IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th August 2010, 21:10
martityy martityy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 2
По подразбиране Косата .. моля вии помогнете

Здравейте на всички. Въпросът ми е какво да направя, за да получа ето този цвят на косата http://prikachi.com/images/983/2422983Z.jpg , http://prikachi.com/images/987/2422987v.jpg .

Ето и информация за моята коса: естественият ми цвят е светло-кестеняв, нещо такова http://www.womenshairstylesonline.co...Hair_96353.jpg . Преди 7 месеца и половина я боядисах с черна къна, а преди 4 месеца и половина с безамонячна боя (мисля че беше Loreal Casting пак черна) . Сега боята и къната почти паднаха, но на места още се виждат. Прочетох много теми в сайта и разбрах, че имало някакъв Remover, с който мога да ги премахна. Друго, което видях беше обезцветяването. Харесах си и боя, с която мисля, че ще постигна този цвят http://www.ivis.bg/l%60or%C3%A9al-ca...%B0-p2822.html .



Моля ви кажете си мнението, какво да направя, за да постигна цвета ( дали Remover, или обезцветяване или боята направо и каква боя) .
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th August 2010, 22:07
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

А защо не отидеш на фризьор?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th August 2010, 09:26
Аватара на n_in_a
n_in_a n_in_a не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: София
Мнения: 223
По подразбиране

Аз, доколкото знам, къната не се мага с Remover, или поне зависи кой се използва. Най-добре иди на фризьор да ти я оправи.
__________________
"I'm selfish, impatient and insecure. I make mistakes. But if you can't handle me at my worst, then you don't deserve me at my best."
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th August 2010, 09:37
Аватара на calorie_mania
calorie_mania calorie_mania не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2010
Град: Кърджали
Мнения: 71
По подразбиране

нито една снимка не ми зареди, но като общо правило ще кажа какво знам и аз - къна не се маха с нищо, чакаш да израстне косата и да изрежеш (чела съм мнения на фризьори), аз също съм се къносвала преди години и съм съгласна, че е така. Можеш да обезцветиш тъмна коса за да я направиш по-светла, но ще се наложи 2-3 пъти обезцветяване за постигане на около 3-4 тона по-светло (приблизително), рискуваш много да изтощиш косата си. Ако все пак избереш обезцветител, купи си до 30 volume, 40 е твърде силен и поврежда много! След първото обезцветяване остави до месец преди следващото, ако не можеш, то поне седмица, ако се намацаш 3 пъти за 1 ден рискуваш много да си изгориш и кожата на главата и да ти пада коса, а все пак целта е красива коса. Не си мажи корените с обезцветител, а само косата.
Когато правя радикални промени с косата си, винаги се доверявам на специалист. Отиди на фризьор и ако не можеш да си позволиш там да те боядисват, поне искай професионален съвет Чакаме резултати и обмисляй всичко внимателно.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th August 2010, 09:47
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от calorie_mania
...След първото обезцветяване остави до месец преди следващото...
Aбе не знам какви са тия системи дето ги прилагате защо да си тормози косата няколко пъти като ако отиде на фризьор ще я обезсветят на веднъж.Лично аз сам била с много тъмно боядисана коса и ми я обезцветиха от раз а не да ходя няколко пъти.

а мацката която е отворила темата- няма как някой да ти каже с кой цвят ще стане, всичко е много индивидуално и по добре отиди на фризьор за да си спестиш после рязането на изгорялата коса
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th August 2010, 11:14
martityy martityy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 2
По подразбиране

мерсии много на всички
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th December 2010, 21:42
Аватара на gabriela91
gabriela91 gabriela91 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 63
По подразбиране

Не си играй, защото и аз като теб си мислех от черна да се направя светло кестенява и се получи рижав резултат в домашни условия..по добре си пести косата, отколкото парите!
__________________
Колкото повече, толкова повече.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th December 2010, 02:49
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gabriela91
по добре си пести косата, отколкото парите!
Правилно!
А и косата на първата е тип слама цвят
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th February 2011, 14:24
Аватара на teenbeen
teenbeen teenbeen не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 128
По подразбиране

Наистина ще е най-добре да отидеш на фризьор.. А относно каната, аз съм ползвала и наистина не се маха с нищо, просто чакаш да ти израсте косата...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th March 2011, 09:23
dezire_d dezire_d не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 29
По подразбиране

Здравей, аз съм с тъмно кестенява коса и от 10 тина години се изсветлявам със Loreal Exellens №03. Резултата е подобен. Стоя около 40 мин. с боята. Боядисвам само корените, а следващия месец повтарям тези от предния ако искам по-русо. От известно време стоя по малко за да не изсветлее много и след това на фризьор ми правят по-светли кичури./малка смяна на прическата/.Тази серия има 3 номера само за изсветляване. Моят номер се води Пепеляво много много светло русо. Наистина за всяка коса е много индивидуално, но ако решиш сама да се боядисваш косата ти трябва да равномерна, като цвят. За да не стане на петна. Успех
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Косатамолявиипомогнете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:17.