IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 5th March 2005, 05:25
Do SEXY
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Здравей sexy,
Аз също искам да си слагам силикон, но все още не съм намерила подходящия хирург. Мога ли да те попитам ти защо си прави операцията в Германия, не можа ли да се довериш на някой БГ хирург? Ще съм ти благодарна, ако пишеш и колко парички ти струваше операцията, при кой хирург я извърши и доволна ли си от него? Знам ли... може и аз да отскоча до там Аз искам да си слагам такива като твоите (които не се разтичат) обаче произведени от INAMED (мисля че така се пишеше) Доколкото съм проучила тия са били най-добри, но и най-скъпи. Засега най-голямо доверие ми вдъхва д-р Бояджиев, просто защото е отдавна в тоя “бизнес”. За съжаление не съм в България и не мога да го посетя лично, затова не съм сигурна и се обръщам към всеки, който може да ми препоръча добър пластичен хирург.
Мераклийке, ти докъде стигна с твоите "разследвания" ?
Отговори с цитат
  #12  
Стар 5th March 2005, 16:43
В.Серданова
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Честит бюст,но само не говорете глупости.Един катетър или сондичка да ви сложат,си отдъхвате едва когато я махнат,а тук пишете,че подплънката не се усеща.Естествено,че се усеща,особено през цикъл,бременност,прием на противозачатъчни.Заще не кажете за проблемите с кърмене,възпаление на млечна жлеза,хормонални проблеми,възпаление на лимфни възли,килограмите антибиотик,които се изпиват, температурата,нарушения в имунитета вследствие това,течение от гърдата,при обременени пациентки-вариране на кръвно,сърце и т.н.Или при жени,в чиито семейства има рак на гърдата-там пък е живо безумие да се пипа.Да не говорим за стриите в последствие,нацепва се кожата като портокал.Естествено,че докторът ще ви каже,че това е лесно и безопасно,нали с това си вади хляба,но вие защо отказвате да мислите,това не го разбирам.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 5th March 2005, 20:48
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Серданова, извинявай ама ти не си добре! В кой век живееш? Или може би си се срещнала с пациентка на някой измислен пластичен хирург без доплома?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! А може би ти си била пациентка на такъв??????? От къде ги измисли тия глупости
Отговори с цитат
  #14  
Стар 6th March 2005, 04:11
Do Serdanova
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Серданова, благодаря ти че си загрижена за жените, но това което казваш обосновава ли се на някакви факти??? Ако имаше толкова последствия, мислиш ли че някоя жена би се подложила на този риск? Отдавна е установено, че ракът на гърдата и имунните болести нямат нищо общо със силикона. Млечните жлези при операция не се засягат изобщо. Затова пациентките могат да си кърмят спокойно децата - вземи за пример Памела Андерсън.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 6th March 2005, 10:54
В.Серданова
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Мили дами, човешкото тяло не е дърво за дялкане и това абсолютно никога не остава без последици. Каквото и да ви кажат или рекламират. Когато е за спасяване на живот ползваме скалпела без да се колебаем, но когато мотивът ни е "прекрасното чувство от изрязаната блузка" е наложително да се замислим МНОГО сериозно. Да, виждала съм пациентки, съжаляващи, че са се подложили на тази интервенция. Госпожице, толкова ли сте близка с г-ца Андерсън, че тя ви е споделила как се чувства в действителност.
Желая късмет на всички, независимо от тяхното решение.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 6th March 2005, 15:30
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

1. Дренажите се махат 24 часа след операцията, след това ви изписват. Дори и след най-незначителната операция има болки, това е нормално. Всеки има различно усещане и търпимост за нея.
2. Жените, които преди или по време на цикъл са имали напрежение или болки в гърдите, ще си ги имат и след операцията. Това не е следствие от нея!
3. След легално направена операция, в нормална клиника, от способен хирург, проблеми при бременност и кърмене не би трябвало да има! Операцията не засяга млечните жлези! Но ако имате съмнения, първо си родете децата и после решете дали имате нужда от "поправка".
4. Противозачатъчни хапчета в България се продават свободно и жените сами си ги "изписват" по съвети на приятелки. В нормалните страни се дават само срещу рецепта. Единствено презерватив можеш да си купиш без такава С хапчетата могат да имат проблеми жени с високо кръвно, хормонални нарушения или пушачки над 35 години. Лекар преценява дали и какви да пиете! Също няма връзка със силикона!
5. Антибиотик се изписва рядко, само ако лекарят има съмнения за евентуална инфекция. Не става въпрос за "шепи антибиотици", а максимум 1 опаковка.
6. Имплантът не може да причини високо кръвно и сърцебиене! Търсете причината другаде!
7. Ако в семейството ви е имало ракови или други тежки разболявания, това се отбелязва в анкетен лист, който попълвате още преди да влезете в кабинета. Също и предишни операции и заболвания от изброените там.
8. Стрии не може да получите, ако се съобразите със съвета на лекаря, относно максималния обем на импланта, допустим за вас. Това го определя лекарят, а не вие!
9. Единствено лекарят решава дали може да ви бъде направена операция, въз основа на анкетния лист, на прегледа, който ви направи и резултатите от изследванията: пълни изследвания на кръв, урина и ЕКГ!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 6th March 2005, 15:43
...i oshte
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Не се подвеждайте от цената на импланта. По-скъп не означава по-добър. Това, което се продава легално, отговаря на всички изисквания. Просто има различни производители и те слагат различни цени. Видът се избира според формата, която желаете, с помощта на лекаря. Проблемът е обаче, че в България не се знае какво и как се внася! Чувала съм даже за "течен силикон", който е забранен!
Възможни негативни последици:
Организмът ви може да има непоносимост към чуждо тяло. Много рядко се случва, но е възможно. В такъв случай имплнта се отстранява. Това не води до опастност за здравето ви!
Възможно е капсулата,която образува вашата тъкан около импланта, да се стегне! Гърдата се втвърдява. Това не означава нетърпимост! Тогава имплантът се отстранява и се заменя с друг след разширяване на "капсулата".Също не води до опастност за здравето ви. И това се среща много рядко при много малко жени, но го има. Лекарят е длъжен да ви предупреди.
Съвет към тези, които искат да се подложат на операция:
Не задавайте въпросите си тук, а потърсете, посетете колкото се може повече клиники и лекари. Питайте за всичко без да се притеснявате! Това е най-важното нещо, което се изисква от вас! Другото е работа на лекарския екип.
Това от мен, решението е ваше! Успех
Отговори с цитат
  #18  
Стар 7th March 2005, 06:32
do posledniq gost
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Здравей, много ти благодаря за информацията, която сподели, макар че всичко това си го знаех, но имах нужда от "подкрепа", понеже Серданова доста ме стресна дори да знам, че и тя го прави с добри чувства и с цел да ни предпази. Знам, че е най-добре да разговарям с различни лекари по въпроса, но за мен това е невъзможно, понеже съм в чужбина. Затова се опитвам да събера колкото се може повече информация и ще ти бъда много благодарна (до последния гост), ако споделиш ти при кого се оперира, какви импланти си сложи, доволна ли си от хирурга и резултатите, за цената, която плати и въобще всичко, което се сетиш, ако не те затруднявам разбира се.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 7th March 2005, 13:37
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от do posledniq gost
Здравей, много ти благодаря за информацията, която сподели, макар че всичко това си го знаех, но имах нужда от "подкрепа", понеже Серданова доста ме стресна дори да знам, че и тя го прави с добри чувства и с цел да ни предпази. Знам, че е най-добре да разговарям с различни лекари по въпроса, но за мен това е невъзможно, понеже съм в чужбина. Затова се опитвам да събера колкото се може повече информация и ще ти бъда много благодарна (до последния гост), ако споделиш ти при кого се оперира, какви импланти си сложи, доволна ли си от хирурга и резултатите, за цената, която плати и въобще всичко, което се сетиш, ако не те затруднявам разбира се.
Това, че си в чужбина си е за твое добро. Защо търсиш лекари в България? По-добре се огледай там, където си. Аз не бих се подложила на такова нещо в България. Цените са различни. Ако искаш да го правиш в България, защото е по-евтино, не го прави. Ако някой ти предложи да го направи за около $ 1 000, това е просто смешно. Реалната цена тръгва от 2 500 евро нагоре, като включим в нея и цената на импланта, ако не е от най-скъпия. Тези операции са скъпи, защото един хирург, за да стане естетичен хирург, минава през доста години допълнително обучение, което върви с много разходи. Да не говорим за това, че почти ежегодно ходят на допълнителни квалификации, семинари, конференции...по целия свят, което също им излиза много скъпо. Освен това техниката и материалите, с които работят също са адски скъпи. Като включим и поддръжката на клиниката, заплащането на добър лекарски екип, помощен персонал... Просто разходите са много големи. А нашите лекари ме съмнява да се явяват на квалификции и т.н. Може да има изключения, не искам да обидя някого. А бе мисля, че при нас има много шарлатани и не бих се доверила. Затова човек трябва първо да се огледа много добре и да пита за всичко.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 8th June 2005, 17:42
bubblegumi bubblegumi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 47
По подразбиране

Аз пък искам да си сложа в устните... е, може би няма да е силикон, но пак процедурата ще се състои в някоя клиника за естетична хирургия ... ще се радвам ако някой препоръча нещо (между другото съм чувала добри отзиви за д-р Емил Георгиев, вижте на този адрес - http://www.nefertiti-bg.com ... но само съм чувала
__________________
Keep smiling...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ималиженасъссиликонтук
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:32.