IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 7th September 2009, 10:32
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране Лекарствата

http://antipropaganda.comxa.com/Nebenwkgn.html

Време е хората да се замислят върху живота си и причините за тяхното нещастие, вместо да се блъскат с антидепресанти и други безброй "лекарства".
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th September 2009, 11:37
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Пита се защо в тази „страна на щастието” са необходими толкова много антидепресанти?
Такава е политиката на държавата - да се упояват хората. Това е бъдещето. Как иначе ще се подчиняват и ще са коне с капаци. Как ще си затварят очите. Как по-бъзо се промиват мозъците на поколения? Идеята е, ако може всички да са надрусани до козирката, за да няма проблеми с механизма на тази машина - америка.
А иначе за лекарствата - ами да, така е, всяко нещо се прави за пари. В крайна сметка обаче и болестите се израждат и става все по-трудно тяхното лекуване с обикновени стари методи. Всичко е един затворен кръг - ядеш генномодифицирани храни (други вече почти не се намират), наблъскани с различни хормони и добавки, след тва се разболяваш от рак, започваш лечение - купуваш други химии, които хем те лекуват, хем те увреждат, но какво да правиш??? Няма друг вариант. Когато става дума за живота ти, правиш ВСИЧКО, независимо от идеите, убежденията и разбиранията.
Сега на мода са т.нар. "природни хранителни добавки" - напълно естествени - дрън-дрън. Поредната машина за пари.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th September 2009, 12:01
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Когато става дума за живота ти, правиш ВСИЧКО, независимо от идеите, убежденията и разбиранията.
Принципно съм съгласна с мнението ти, но с тази фраза не съм съгласна. Хората изобщо не искат да направят нещо за живота си, докато не опре ножа до кокала, което е наистина жалко.
А идеите и убежденията днес са извратени, разбирания изобщо няма, мисленето е сведено до нула. Как да сме здрави в едно общество, където правенето на пари е основната "ценност"?! Как да не сме депресирани, когато подсъзнанието ни постоянно се опитва да ни каже, че потъпкването на другите е нещо неправилно? Вместо това се бием в гърдите, че сме егоисти (имаше една тема за егоизма в Общи приказки, където ВСИЧКИ твърдяха, че егоизмът е хубаво нещо). Е, да, ама не... Подсъзнанието ни явно не е съгласно с това.
От 2 месеца препоръчвам на приятелите си тази книга, която ми се отрази прекрасно и ми помогна да намеря себе си, но всички ми казват, че сега нямат време за това. Време за празни приказки иначе се намира...
Та оттук си създадох убеждението, че хората се страхуват или просто ги мързи да направят каквото и да е за себе си. Затова и взимат антидепресанти после, защото е по-лесно... Вместо да се запитат каква е тяхната истинска същност и какво искат от живота изобщо.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th September 2009, 13:17
Аватара на Ленин
Ленин Ленин не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 257
По подразбиране Re: Лекарствата

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
http://antipropaganda.comxa.com/Nebenwkgn.html

Време е хората да се замислят върху живота си и причините за тяхното нещастие, вместо да се блъскат с антидепресанти и други безброй "лекарства".
До изводите, описани в линка, съм достигнал и аз самия през годините. Ама си трябва акъл.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th September 2009, 13:36
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Вместо да се запитат каква е тяхната истинска същност и какво искат от живота изобщо.
Те, хората, ако могажеха да се замислят изобщо за такива неща, нямаше да са част от тази машина... Малко са тези, които имат нещо в главата си. Нещо, което да служи на самите тях, а не на пошлите, комерсиални и материални цели на 21 век.
Пък друг е въпросът, кое е по-добре, дали да не разбираш нищо и да си живееш живота, с цел да се нахраниш, не е по-добрият вариант, отколкото, имайки представа (горе-долу) за нещата, да си вкарваш всеки ден филми и да се чудиш, какви глупости да измисляш, за да не се побъркаш.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th September 2009, 14:25
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Да, ама можеш ли? То е ясно кое е по-лесно, ама ти лично не можеш да си живучкаш така, защото по стечение на обстоятелствата можеш да мислиш...и ние така....
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th September 2009, 13:10
Аватара на serios girl
serios girl serios girl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 65
По подразбиране

Наскоро четох подобна тема някъде. Там също пишеше, че за фармацефтичните компании е много по-изгодно лекарствата да облекчават симптомите, отколкото да лекуват и че болен си много по-ценен, отколкото здрав.
На мен честно казано ми звучи наплъно логочино. Работила съм в сектора и съм останала с убеждението, че интересът на пациентите е на последно място.
__________________
Обяви
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd September 2009, 13:47
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

http://bulgaria.indymedia.org/article/35585
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th November 2009, 02:31
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Eто ви една реклама за ваксина срещу свинския грип:
http://www.youtube.com/watch?v=3G5l_hNadJ4

1976 г.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th November 2009, 14:38
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ако може ,да ви запитам...вие,които не се лекувате с лекарства ,с какво аджеба се лекувате??Нагревки,топли тухли под чаршафа,терапия с праз(чесън опционално) или яйца с черупките??
Конспирациите съществуват от много време и аз самият вярвам в много от тях,но все пак...мисля ,че повечето от лекарствата са плод на сериозен труд и не може да се каже ,че са създадени да ни правят зеленчуци...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лекарствата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:02.