото за детето. 'Щото иначе ще се получи, че си имаш две деца... или нещо такова...
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #184  
Стар 20th September 2007, 14:16
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Е,какво искаш да кажеш,че тъй като са различни личности/което е очевидно/,не ги обичаш еднакво Или еднакво много? Т.е. ако имаш 2 деца едното ще обичаш повече ли?
Отговори с цитат
  #185  
Стар 20th September 2007, 14:39
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

никак не съм го разбирала това "еднакво". като количество ли, защото като начин за мене е различно. не си деля децата, но те просто са различни, така или иначе и няма как отношението да е еднакво. Ако може да се каже така- са ми еднакво мили, но по различен начин. точно защото към всеки от двамата си имам лично отношение. той не е еднакъв с брат си. и еднояйчни близнаци да бяха, пак щяха да са различни.

Голямото дете като беше още мъничък, нали питаме децата "колко обичаш мама" и то (на бебешки език) - 2 килограма с разперени ръчички. тая мярка е знаел тогава
За мен няма такива мерки. Отдаавна-отдавна обаче има изградени стереотипи във възпитанието на децата, според реда им на раждане. Не искам да кажа, че това ще важи във всички случаи, но аз лично за себе си съм забелязала, че големият ни син от двегодишен (когато се роди брат му) все голям ми изглежда. а малкият -и на 4 годинки ми беше мъничък осъзнах го това с времето, но то става някак си неусетно - просто по обективен признак. Както най-малкото дете в семейството обикновено е по-глезеко, любимец.
За вторите деца обикновено е по-лесно -излизането с приятели вечер и какво ли не, което по-трудно се разрешава на първородните деца. Но те пък имат други предимства -първа радост, други неща.. Дори има един израз, аз не го харесвам, но в някаква степен е верен, че "на първите деца родителите се учат да са родители".
Отговори с цитат
  #186  
Стар 20th September 2007, 15:01
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Мария,нямах предвид теб,а Petyaaa,но както и да е! Всеки си има мнение и си го защитава,нали?Все още продължавам да смятам,че децата като различни личности с различни характери,трябва да се обичат еднакво.Какво като единия е по-голям,а другия- по-малък?Трябва ли малкия да остане глезанчето на мама/в частност на тати/ само защото е по-малък?И аз имам две деца с 2,5 години разлика,но за мен няма батко и по-малко братче.Пък и всеки ден се доказваме като родители.Айде,че станах много подробна.
Отговори с цитат
  #187  
Стар 20th September 2007, 17:59
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alfa

A това никак не е хубаво и зле говори за хората с които общуваш.
Всеки член от семейството е важен!
Явно това само на теб ти говори нещо лошо, от друг определено не съм го чула, а и се съмнявам да го чуя. Не става въпрос за това, дали всеки член на семейството е важен- това е логично. Става въпрос за това, че в екстремни ситуации хората реагират като първо защитават децата си по съотвения начин, а след това партньора си. И определено това е логичната реакция за мен (а и за почти всички).
Отговори с цитат
  #188  
Стар 20th September 2007, 18:01
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Цитирай:
Първоначално написано от alfa

A това никак не е хубаво и зле говори за хората с които общуваш.
Всеки член от семейството е важен!
Явно това само на теб ти говори нещо лошо, от друг определено не съм го чула, а и се съмнявам да го чуя. Не става въпрос за това, дали всеки член на семейството е важен- това е логично. Става въпрос за това, че в екстремни ситуации хората реагират като първо защитават децата си по съотвения начин, а след това партньора си. И определено това е логичната реакция за мен (а и за почти всички).
много ясно - партньора ти е достатъчно голям, за да се погрижи сам за себе си, а за това малко беззащитно същество носиш отговорност!
Отговори с цитат
  #189  
Стар 20th September 2007, 18:15
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Цитирай:
Първоначално написано от alfa

A това никак не е хубаво и зле говори за хората с които общуваш.
Всеки член от семейството е важен!
Явно това само на теб ти говори нещо лошо, от друг определено не съм го чула, а и се съмнявам да го чуя. Не става въпрос за това, дали всеки член на семейството е важен- това е логично. Става въпрос за това, че в екстремни ситуации хората реагират като първо защитават децата си по съотвения начин, а след това партньора си. И определено това е логичната реакция за мен (а и за почти всички).
това е типично женска черта, инстинкт. мъжете я нямат тази реакция.
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #190  
Стар 21st September 2007, 10:02
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Вярно е,че всеки си има мнение по темата и аз се радвам,че се включиха много хора и обменихме информация Все пак форума нали е за това-да разговаряме и споделяме.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАПРОТИВдаимашдете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:19.