IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st October 2006, 12:29
Tina59 Tina59 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1
Изпратете съобщение чрез ICQ до Tina59
По подразбиране Пилатес

Къде може да се играе Пилатес упражнения?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st October 2006, 12:30
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

в дата.бг има маса филм4ета
потърси
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd October 2006, 12:14
mariapilates mariapilates не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 90
Изпратете съобщение чрез ICQ до mariapilates
По подразбиране

Здравей, аз съм инструктор по пилатес на Националния Стадион "Васил Левски", зала МД Спорт, часовете ми са Понеделник, Сряда, Петък от 20:00 ч., Събота и Неделя от 16:00 ч. Ще се радвам да се видим
http://www.peyo.info/razni/posterpilates.jpg
__________________
"Добрата физическа форма е предпоставка за щастие..." Дж. Пилатес
www.yogalatesmaria.com
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22nd October 2006, 17:38
Emmalfy Emmalfy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 397
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mariapilates
Здравей, аз съм инструктор по пилатес на Националния Стадион "Васил Левски", зала МД Спорт, часовете ми са Понеделник, Сряда, Петък от 20:00 ч., Събота и Неделя от 16:00 ч. Ще се радвам да се видим
http://www.peyo.info/razni/posterpilates.jpg
Извинявай ,че и аз се набутвам...но може ли да се запишат при теб и начинаещи...тоест ,че до сега точно на пилатес никога не съм ходила ,а много искам.Иначе горе долу бързо схващам и надявам се няма да преча на другите в групата
__________________
Tomorrow never comes until it`s too late ...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23rd October 2006, 08:39
mariapilates mariapilates не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 90
Изпратете съобщение чрез ICQ до mariapilates
По подразбиране

Разбира се, че може. Това че не си се занимавала с пилатес преди не трябва да те притеснява. Старая се да обръщам специално внимание на новите момичета, разбира се когато има желание от тяхна страна. Повечето упражнения имат лесен и труден вариант. Аз показвам и двата и всеки изпълнява в зависимост от възможностите си. Важното е да няма болка и да не се бърза да се гонят светкавични резултати. Всяко нещо изисква време и постоянство - така че когато решиш, заповядаи, ще се радвам да се запознаем
__________________
"Добрата физическа форма е предпоставка за щастие..." Дж. Пилатес
www.yogalatesmaria.com
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th November 2006, 14:02
horri horri не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 1
По подразбиране специално внимание в случая значи пискливо крещене по вас

Цитирай:
Първоначално написано от mariapilates
Разбира се, че може. Това че не си се занимавала с пилатес преди не трябва да те притеснява. Старая се да обръщам специално внимание на новите момичета, разбира се когато има желание от тяхна страна. Повечето упражнения имат лесен и труден вариант. Аз показвам и двата и всеки изпълнява в зависимост от възможностите си. Важното е да няма болка и да не се бърза да се гонят светкавични резултати. Всяко нещо изисква време и постоянство - така че когато решиш, заповядаи, ще се радвам да се запознаем
аз повярвах и отидох.

след известно лутане намерих откъде се влиза в стадиона, качих малко стълби и тръгнах да вървя през един много дълъг и самотен метален коридор. след 5 минути видях табелка за съблекалните на МД Спорт и тръгнах да слизам по стълбите. Някакви момичета се връщаха от друга тренировка и ми казаха да побързам.

Беше студено, влажно и вонеше на пот.
В съблекалнята няма къде да си оставите нещата, след като се преоблечете, трябва да ги вземете с вас в залата за тренировки. самото преобличане също е изпитание, защото няма достатъчно място за всички.

Когато влязох в залата една нелюбезна възрастна госпожа подръпна кутия шоколадови бонбони по-далеч от мен, може би за да не си помисля, че са за такива като мен. Известно време имах честта да подслушвам личните й разговори с приятелка, въпреки, че тренировката започваше и аз трябваше да платя преди да се присъединя. когато ми обърна внимание не намери сили да се усмихне, само взе парите и продължи разговора си.

беше студено и много много влажно.
все още не бях започнала да правя упражненията, когато кожата ми вече лепнеше, а миризмата на пот упорито се пропиваше през всичките ми пори.

в полумрака видях десетки жени с измъчени изражения да се напъват да повторят сложните движения на инструкторката.. която има невероятно тяло, дълги руси коси и .. вкус към силната музика. музиката не беше нито източна, нито годна за слушане, усилена почто до предела на възможността ми да чувам насред дрънченето на мокрите стъкла и метал.

тази инструкторка нито веднъж не я видях да помага на някой, въпреки, че всички имаха нужда от помощ.. за сметка на това тя съзерцаваше отражението на красивото си тяло в полумрака и от време на време се обръщаше и започваше да крещи, че не правим нещо/нищо както трябва, че това си е за нас и че после нас ще ни боли. усилваше музиката още повече и скоро от крясъците и се чуваха само най-пискливите тоналности, а основната идея се губеше в данданията.

именно тези крясъци ме обидиха жестоко. почувствах се толкова зле, че си тръгнах преди края на тренировката.

кракът ми никога повече няма да стъпи там!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th November 2006, 15:36
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

ми аз съм ходила 2-3 пъти в МД спорт или както там се казва на степ или бодискълптинг - абе със степ нещо беше. не ми миришеше на пот, не ми беше студено (щото си беше топло времето), но идеята да ска4ам с 30 други жени в огромна зала, без да виждам инструкторката, която се съобразява с напредналите и от това, което говори се 4ува само "седем, осем, левия крак" - ами мерси
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th November 2006, 21:42
mariapilates mariapilates не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 90
Изпратете съобщение чрез ICQ до mariapilates
По подразбиране

Много съжалявам, че си се почувствала така..но именно заради таква хора като теб, които са много обидчиви и при всеки мой опит да им покажа нещо реагират с обръщане на глава и цупене съм спряла да давам напътствия. А относно "крясъците", гласът ми е много слаб и всеки мои опит да говоря по-високо излиза като писък. Но както и да е, няма да споря с теб. Всеки има свои вкус и предпочитания..А колкото отражението в огледалото...аз виждам там не само себе си, но и вас...защото има и такива на които не им е приятно даже да ги гледам....абе хора всякакви...важното е че има хора на които им харесва и полагат старание...а не търсят причината някъде другаде...Далеч съм от мисълта, че на всеки му харесва...за това има много зали и много инструктори...пък кой където си избере!
__________________
"Добрата физическа форма е предпоставка за щастие..." Дж. Пилатес
www.yogalatesmaria.com
Отговори с цитат
  #9  
Стар 19th November 2006, 21:26
Аватара на Paradizio
Paradizio Paradizio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: Sofia
Мнения: 71
По подразбиране

МНЕНИЕТО НА ХОРРИ МЕ ШОКИРА ИСКРЕННО

1во. Искам да попитам хорри в колко зали и при колко инструктори е била
2ро.
Цитирай:
Беше студено, влажно и вонеше на пот.
Е ти в спортна зала на вафли ли искаш да мирише? Това е абсолютно несериозно, както и това, че било студено и влажно...?????? просто не е вярно..

Цитирай:
все още не бях започнала да правя упражненията, когато кожата ми вече лепнеше, а миризмата на пот упорито се пропиваше през всичките ми пори.
Много литературно... оваций???? Направо не разбирам за какво ми говориш... Обиколил съм много зали в момента водя в Младост, водил съм и в МД Спорт - готини, АЗ НЯМАМ ПРЕДСТАВА ЗА КАКВО ГОВОРИ ТАЗИ ДАМА..., за каква влага, за какъв студ, за каква тъмнина и пропиваща се пот... Стивън Кинг го харесвам и аз, ама айде да не прекаляваме с книжките.

Що се отнася до сложните движения - за хора с нормални двигателни навици и двигателна култура те стават елемнтарни точно за 5 тренировки (ако случайно ги изкараш до край). Мъчили се били момичета... - спортната зала е за това - да се мъчиш и да ти е трудно, да правиш упражнения и да напрягаш мускулатурата си, за да постигнеш резултат - като искаш да не се мъчиш отиваш 3 пъти в седмицата на кино, плюскаш пуканки и коли и ти е лесно и ставаш 100 кила... Заявявам го най-отговорно - който мисли че ще влезе в залата ще си лежи 1 час на Д-то и ще отслабне защото "е ходил на спорт" да се откаже от тая идея - Д-то ви не осребрява квитанций за пилатес! То се интересува от натоварването, което му прилагате ВИЕ! не инструктора - ВИЕ! Инструктора може само да покаже как трябва да се работи и това трябва да е единствената помощ - нагледа за упражнението.

Продължавам - в огледалото се гледа именно защото така се виждат всички най-добре, а се седи с гръб, за да можете да изпълнявате упражненията в права кординация а не в обратна (т.е. като аз се наведа на дясно и вие да се наведете на дясно, ако съм с лице трябва да стане реципрочното действие - аз на ляво вие, на дясно и с две думи от опит - става мазааааалооо). Вика се за да се надвика музиката заради което си имаме после генерални проблеми с гласа, а музиката е силна защото тя дава психологически стимул и ритъм (това е факт - музиката дава стимул на нервна почва за тва се чепиме по цяла нощ в дискотеката и полудяваме като чуеме някое любмо парче) - за вас е важно да чувате отчетливо бройка (незавсимо от номера) и да следите инструктора или някой по напреднал по близо до вас, който има по добра видимост и да се опитвате да потдържавате на на движенията, това е начина - гледаш и се учиш. Устните указания са допълнителни и като цяло имат за цел да спомогнат упражнението да се направи ако нещо мнооого ви затрудни. Много по лесно и правилно е да се усвои упражнението визуално отколкото логистично.

Единствният начин, по който могат да бъдат изтренирани 30 човека едновременно е този - влизат в залата гледат и повтарят заедно с инструктора, ако не могат да направят нещо се постарават да го направят и от опита си знам, че такива дето да са се постарали и да не са успяли няма, защото - ей богу това са упражнения със сложност на кординацията посилни за всеки неосвободен от физическо осмокласник - иска се мааааааалко внимание и усилие, ако не се приложи от теб, няма кой да ти го налее в главата.
Турбо безумие е да започнеш да обясняваш на 30 човека поотделно как се изпълнява упражнението правилно, безумие е да пробваш и с 5, защото - тези спортове (масови) не изискват усвояването на специална техника водеща до спортно майсторсто, тяхната цел е да те тонизират физически, за целта часа трябва да бъде проведен с необходимата "плътност" което ще рече - Х брой упражнения с У брой паузи и почивки и Z интензивност и натоварване. Почнеш ли да обръщаш внимание да на отделни останалите спират да тренират, пропускат се упражнения, интензитета и пътноста на тренировката пада и се получава едно голямо НИЩО! ТАКА - не чакай да ти помага инструктора а се опитвай сам докато стане, а не да се откаже на първия опит, да тропнеш с крак и да си тръгнеш. В началото е тежко и се иска амбиция и постоянство! ОК? Ако нещо много ви е трудно след часа отивате и питате инструктора да ви го обясни лично и да сте готови за другия път..

Относно мнгото хора - Отиди на тае-бо в боди арт Кали при Цанев да видиш как 50 жени се ритат по главите (това е е една от най-оборотните зали в София) - така е във всички малки или големи зали, просто така седят нещата когато един инструктор е добър и има много желаещи, няма избор.

Писах много, в заключение - МНЕНИЕТО НА ТАЗИ ДАМА БЕЗ ДА Я ОБИЖДАМ Е АБСОЮТНО НЕАДЕКВАТНО. Ако щете самият романистичен стил ми е неуместен. По мое мнение не е посещавала подобни мероприятия често и нещо се е поуплашила. Залата на МД е чудесна за тренировки, женската съблекалня е наистина голяма в сравнение с много други зали, за миризмата на пот няма да коментирам...

Мария е отличен инструктор, това че се е карала на трениращите са пълни простотий и могат да дойдат на акъл на човек, който никога не се е занимавал със спорт та дори и масов, а що се отнася до грешките не се и съмнявам, че тя ги е коригирала словестно когато е виждала някой да греши - това подяволите и е работата! Ще се навъдат хитруши, дето ще зейнат "Ти я защитаваш, защото сте били колеги в МД" - така е, били сме и именно за това я защитавам - защото познавам работата и и как тя се отнся към нея и аз лично се чуствам обиден като инструктор от подобни несъстоятелни нападки към свои колеги. Има много които могат да бъдат критикувани, но тя не е между тях. ТОЧКА. АЗ ПИСАХ :P
__________________
всяка крачка напред е следствие на шут отзад
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th November 2006, 08:56
jedira jedira не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: sofia
Мнения: 410
По подразбиране

Ходила съм в МД и съм много доволна от инструкторките там,дори във форума на много места препоръчвам залата и конкретни и нструктори, от които имам лични впечатления.Разбира се,всичко е много индивидуално,но,просете ми за догадката,на мен ми мирише на конкуренция май някой просто се опитва да оплюе Мария и МД-спорт,очакваме продължение на романа"Открих най-добрата ЗАЛА"
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пилатес
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:13.