IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st November 2007, 10:09
mimish mimish не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 20
По подразбиране Въпросче за дренажите??

Кажете момичета, тези от вас които са били с дренажи, колко време стояхте с тях и колко време прекарахте в болницата, какво е чувството след излизане от упойка и пихте ли някакви антибиотици след това??? Благодаря Ви!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st November 2007, 10:21
Danielka Danielka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 177
По подразбиране

Ами аз бях едно денонощие с дренажи, махнаха ми ги на другия ден след операцията и си тръгнах.
Излизането от упойка си е наистина гадничко. И двата пъти ми беше адски студено и ме тресеше, това най-добре си спомням.
След като повърнах обаче се оправих.
Но при всеки е различно, някои не повръщат и по-бързо излизат от упойка.
Антибиотик пих една седмица, но не си спомням какъв, Док ми го даде.
__________________
Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st November 2007, 10:31
mimish mimish не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 20
По подразбиране

Да и мен не предупредиха да си нося аулин, от упойка съм излизала след друга операция, но въпреки това исках да знам.......ще се преживее, но както при раждането явно при всеки си е различно....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st November 2007, 13:06
Аватара на sweet_dreams
sweet_dreams sweet_dreams не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 172
По подразбиране

mimish, аз бях с дренажи цели 4 дена - тоест цялото време, което прекарах в болницата (Александровска - при Тепавичарова). Излизаха ми от подмишниците, там бяха залепени с някакви лепенки, виждах как кръвта ми се стича по тръбичките и се събира в едни кутийки, които се влачат по пода. Трябваше да си ги нося в ръка, като отивах до тоалетна Няколко пъти ми се случи да си настъпя едната тръбичка и усещах как ми опъва на подмишницата, където беше залепена. Самото махане на дренажите също беше ужасно Усещаш как нещо се развива вътре в гърдата ти, чуваш цвърчене на кръв... А иначе излизането от упойка също не ми е приятен спомен. Два пъти съм била под пълна упойка, и двата пъти повръщах после цял ден. В началото ми беше много студено и се тресях цялата... Не исках никой да виждам, с никой да говоря и т.н.
Ама как го описах само Дано да не съм те отказала
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st November 2007, 13:16
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sweet_dreams
mimish, аз бях с дренажи цели 4 дена - тоест цялото време, което прекарах в болницата (Александровска - при Тепавичарова). Излизаха ми от подмишниците, там бяха залепени с някакви лепенки, виждах как кръвта ми се стича по тръбичките и се събира в едни кутийки, които се влачат по пода. Трябваше да си ги нося в ръка, като отивах до тоалетна Няколко пъти ми се случи да си настъпя едната тръбичка и усещах как ми опъва на подмишницата, където беше залепена. Самото махане на дренажите също беше ужасно Усещаш как нещо се развива вътре в гърдата ти, чуваш цвърчене на кръв... А иначе излизането от упойка също не ми е приятен спомен. Два пъти съм била под пълна упойка, и двата пъти повръщах после цял ден. В началото ми беше много студено и се тресях цялата... Не исках никой да виждам, с никой да говоря и т.н.
Ама как го описах само Дано да не съм те отказала
Идеално си го описала. Добре е хората да знаят как е възможно да се чувстват
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st November 2007, 14:27
Аватара на joliy
joliy joliy не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 1 230
По подразбиране

Аз бях с дренажи два дена, махнаха ми ги на третия сутринта, преди да ме изпишат. Усещането при махането не е особено приятно, усеща се движението на тръбичката, но пък бързо минава. Иначе преди да ми ги махнат, като ставах до тоалетна, си ги носих в торбичка...приличах на извънземно с две висящи пипала
За упойката, при мен усещането беше все едно си се събуждам, нищо особено, но пък такава режеща болка усещах, че едва успях да промълвя..."Болиии" и веднага ми инжектираха някакво обезболяващо. От него пък ми се догади, раздразни ми стомаха и след няколко часа като пинах сок и...го повърнах. Втория път като ми слагаха обезболчващо пак повърнах И няколко дена след това стомаха ми не беше наред, дразнеше ме и нямах много апетит.
__________________
“Може би любовта е онзи процес, с който внимателно те връщам към самия теб. Не към онзи човек, който искам да бъдеш, а към човека, който си”
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st November 2007, 14:57
mimish mimish не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 20
По подразбиране

Моята операция е в понеделник, не е много подходящ момента за нея, но е насрочена отдавна и реших да не я отлагам. Ще ме оперира доц.Евстатиев в Медицинска академия 300куб. надмускулно с разрез под гърдата на това съм се спряла. Това с дренажите ме стряска доста, защото имам познати на които не са слагали и са с разрез през ареола.....интересно ми е.....подготвила съм се за доста неприятни изживявания, срахувам се, но зная, че лошото и болезненото е след това, а не преди това нали така........
Отговори с цитат
  #8  
Стар 1st November 2007, 15:05
Danielka Danielka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 177
По подразбиране

Споко, всичко се забравя бързо. А и като си доволна след това, ще разбереш, че си е заслужавало.
Успех!
__________________
Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 1st November 2007, 16:52
ENIRA ENIRA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 58
По подразбиране

ако разреза е около ареола няма ли да останат по големи белези
Ходих на консултация при Динев от болница Вита и той ми предлага едни кръгли имплантанти надмускулно, е сега след като изчетох толкова ми се струва, че е по добре подмускулно. Чакам Тепавичарова да се завърне и дано ме приеме и да съм доволна.
Кога се свалят конците и кога пак може малко да се тренира, поне лекичко
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st November 2007, 17:13
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране Re: Въпросче за дренажите??

Цитирай:
Първоначално написано от mimish
Кажете момичета, тези от вас които са били с дренажи, колко време стояхте с тях и колко време прекарахте в болницата, какво е чувството след излизане от упойка и пихте ли някакви антибиотици след това??? Благодаря Ви!!!
В болницата прекарах около 24 часа - преди да си тръгна ми извадиха дренажите , не беше болезнено (усещах как се движи тръбичката) и стана за секунди. От упойката се събудих без проблеми , не ми се е гадело и не съм повръщала. Антибиотик ми вливаха след операцията до изписването , а после (като се прибрах) пиех само обезболяващи.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросчезадренажите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:26.