IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1111  
Стар 12th November 2011, 12:30
Sharpy Sharpy не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 77
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
И понеже упорто си го просиш ще ти кажа 4е си поредната тъпа овца която си мисли ,че обиждайки ще постигне нещо... най много да полу4иш същото !
Аман от селяндурки с краваски обноски !

Само с такъв овчи акъл, може да се "родят" подобни думи. И да обиждаш дори не можеш интелигентно да направиш.
  #1112  
Стар 12th November 2011, 12:35
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от meriaaan81 Виж мнението
Само с такъв овчи акъл, може да се "родят" подобни думи. И да обиждаш дори не можеш интелигентно да направиш.

Oбидите са за простаците ! Аз нямам претенции да съм такава ! Явно е 4е ти имаш магистърка степен в тази област !
__________________
Много отдавна е крайно време!
  #1113  
Стар 12th November 2011, 12:41
Sharpy Sharpy не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 77
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Oбидите са за простаците !
Ти го каза! Сега си прочети по-горния пост и си постави коя категория простак си!
  #1114  
Стар 12th November 2011, 12:45
edelweiss edelweiss не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 14
По подразбиране

Здравейте, на 25-ти имам записан час за консултация, може ли някой на лично да ми напише как да стигна от София до Синумед? Благодаря предварително
  #1115  
Стар 12th November 2011, 13:31
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от meriaaan81 Виж мнението
Ти го каза! Сега си прочети по-горния пост и си постави коя категория простак си!

Tъпа ми Мариянке , нищо не ме вбесява така както тъпотията , злобата и късогледството на някои хора ! С такива като теб съм принудена да говоря по този начин тъй като не разбирате от нищо друго, освен от собствените си обиди ! Не ми се водят безмислени махлянски спорове на ниво детска градина с същества които нито могат да четат нито могат да осмислят написаното !
И ако за тебе е нормално да се публикува в форума личен телефон , то за много хора не е ! и на това му се казва елементарна култура , която явно липсва на теб и още някои ! Явно е че никога няма да видиш по далеч от носа си !
__________________
Много отдавна е крайно време!
  #1116  
Стар 12th November 2011, 14:14
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от edelweiss Виж мнението
може ли някой на лично да ми напише как да стигна от София до Синумед?
На първа страница на темата има линк към сайта на Синумед, като цъкнеш на местоположение ти излиза картата барабар със Синумед.
  #1117  
Стар 12th November 2011, 16:00
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nicole_ Виж мнението
Здравей! Не влизам за първи път. Не ми е ясно какво значи "утвърдили се членове" и това нещо нещо специално ли трябва да значи? Да наясно съм че е помагала но това значили че някой трябва да свиква с острия и език?
Ще се опитам да ти обясня точно какво имам предвид. И това ми се иска да го прочетат всички, на които им предстои интервенция..

Има форумци, които стоят в точи форум от години. За съжаление някои от тях са минали през няколко продцедури, но това ги е научило на много неща и сега помагат със знанията си и (горчивия си) опит на новобранците. Аз лично съм мн благодарна на шепа народ тук, който стоя къде виртуално, къде реално до мен през целия процес на вземане на решение, подлагане и възстановяваване.

80% от пишещите в този момент тук са преходни. Те знаят, че искат рино, чули са някъде за форума, влизат, задават си въпросите, минава им продцедурата и изчезват. Никога почече не се връщат. Сега, аз мисля, че ти ще си от тези 80%. Което е ок, няма никакъв проблем. То форума е за това - да дава инфо на всеки. Обаче най, ама НАЙ ме е яд, като влезе някой тук, почне да обижда и категоризира, влиза в безмислен спор с някой "ветеран" и в последствие "ветерана" се изнерви, заяви, че форума се е превърнал в обществена тоалетна и изчезне. Защото това е човек, който има знания, опит, и помага.

Не говоря за конкретния случай! Нито ти си прекалено нападателна, нито Сю е отстъпчива и чувствителна, че да се чупи.. но съм наблюдавала такива случаи във форума. Примерно най ме е яд за Гуен, че влиза толкова рядко вече, защото е човек с толкова мн познания в пластичната хирургия... Точно заради някакви конфликти мисля беше теглила една майна на форума. За което напълно я разбирам.

Съжалявам за спама. Не е лично обръщение към теб. Но дано ме разбра какво имам предвид.

Успех.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
  #1118  
Стар 12th November 2011, 17:52
Аватара на plama04
plama04 plama04 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 9
По подразбиране

Малко инфо за новобранци като мен
Ринопластика

Ринопластиката трябва да се обсъди индивидуално и конкретните желания на всеки пациент следва да бъдат съобразени с възможностите на интервенцията.

Обща информация
Ринопластиката е сложна хирургична процедура и има за цел да промени външния вид на носа, неговите структури и функция. Тя може да намали или увеличи носа, да промени формата или очертанията на гърба на носа и носния връх, ноздрите и да промени ъгъла между носа и горната устна.
Операцията се извършва под обща анестезия. Продължителността и в зависимост от сложността и е между 60 и 150 минути.
Достъпите за ринопластика могат да бъдат външен или вътрешен (ендоназален). Едновременно с ринопластичните процедури се извършва и септопластика при затруднено носно дишане в следствие от изкривена носна преграда. Ринопластичните процедури в пълния си обем включват:
септопластика (корекция на носната преграда);
субмукозна електрокоагулация на долни носни конхи;
резекция на гърба на носа (триангуларни хрущяли и костна гърбица – медиална остеотомия);
латерални остеотомии;
моделиране на аларните хрущяли и оформяне на носния връх;
поставяне на пластинки фиксиращи носната преграда;
външна фиксираща превръзка за срок от 7 до 10 дни.

Риск от ринопластика
Всяка хирургична процедура има определен риск от нежелани ефекти и усложнения, които трябва да бъдат разбрани и оценени. Всяка хирургична процедура има определени граници. Внимателно следва да се прецени риска от операцията спрямо очакваните подобрения след нея. Необходимо е всеки риск и всяка потенциална компликация да бъдат обсъдени с Вашия хирург.

Особености и възможни усложнения:

1.Кървене – кървенето по време на операция е необилно и не налага кръвопреливане. Ако е необходимо в екстремни условия се прилагат вливания на кръвозаместващи течности, или се кръвопреливане с едноименна кръвна група, предварително изследвана за наличие на HIV и други от оторизирани от МНЗ кръвни банки и лаборатории. Следоперативно, след сваляне на тампонадата от носната кухина следва обичайно необилно кървене, което обикновено не налага мероприятия по спирането и, тъй като следва спонтанното и преустановяване.
2.Инфекция – наблюдава се рядко след операцията. Поради това е необходимо пациентите да бъдат клинично здрави преди започване на операцията. Инфекциите след ринопластика се лекуват с обичаините антибиотици, а рядко пациентите могат да бъдат хоспитализирани.
3.Белези – след ендоназален достъп не се очакват видими белези. При външен достъп белегът в областта на колумелата е незначителен и след няколко месеца обикновено се заличава.
4.Оток на меките тъкани на лицето и клепачите – обикновено е незначителен, но е възможно след медилална и латерални остеотомии да се ангажира и по голяма част от клепачите. Той не налага специално лечение и отзвучава спонтанно до няколко дни.
5.Болка след операция – обикновено болката след операция е незначителна и се копира с обичайните аналгетици.
6.Променена чувствителност на кожата – тя е преходна и се дължи на травмата на нервните окончания инервиращи носа и носната кухина.
7.Асиметрия и неравности на външния нос – нормално човешкото лице е асиметрично. Възможни са различни вариации на асиметрия от едната и другата страна след операцията.
8.Редуциращата ринопластика (намаляващата обема на носа) може да доведе до стеснение в носната кухина с последващо дискомфортно носно дишане.
9.Провеждането на остеотомии, може да увреди орбитата, поради нейната близост.
10.Въпреки че ринопластиката е процедура, която цели промяня на големината на носа, промяна на върха на носа, отстраняване на гърбицата на носа, промяна на ъгъла между носа и горната устна, промените не биха могли да бъдат гарантирани с успех.

Ринопластиката е сравнително лека за понасяне операция. Престоят в болничното заведение, след провеждането и е обикновено 24 -72 часа. На следващият ден оперираните могат да се обслужват самостоятелно и да изпълняват ежедневните си задължения. Възстановителният период е между 7 и 20 дни и зависи от обема на операцията, нанесената травма, индивидуалните особености на пациента: пол, възраст, вредни навици, вредно влияние на обкръжаващата среда, добавяне на остри вирусни инфекции, физическа активност и пр.
  #1119  
Стар 12th November 2011, 17:55
Аватара на Nicole_
Nicole_ Nicole_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 20
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Tъпа ми Мариянке , нищо не ме вбесява така както тъпотията , злобата и късогледството на някои хора ! С такива като теб съм принудена да говоря по този начин тъй като не разбирате от нищо друго, освен от собствените си обиди ! Не ми се водят безмислени махлянски спорове на ниво детска градина с същества които нито могат да четат нито могат да осмислят написаното !
И ако за тебе е нормално да се публикува в форума личен телефон , то за много хора не е ! и на това му се казва елементарна култура , която явно липсва на теб и още някои ! Явно е че никога няма да видиш по далеч от носа си !
Успокой се вече няма смисъл от толкова негативни емоции и обиди, казваш че не ти се водят такива мехлянски спорове но явно ти харесва щом не спираш........
  #1120  
Стар 12th November 2011, 18:19
Аватара на plama04
plama04 plama04 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 9
По подразбиране

Който иска да постигне нещо,намира път,а който не иска ,намира причини.
Години наред съм намирала хиляди причини ,за да не си направя корекция на носа,но сега виждам светлина в тунела и то благодарение на всички ветерани ,които споделят тук,които дават съвети като преминали през всичко,а не като чули ,че така ставало или не ставало.
За мен този форум е изключително полезен и то благодарение на момичетата,които вече са минали по този път, на които на нас новобранките ни предстои да минем.
За това моля ви ЧЕТЕТЕ,четете и пак четете ,преди да започнете да хапете.
Затворена тема

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РинопластикапридоцДжамбазовчаст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:01.