IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 26th November 2008, 23:25
Аватара на pifco
pifco pifco не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Plovdiv
Мнения: 3 820
Изпратете съобщение чрез ICQ до pifco Изпратете съобщение чрез Yahoo до pifco
По подразбиране

FTSE и него следя,петролен е ,и той днес скочи
__________________
http://www.sinyatabezdna.com/
Отговори с цитат
  #72  
Стар 27th November 2008, 04:42
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Не знаех, че и в Б-я се усеща кризата, то там нали положението никога не е било розово За Сащ, най-много ме плаши това, че много хора остават без работа, имам приятели американци с образование, а от доста време не могат да си намерят работа.Други приятели, които ги съкратиха брутално, т.е казват ти в последния момент(вярно че после ти плащат известно време, но това не е нищо).А и тук има една такава система в доста компании, като работиш на едно и също място например 10 години, всяка година ти се увеличава заплатата, повече отпуска, бонуси и т.н (един вид да те задържат), ако напуснеш и се преместиш в друга компания на същата позиция, започваш пак от нулата.Къде е причината за кризата, години разхищение, пари, пари, похарчени просто така да отиват някъде, американците никога не си правят сметка, харчат здраво и не им пука.Например аз работя в хранителен магазин, доскоро поръчките бяха безобразно големи, важното е да има стока, а после се изхвърля с тонове всеки ден и пак имат огромна печалба и огромни бонуси за тези по върховете.Сега има по-малко клиенти, поръчваме по-малко, следим повече срока на годност и т.н. не изхвърляме чак толкова много.Намаляват часовете, което значи, че ако преди си си вършел работата за 40 часа седмично, сега трябва да я свършиш същата работа за 35 примерно.И естествено понеже не знаят как да пестят първо се режат коледните бонус-чекове на персонала и часовете, после ако се наложи друго.
Интересното е, че бензина като беше станал толкова скъп леко започнаха да вдигат цените, а сега като е евтин, не падат надолу
И както казва един приятел банкрутирал американец, кредитната система е виновна за всичко.Лошото е, че ние копираме точно американската...
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #73  
Стар 27th November 2008, 10:19
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Приятелят ми работи в САЩ, той също казва, че положението там е много зле. Макар и доста добър специалист и ценен кадър се надява да не го съкратят. А щом се надява означава, че има такава вероятност.
Нели, не спирай да пишеш по темата! МНого ми харесват постовете ти. Винаги те чета с голям интерес и възхищение.
Имам само едно въпросче. Аз лично не се страхувам от това да се върна на село и да копам, но как ще изучим децата си, които учат в градовете? Пари за квартира, дневни и т.н? Говоря в случай, че наистина никъде няма свободни работни места и не можеш да си намериш работа.
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #74  
Стар 27th November 2008, 10:29
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тайна
А и тук има една такава система в доста компании, като работиш на едно и също място например 10 години, всяка година ти се увеличава заплатата, повече отпуска, бонуси и т.н (един вид да те задържат), ако напуснеш и се преместиш в друга компания на същата позиция, започваш пак от нулата.
Тази ситема я има и тук, предимно в държавните предприятия
В моята работа също се очакват съкращения, аз съм от един месец там, но някакси не се чувствам притеснена
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Финансоватакриза
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:28.