IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 15th October 2007, 16:51
Sebastian Sebastian не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 21
По подразбиране

Хмм...поне за епилатора като че ли почти всички казват, че от него оредяват
Отговори с цитат
  #12  
Стар 17th October 2007, 17:57
stamatq stamatq не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 60
По подразбиране

Не се заблуждавайте, че с кола маска космите намаляват.Точно обратното е - дори и финният мъх се правръща в косми.След много години когато хормоналния натиск намалее може и космите да станат по-малко и по-финни.Единственно ако космените корени се атакуват с електрокоагулация с игла или лазерна епилация може да се получи след 5-6 процедури трайно намаляване на окосмяването.И пак не е сигурно , защото ако има хормонален дисбаланс космената матрица заложена в кожата по анатомичен признак произвежда косми, а ако няма хормонален дисбаланс , произвежда мъх.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 17th October 2007, 20:22
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

въпрос на гени и хормони, както и на професионализъм при обработка.
__________________
Yesterday is a History, Tomorrow is a Mystery,
Today is a Gift
Отговори с цитат
  #14  
Стар 2nd November 2007, 00:58
s.s s.s не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 15
По подразбиране

Някъде пишеше, че от коломаската се разширяват порите и съответно започват от едно място да растат по няколко косъма. Аз лично го наблюдавах върху себе си. Може и да не ми вярвате, но от бръсненето имам цели зони, в които нямам никакви косми.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 2nd November 2007, 12:21
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от stamatq
Не се заблуждавайте, че с кола маска космите намаляват.Точно обратното е - дори и финният мъх се правръща в косми.След много години когато хормоналния натиск намалее може и космите да станат по-малко и по-финни.Единственно ако космените корени се атакуват с електрокоагулация с игла или лазерна епилация може да се получи след 5-6 процедури трайно намаляване на окосмяването.И пак не е сигурно , защото ако има хормонален дисбаланс космената матрица заложена в кожата по анатомичен признак произвежда косми, а ако няма хормонален дисбаланс , произвежда мъх.
Точно така е.И в същност колата и епилириането се водят нетрайно обезкосмаване, а лазера и фотоепилацията както и с иглата се води трайно.Като техния принцип е да унищожат луковицата на косъма, а колата и епилатора не ги унищожават а ги прекъсват в по-голяма дълбочина. За това и поникват макар и по-бавно, но все пак поникват. С иглата има мн. добри резултати ама си е егати играчката и си трябва доста опит за да се нацели правилно и точно корена /луковицата/ за да няма повеч
е поникване.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 27th November 2007, 22:56
Аватара на mallina
mallina mallina не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 152
По подразбиране

При мен от епилатора много ми се разредиха по краката и подмишниците. Лощото е че много ми растат подкожно. Разбрах, че било защото косъма се маха в обратната посока от тази на растеж и затова ставало така. При вас как е?[/img][/list][/list][/code]
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Запоследицитеотколамаската
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:09.