IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #741  
Стар 19th December 2011, 00:02
Аватара на d. housewife
d. housewife d. housewife не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 100
По подразбиране

Момичета, извинявам се, че ще се отклоня леко от темата.
JUfka,
Не знам що за глупост е това, да ти правят биопсия заради 2 група. Аз бях 3 и не ми направиха, полекувах се малко и отидох на контрола и си бях пак 2. Друг е въпроса, ако имаш раничка, която не изглежда ок. Я по-добре отиди и при друг доктор и не се доверявай току-така. казвам ти го, защото аз се доверих на първия срещнат и при 2 група, последваха 2 пробни абразио и фалшива диагноза рак на ендомериума, след което си докарах панически пристъпи. Изобщо, не ми се мисли...
За изместването на цикъла:ползвала съм Примолют-нор, започват се 3 дни преди датата на цикъла и можеш да ги пиеш до 10 дни, спираш и до 2-3 дни си цъфнала. Скоро не ми се е налагало, но може би хората са измислили нещо по-така, не знам, другите ще кажат
Отговори с цитат
  #742  
Стар 19th December 2011, 01:53
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

По офтопика:
Останах с впечатлението, че Джуфка е в чужбина. Специално в ЮК имат много силна кампания срещу рака на МШ, и си връзват гащите при всяко отклонение. На мен с цитонамаска тук(ЮК) ми откриха "абнормални" клетки. Аз полудях, бъквално изпаднах в истерия. Групите тук са разични от нашите номера. Беж в БГ. Правих цитонамазка там - група 2. Върнах се в ЮК, обаждат ми се да ходя на колпоскопия. Аз отивам, защото съм стресната. На колпоскопията се потвърждава, че има променени клетки (мажат ги там с някакви неща, които променят цвета). Докато бях на магарето, без много да увъртат ми взеха биопсия. След 2 седмици получих резултата, който за ОГРОМНО ЩАСТИЕ беше негативен. Казаха ми, че съм ок до година, после пак ще ме търсят. Просто влезеш ли веднъж в системата им, шансът да развиеш пак на МШ се свежда до 0. Ако развиеш и си бил в системата им, се водят лично отговорни здравните лица. Цаката е, че превенцията на рака е в пъти по-евтина от лечението на един вече раково болен. Разбира се, това е в страните, в които лечението се поема от здравната каса... За мен това е работеща здравна система.


А за местенето на цикъла - нали знаете, че не трябва да се приемат противозачатъчни и хормони няколко месеца преди операция?
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #743  
Стар 19th December 2011, 08:29
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Противозачатъчни може. Аз пия противозачатъчни. Попитах и доктора за това на консултацията преди операцията и той каза че не е проблем. С тях регулирам и цикъла си, така че на мен цикъла за операция също не беше върос за мислене.
Отговори с цитат
  #744  
Стар 19th December 2011, 09:24
Аватара на d. housewife
d. housewife d. housewife не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 100
По подразбиране

Примолют не са противозачатъчни, това си е прогестоген.
Отговори с цитат
  #745  
Стар 19th December 2011, 09:31
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от qsmina Виж мнението
Примолют не са противозачатъчни, това си е прогестоген.
За примолют не говоря и не съм наясно с него. Аз взимам противозачатъчни марвелон.
Отговори с цитат
  #746  
Стар 19th December 2011, 12:31
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Добре, на мен кой ми е казал, че не може.. Даже за 6 месеца предварително съм чувала, че трябва да се спрат. Аз принципно трябва да пия, поради медицински показания, но заради тази мамопластика, дето я планирам от година, не съм почнала.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #747  
Стар 19th December 2011, 13:25
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
Добре, на мен кой ми е казал, че не може.. Даже за 6 месеца предварително съм чувала, че трябва да се спрат. Аз принципно трябва да пия, поради медицински показания, но заради тази мамопластика, дето я планирам от година, не съм почнала.
Нелс, на мен противозачатъчните ми ги изписа докторка заради обилно акне, благодарение на тях изчистих кожата си. не спирам да ги пия. Стоянов ми каза че няма проблем. Когато ме оперираха, понеже преди това се подпълват бланки и трябва да напишеш ако пиеш нещо и за какво и ми казаха вечерта да не взимам противозачатъчното а да си го взема на утрешния ден. Но въобще не пречат на операцията.
Отговори с цитат
  #748  
Стар 19th December 2011, 13:27
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

http://www.doctortonev.com/drtonev/i...id=221&lang=bg
Отговори с цитат
  #749  
Стар 19th December 2011, 16:50
Джуфи Джуфи не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 187
По подразбиране

Здр/те..
То4но.Браво Нелс ,описала си го то4но и ясно.Вече съм им влезнала в системата и от тук нататък ,на всеки 6 месеца контролни изследвания.
Та в 2 група съм,откриха ми ASCUS незнам на бг как се казва.Колоскопия с биопсия ще ми правят.
др. каза че мога да си изместя цикъла за операцията която е след седмица,единствения начин с хормони.
Та нали съм си карък,гърдите ме болят така силно и са станали двоини .все едно ги оперират на живо, ...та ще променя.
Но ще се разбере на 27 когато ще правя вси4ки изследвания.Дали ще се състои или не...
Въпрос ...при евентуална бременност отлага ли се операцията? ....това е принципен въпрос )))
Отговори с цитат
  #750  
Стар 20th December 2011, 08:15
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

jufka някъде в горните постове спомена че си била на моминско парти с оперираната ти приятелка. Как се чувстваше тя? Мен ме канят по банкети ама аз не смея да отида, още не се чувствам добре за купони.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинаоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:14.