IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #421  
Стар 7th August 2007, 08:42
Аватара на Atlantida
Atlantida Atlantida не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 879
По подразбиране

И аз ще се включа с един въпрос. Вторият ми горен резец е умъртвен и изграждан с щифт преди около 4-5 години. Сега леко сивее в сравнение с другите-какво да го правя- металокерамична коронка? Или има и други варианти?
Отговори с цитат
  #422  
Стар 7th August 2007, 13:53
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Теоретично има начин да се коригира дефекта.Ако щифтът е фабричен и циментиран по класическите техники,той може да се отстрани,корена да се избели,да се изработи нов щифт от специален фиброоптичен материал с цвета на останалите зъби и да се изработи корона от чиста керамика. Всичко това отнема време,но си заслужава. Докато трае лечението,ще имате поставена временна корона.
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #423  
Стар 7th August 2007, 16:36
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d-r Tiankov
Теоретично има начин да се коригира дефекта.Ако щифтът е фабричен и циментиран по класическите техники,той може да се отстрани,корена да се избели,да се изработи нов щифт от специален фиброоптичен материал с цвета на останалите зъби и да се изработи корона от чиста керамика. Всичко това отнема време,но си заслужава. Докато трае лечението,ще имате поставена временна корона.
... или да се отстрани щифта, да се премахне оцветения дентин и да се изгради с Бондинг. Това ще стане в едно посещение.
Това са двата възможни варианта за лечение на вашия естетичен проблем.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #424  
Стар 17th August 2007, 15:15
anhelis anhelis не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте

Въпросът ми е към Д-р Венелинов и Д-р Тянков.
Изчетох цялата тема, но не разбрах допустимо ли е след избелването - с фасети, луминери, гелове и т.н. да се пуши..? Предполагам, че вие, като стоматолози, сте против цигарите (на зъболекар аз съм винаги абонирана за лекцията колко са вредни ..), та въпросът ми е колко време трае ефекът от избелването при пушачи .. и въобще има ли смисъл да се влагат толкова средства за нещо, което няма да ни радва дълго .. защото, виждам, цените са доста солени.. или поне за мен са ..
И ако може и още един въпрос . Моите зъби са мноого тъмни (((((((. Стоматолози са ми казвали, че емайлът ми е такъв.. нещо, което ми е трудно да приема .., макар че като се замисля с по-светъл/бял не съм се виждала... И ако е така, какъв от по-гореизброените е начинът да ги изсветля ? .. Дали ще стане само чрез гелове ?, защото мисля, че се нуждая от поне 8 нюанса по-бели зъби..
Благодаря ви предварително !
Отговори с цитат
  #425  
Стар 17th August 2007, 22:02
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от anhelis
Здравейте

Въпросът ми е към Д-р Венелинов и Д-р Тянков.
Изчетох цялата тема, но не разбрах допустимо ли е след избелването - с фасети, луминери, гелове и т.н. да се пуши..? Предполагам, че вие, като стоматолози, сте против цигарите (на зъболекар аз съм винаги абонирана за лекцията колко са вредни ..), та въпросът ми е колко време трае ефекът от избелването при пушачи .. и въобще има ли смисъл да се влагат толкова средства за нещо, което няма да ни радва дълго .. защото, виждам, цените са доста солени.. или поне за мен са ..
И ако може и още един въпрос . Моите зъби са мноого тъмни (((((((. Стоматолози са ми казвали, че емайлът ми е такъв.. нещо, което ми е трудно да приема .., макар че като се замисля с по-светъл/бял не съм се виждала... И ако е така, какъв от по-гореизброените е начинът да ги изсветля ? .. Дали ще стане само чрез гелове ?, защото мисля, че се нуждая от поне 8 нюанса по-бели зъби..
Благодаря ви предварително !
Да наистина цигарите са вредни, но всеки сам определя как ще живее
Избелването трае средно 2-3 години. Срокът се скъсява при консумация на оцветяващи храни, напитки или цигари. Колко се скъсява... никой не знае. Зависи от това колко пушите, какви цигари, какво ядете и пиете.
Принципно цветът се получава от дентина, а не от емайла, но .... (всъщност не е чак толкова важно). Дали избелването на зъбите ви ще се получи само от домашно или офис избелване може да се прецени при преглед.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #426  
Стар 20th August 2007, 06:57
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Провеждал съм избелване при пушачи и непушачи. И при 2-та случая избелване има. Дори съм забелязвал по-голям ефект при хора,които са доста пристрастени към цигарите,но това бяха доста мотивирани и дисциплинирани. С това искам да кажа,че ефекта на избелването не зависи само от морфологията,но и от хигиенните навици,някои общи заболявания и профилактиката. Пушете,но спазвайте правилата,които ви продиктува стоматологът,провеждащ избелването.
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #427  
Стар 17th September 2007, 00:15
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Вече доста пациенти ме питаха дали при бондинга няма опасност за венците. Това, което мога да кажа по въпроса е, че при добре свършена работа (било то бондинг, фасети, корони и др.) опасност за венците няма. Основният проблем, които може да се появи обаче при не добро лечение (възстановяване) с някой от горе посочениете методи е възпаление на венците (пародонтоза). Причината за това е наличието на ръб (от бондинга, фасетата, короната, пломбата и т.н.), който води до задържане на зъбен камък, и дразнене на венците. За съжаление в тези случаи единственото лечение е подмяната на лошо изработените възстановявания.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #428  
Стар 17th September 2007, 00:23
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Ето и един случай от мен (от миналата седмица). Проблемът при него беше, че пациентката е на 18 год., има голям комплекс от неестетичната си усмивка и не иска да се лекува с брекети. За да решим този проблем няй-добрият вариант е бондинга. Той е по-подходящ при млади хора, защото в голяма част от случаите не е необходимо изпиляване на зъбите (трябва само малко да се награпави емайла, там където ще се поставя бондингът), естетическият вид е перфектен, осъществява се в едно посещение и цената му е по-ниска от другите видове естетично лечение.
Желаещите могат да видят снимките тук: http://venelinov.com/gallery_bg.php
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #429  
Стар 26th September 2007, 09:44
denissse denissse не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 598
Изпратете съобщение чрез ICQ до denissse
По подразбиране

Какво ще кажете за това http://www.asseenontv.bg/product.php?lang=1&prodid=177

за 39 кинта малко съмнителна работа ми се струва
__________________
Обичай не този, който ти казва "Обичам те", а този, който те пита "Обичаш ли ме?"
Отговори с цитат
  #430  
Стар 26th September 2007, 15:20
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от denissse
Какво ще кажете за това http://www.asseenontv.bg/product.php?lang=1&prodid=177

за 39 кинта малко съмнителна работа ми се струва

Пробвал съм върху себе си подобен гел със същата лампа. 1-3 тона избелване. Ако искате повече избелване не е подходящ.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:03.