IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #521  
Стар 1st March 2010, 01:04
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lilith
Цитирай:
Първоначално написано от Бобето
Цитирай:
Първоначално написано от diadora
Много отдавна не съм виждала готина обувка от изкуствена кожа .
Обувките , които обичам - Geox , Replay , Miss 60 май нямат от изк. или аз не ги забелязвам
Guees и Nine West - само естествена съм имала , но сега се замислих , дали имат от синтетика .
Бобето сигурно е права , сега може Еко кожата да е с добри качества .
Докато мога , ще си вземам от естествена .
ДиадорКа, аз имам много обувки и най-вече ботуши от Aldo и Nine West....на пръв поглед не си личи , но не са от естествена кожа...... и не са мръднали честна дума.
Качество и стил, другото не е важно! :P
Найн Уест не са от естесвена кожа супер много ми харесват техните модели и имат едни от най-удобните токове и подметки изобщо, които съм носила някога Никога не бих предположила, че обувките са еко кожа. А знаете ли, че ЕКО кожата (обясни ми го една продавачка, не знам колко е вярно) представлява всъщност преработена естествена, но е нещо като смлени остатъци естествена кожа дори не мога да го обясня тоест ЕКО кожата е подукт ОТ естествена кожа, а другото което си е чиста синтетика, му казвали изкуствена кожа

Има ли запознати?? На мен ми е много интересно дали има истина в това, защото имам чанти от еко кожа, които си миришат на естествена кожа а са на доста приемлива цена...

Nine West повечето са естествена кожа!
http://www.ninewest.com/Exclusives/1...efault,sc.html
Еко кожата е 100% изкуствена! Идеята при нея е 4е не се убиват животни с цел добиване на кожи!Състава и е 80% памук и 20 % synthetic micro-fibre!
Отговори с цитат
  #522  
Стар 1st March 2010, 01:10
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Другия вариант в който се използва термина еко кожа се отнася за естествена кожа обработена без да се използват разни вредни вещества и химикали които се отразяват на природната среда !

BLC has been questioned many times recently as to the meaning of the term “eco
leather”. Strictly speaking the definition, the term “eco leather” has no formal meaning.
However, there is significant interest in leathers that imply improved environmental
performance. So how do we interpret the current situation and understand the issues
surrounding the interest in “eco leathers”?
The manufacture of leather does have an environmental impact, in as much as in the
manufacturing process not all the inputs end up in the leather.Also when leather is disposed
of the product becomes a waste material.What seems to have happened is that the gauge
of a leather’s “eco-ness” is measured by the absence of certain restricted chemicals, such as
banned azo dyes, PCP, chrome VI, formaldehyde and an increasing list of substances specified
by brands; or the method of tannage rather than any consideration of the real
environmental impact.
Отговори с цитат
  #523  
Стар 1st March 2010, 01:21
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Лилитка , застреля ме в гръб направо Ходих да си гледам обувките - ест . са .
Не , че е важно , от каква са , но все пак - кой нормален човек ще даде 100 - 160 $ за синтетика
Отговори с цитат
  #524  
Стар 1st March 2010, 09:28
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diadora
Лилитка , застреля ме в гръб направо Ходих да си гледам обувките - ест . са .
Не , че е важно , от каква са , но все пак - кой нормален човек ще даде 100 - 160 $ за синтетика
Diadorka, и моят пост беше от очудване понеже Бобето писа, че изглеждат като естествена кожа, а не са, и и аз се опулих :P
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #525  
Стар 1st March 2010, 19:23
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Аз съм имала кожен тренчкот,който беше от т.нар. еко кожа,но миришеше на естествена и на пипане,вид,а и като качество беше съвсем като естествена,а иначе супер евтин и никой не ми вярваше,че не е естествена кожа.Но мисля,че беше точно от такива преработени остатъци.Така че има и много сполучливи попадения понякога.
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #526  
Стар 1st March 2010, 20:01
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Аз не вярвам че Еко кожата е естествена...Не може обувки от Еко кожа да са по 20-30лв и обувки от естествена да са от 100 нагоре ..Определено качеството няма нищо общо,и като удобност на стъпалото и като външност..манячка съм на обувки и мога да преценя от 100км кое е качествено и кое не..Определено не съм привържаник на обувки от ЕКО кожа и нейните производни..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #527  
Стар 1st March 2010, 20:05
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Аз не вярвам че Еко кожата е естествена...Не може обувки от Еко кожа да са по 20-30лв и обувки от естествена да са от 100 нагоре ..Определено качеството няма нищо общо,и като удобност на стъпалото и като външност..манячка съм на обувки и мога да преценя от 100км кое е качествено и кое не..Определено не съм привържаник на обувки от ЕКО кожа и нейните производни..
Отговори с цитат
  #528  
Стар 1st March 2010, 20:25
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Цитирай:
Първоначално написано от Бобето
Въпрос на качество е мацка!!!

Изкуствената кожа Преди , не е изкуствената кожа Сега!!!
Зависи от Обработката!!!
Качеството на едни обувки не е само в наличието на естествена кожа.. ...а е съвкупност от изработка.

Плюс това да си чула за Еко Кожа???
Бобе,каквито и да са обувките ,ако са от изкуствена кожа и са затворени по добре не се събувай никъде...Преди няколко години си купих едни ботуши от "ЕКО"кожа ами след 20 минута ходене чувствах че сякаш обувките са ми пълни с вода..
Повече няма да си купя такива обувки..
Колкото и да те обичам приятелко, това дето каза е пълна глупост като се има предвид , че краката ми никога не са мирисали точно с тези ботуши.......
Ботушите бяха Алдо имам и други техни както и на Nine West,не всички са естествена кожа , а цената им си е стандартната за този тип магазини.


ЛилиТ не са всички от изкуствена, но има доста които са!...така , че не си се объркала!


АЗ съм всеки ден по магазините , и знам за какво говоря.
Отговори с цитат
  #529  
Стар 1st March 2010, 21:55
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Аз не вярвам че Еко кожата е естествена...Не може обувки от Еко кожа да са по 20-30лв и обувки от естествена да са от 100 нагоре ..Определено качеството няма нищо общо,и като удобност на стъпалото и като външност..манячка съм на обувки и мога да преценя от 100км кое е качествено и кое не..Определено не съм привържаник на обувки от ЕКО кожа и нейните производни..
Отговори с цитат
  #530  
Стар 1st March 2010, 22:13
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

ама като почнете така да абсолютизирате се стига до спор на мен ми беше интересно някой да сподели ако знае нещо повече за еко кожата от първа ръка, а не някой да напише "аууу колко е гадно да носиш еко кожа". Ясно, че на никой не му е кеф да ходи с вмирисани и спарени крака всеки обича да носи качествени обувки, но все пак има ли такова животно като еко кожа, направена от естествена такава, но може би с по-ниско качество (предполагам, че от там идва разликата в цената) ???
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Сайтовезадрешки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:59.