IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 25th May 2010, 10:44
Аватара на Eleonora_81
Eleonora_81 Eleonora_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: България, София
Мнения: 35
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Това за мъжете Жените, които отслабват или поддържат тегло, да не се хранят веднага след тренировка ; )
ОК, а можеш ли да кажеш, колко време след тренировка е добре да се яде ( за жените пак говоря)..пояснявам, че се интересувам главно за вечеря след кардио тренировка. Аз лично го правя ч яас, след нея - достатъчно ли е ?
__________________
Котката трябва да е лоша, защото иначе мишките танцуват..
Отговори с цитат
  #12  
Стар 25th May 2010, 10:45
Аватара на Eleonora_81
Eleonora_81 Eleonora_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: България, София
Мнения: 35
По подразбиране

ах..как немога да си редактирам постаа ...исках да напиша 1 час след ..
__________________
Котката трябва да е лоша, защото иначе мишките танцуват..
Отговори с цитат
  #13  
Стар 25th May 2010, 11:37
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Зависи какво целиш... После каква е била тренировката, какво е храненето през целия ден, каква е идеята на храната след натоварването и т.н.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 25th May 2010, 14:43
Аватара на Eleonora_81
Eleonora_81 Eleonora_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: България, София
Мнения: 35
По подразбиране

Да знам, че зависи от много фактори, но все пак ме интересува ориентировачно. Писах вече, че става въпрос за кардио тренировка. Цел - поддържане на тегло. Храненето ми, като цяло е най-общо казано здравословно, не спазвам определен режим, или диета. Имам представа, какво да ям. Въпросът ми беше за времето, след кардио. Казах, правя го вечер :P
__________________
Котката трябва да е лоша, защото иначе мишките танцуват..
Отговори с цитат
  #15  
Стар 26th May 2010, 11:52
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Я поясни какво е твоето здравословно хранене? Че те много хора казват, че се менюто им е здравословно, а то не е...

Към въпроса ти... Много често се повтарям с едно изказване, че всеки е индивидуален. Примерно някои хора не издържат дълго време без храна и за тях храната около тренировките е важна. При мен е доста по различно - мога и да не ям 2 дена и да тренирам на високи обороти. Разбира се спад има лек, но при други не е никак лек... Но като цяло за да не се обезмисля е добре да се яде в рамките на първите 2ч след тренировката (някои казват 30 мин., други 60 мин.) И пак ИНДИВИДУАЛНО Е!!! Общо взето ако не ядеш в рамките на тези 2ч тренировката не е ефективна. Изгаряш малко мазнини и тва е. Обаче минимализираш ползата от тренировката за мускулите, а и няма ускоряване на метаболизма.

Има т.нар. анаболичен прозорец - това са първите 30 минути след тренировката, в които трябва да се консумират бълтъчини ИЛИ въглехидрати. Но не и мазнини!!! - причината е, че мазнините забавят храносмилането, а с това и храносмилането на въглехидратите и белтъчините. И тялото ти ще хаби енергия в обработка, вместо да се възстанови и презареди. При правилното захранване след тренировка веществата отиват в мускулите, а не при мастните запаси. Такъв проблем може да създаде комбинирането на белтъчини с мазнини или въглехидрати с мазнини... Особено последното е и честа причина за трупане на излишни килограми. Примерно една особеност: ако ядеш месо – да е възможно най-немазното, ако ядеш яйца – то само белтъка, млечните – нискомаслени, риба – пак немазна и най-добре да е печена така че да излиза от нея мазнатата. Примерно една особеност: ако ядеш месо – да е възможно най-немазното, ако ядеш яйца – то само белтъка, млечните – нискомаслени, риба – пак немазна и най-добре да е печена така че да излиза от нея мазнатата.

Въглехидратите след тренировка и особено след много тежки тренировки е добре да са прости и с висок гликемичен индекс. Целта е да се възстанови гликогена в мускулите и да си вдигаш нивото на инсулина, тъй като той има анаболен и антикатаболичен ефект (т.е. не се разграждат мускулите). Подходящи храни са сладките плодове и даже фрешове от тях – особено при по тежки тренировки... Може да консумираш и други въглехидрати като хляб, сладко, захар, картофи, ориз, макаронени изделия, други плодове и зеленчуци, но с едно наум... Според мен е по-важно да е бързосмилаема и в суров вид, за да не се хаби много енергия и време в храносмилане и да е чиста храна (минимален отпадъчен продукт в тялото и да се изхвърля излишното).

При консумирането на белтъчини след тренировка, пак го има това с бързото смилане. Не случайно хората си правят протеинови шейкове и подобни в по-прост и удобен за усвояване вид и течен разбира се. Не трябва да се прекалява с бълтъчините обаче. За това си изчисли или най-добре да се научиш да преценяваш колко точно е необходимо за тялото ти.

Примерно като бях на лагер в чужбина 1 треньор ми се накара, че съм консумирал черен шоколад... Обясни ми, че кафе, какао, шоколади не се приемат след тренировка, защото засягат производството на инсулин и пречат на тялото да презареди гликогена в мускулите и да използва белтъците да ги възстанови. Тези храни са подходящи само преди трениране.

Възможно е да пише в сайтовете друга информация и да имат друго мнение хората. Като цяло моето хранене около тренировките е такова, тъй като целя максимална издръжливост. Така съм от години и съм усещал винаги ефекта. Ако съм кривнал някъде в храненето, след това е имало лек спад във формата... Така че те съветвам да почетеш още и да пробваш върху тялото си. Разбира се правило номер 1 ти е да успокоиш сърцето, дишането и да отпуснеш мускулите. След това - да не се съдържат мазнини в храната... Другото е индивидуално какво точно, колко и кога. Успех
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Яжтедо40минследтренировка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:17.