IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 31st March 2009, 12:14
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране травма при степ-аеробиката

Да се оплача! Вчера на тренировката по степ-аеробика, на едно от упражненията на степа, нещо си направих на крака и...... сега куцукам. При стъпването назад ме прерязя напреко на мускула на прасеца. Разкарвах се по доктори, докато намерих хирург, който да ме прегледа. Каза, че е разтегнато сухожилието, а и може да има някакво скъсано мускулно влакънце, щом има такава болка. Сложи ми компрес и ми изписа някакво обезболяващо да пия 5 дни и да правя компреси с реванол и спирт 1:1. Каза, че няма хематоми или възли, което било добре. Опипа и двата мускула и това й беше заключението.
Препоръча ми да не катеря стълби и колкото се може повече покой за крака. Но ако ходя, да обувам високи обувки (е, не много високи де), а на равно, наистина ме боли повече.
Та днес съм куцукаща, но на токчета (както винаги де, но малко по-ниски) До два месеца ми препоръча да зарежа аеробиката, дори и да престане да ме боли по-скоро (надявам се много скоро да престане да ме боли) Не мога да отсъствам от работа и днес за първи път от много години се качих в асансьор. Май ще трябва да свикна с него за известно време. Страх ме е , че постигнатите резултати, за които се хвалих в друга тема, ще ги загубя.
Какво ще ми препоръчате да правя. Доктора си е доктор - те съветват понякога и неизпълними неща. Не съм търсила още рехабилитатор или кинезитерапевт да разпитам с какво д апродължа, за да запазя постигнатото с толкова труд.
Моля Ви, дайте съвет какво да правя?!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31st March 2009, 13:18
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Спокойно, мацка, след като вече веднъж си влязла във форма, после много бързо се възтановява Следвай напътствията на доктора, за да ти се оправи по-бързо и после за нула време ще си пак в същата форма. Отначало няма да можеш да тренираш със същата интензивност, разбира се, но много бързичко ще си възстановиш формата На мен ми се беше налагало 2 пъти за по месец, месец и половина да почивам и ти го казвам от личен опит. А пък даже да не е така, здравето си е най-важно, след това ще можеш да правиш отново всичко, но ако сега не се възтановивш напълно, след това цял живот ще трябва да се ограничаваш и да внимаваш
Успех и не се тревожи излишно!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31st March 2009, 14:49
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Аз имам такова разтегнато мускулно влакно в следствие от кростренажора.(разтегнато ли е скъсано ли е не помня вече) При мен е на бедрото и вече година си стои - не се вижда, но се напипва- някво леко продълговато топчесто такова. Не ме боли но като си претоваря крака усещам лека болка...казаха ми че минава много бавно това и крака трябва да е в пълен покой за да стане, което май при мен е невъзможно
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31st March 2009, 15:40
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Момичета, благодаря за отговорите. Надявам се да се възстановя бързо. Направих си вече и програма за работа с гирички и упражнения от лег, та краката да са най-малко натоварени. Трябва да задържа на всяка цена формата си. Все пак лято идва, а от няколко години не съм се чувствала така добре в кожата си, както сега (с изключение от вчера насам)
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th June 2009, 08:41
Аватара на Хранител
Хранител Хранител не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 114
По подразбиране

Нормално е да се получават травми на групови занимания с повече движения за единица време.
Нито инструктора има способност и възможност да наблюдава всичко и всчики,
нито участниците в тези занимания имат необходимата подготовка на мускулатурата и дори двигателна култура, за да изпълняват тези движения правилно/безопастно.
Решението е кондиционно трениране, както е при всеки вид спорт. Всеки бегач, скачач и тн от дете е учен на двигателна култура и обща кондиция.
Такава кондиция може да се преподаде и на обикновени спортуващи, от кондиционен треньор.
__________________
www.lichentrenior.com
Вашата диагноза: пред-диабет; плаки по артериите; недостиг на витамини A и D, Ca, Zn и много др.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 23rd June 2009, 15:03
fox1 fox1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хранител
Нормално е да се получават травми на групови занимания с повече движения за единица време.
Нито инструктора има способност и възможност да наблюдава всичко и всчики,
нито участниците в тези занимания имат необходимата подготовка на мускулатурата и дори двигателна култура, за да изпълняват тези движения правилно/безопастно.
Решението е кондиционно трениране, както е при всеки вид спорт. Всеки бегач, скачач и тн от дете е учен на двигателна култура и обща кондиция.
Такава кондиция може да се преподаде и на обикновени спортуващи, от кондиционен треньор.
съгласна
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: травмапристепаеробиката
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:18.