IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 22nd March 2011, 13:44
ангелче ангелче не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 241
По подразбиране природно лечение

зравейте мадами ! не пия лекарства и когато се разболея се лекувам с домашни методи...искам ако темата ви допадне всеки да сподели някакви хитринки за домашно лечение без лекарства/с билки може/ силно ме интересува тази тема!Аз например , когато имам хрема си напоявам памуче във вода и сол слагам го в носа и ефекта е моментален...по нататък ще споделя още...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd March 2011, 18:22
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

на мен още не ми се е налагало,но знам за изцеден пресен лимон в топла вода вместо някакви прахчета за грип.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd March 2011, 10:27
ангелче ангелче не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 241
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мarisabela Виж мнението
на мен още не ми се е налагало,но знам за изцеден пресен лимон в топла вода вместо някакви прахчета за грип.
ще го пробвам, защо ли си знаех че точно ти ще пишеш първа !!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd March 2011, 17:48
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
Talking

Цитирай:
Първоначално написано от ангелче Виж мнението
ще го пробвам, защо ли си знаех че точно ти ще пишеш първа !!!
предполагам,щото знаеш,че не пия лекарства
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th April 2011, 18:07
Аватара на Tedinceto
Tedinceto Tedinceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 15
По подразбиране

За запушен нос можеш да си капеш лайка много помага. Аз не съм фен на хард лекарствата като антибиотици и др. обаче лекарства на билкова основа пия. Все пак не можеш да събереш, изсушиш и приготвиш всички билки, които биха ти помогнали. За настинка например пия умкалор, защото е чист билков продукт. Опитвам се да съм някъде в "златната среда", но не знам до колко успявам.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th April 2011, 16:36
Аватара на Siqana
Siqana Siqana не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: София
Мнения: 187
Lightbulb моите природни лечители

Бабини рецепти: за запушен нос - счукан кестен или кромид на прах се шмърка с едната, после с другата ноздра, ефекта е поразителен и моментален, но много ама много люти, не е за деца, по-скоро е за възрастни и не е за всеки ден или за редовна употреба, защото може да изсуши прекалено носната лигавица. За пресипнало гърло- 1 с.л. мед, 1с.л. зехтин, 1с.л. ракия. Ако горните не помогнат прибягвам до долните:
Растителни и билкови илачи: за кашлица сироп Мукоплант извлек от живовлек, запушен или течащ нос спрей с морска вода на стеримар или мукоплант, умкалора също е добър фито лек, но трябва да се почне веднага от първите симптоми иначе няма да има добър ефект. Изобщо като цяло когато имаме първи симптоми на настинка или грип, трябва веднага да ги атакуваме, а не да чакаме 4-5 ден да се влоши и после да купуваме АБ...
__________________
all you need is love ...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th April 2011, 14:38
Аватара на Sunny Girl
Sunny Girl Sunny Girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 180
По подразбиране

за висока температура мажете тялото с оцет, челото, ръцете, краката, за кашлица сироп Мукоплант, за гърло много билкови чайове, също през зимата сладолед., за запушен нос промиване с физ. р-р с морска вода
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30th April 2011, 19:48
Аватара на magito023
magito023 magito023 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 8
По подразбиране

Хомеопатията става все по-популярна напоследък.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 30th April 2011, 20:37
Аватара на ahavni
ahavni ahavni не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Пловдив
Мнения: 16
Изпратете съобщение чрез Yahoo до ahavni
По подразбиране

При простуда: 1 с.л. зехтин, 1 с.л. лимонов сок, 1 с.л. ракия
За температура: камфоров спирт се напоява с памук и се нанася върху гърба 100 пъти отгоре надолу.
За възпалено гърло: потапят се лимонови резенчета във ванилия и захар и се ядат с корите.
За кашлица: мед и сода бикарбонат.
Надявам се да съм била полезна. Това го каза Йорданка Христова в едно предаване и съм го изпробвала. Действат безотказно.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd May 2011, 12:28
Аватара на Tedinceto
Tedinceto Tedinceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 15
Thumbs up

Мед и сода и аз съм пила за гърло и наистина помага и на Мукоплант морската вода съм пробвала и тя е добра
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: природнолечение
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:26.