IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 30th March 2010, 12:09
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от barrуwhite
това сега окончателно ли е или все още има надежда?
вчера към 17 слушах по радиото, че отменили идеята за повишаване на ДДС-то, после като се прибрах четох в некъв сайт /дневник.бг мисля, че беше/, че имало неква идея да го увеличат с 4% на по-късен етап,
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #42  
Стар 30th March 2010, 12:13
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Аха, ето http://www.blitz.bg/news/article/74301
Отговори с цитат
  #43  
Стар 1st April 2010, 21:56
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Във връзка с ДДС-то ми се ще някой, който владее много добре английски език да помогне.Сблъсках се с простотията в митниците и промените в ЗДДС, но и признавам, че след прочитане на Директивите и Регламетите на ЕО намерих леко недоразумение.Ей, това запитване ми се ще да го изпратя до Брюксел:

Цитирай:
Бихте ли ми разяснили понятието "незначителна стойност"?Според Директива 88/331/ЕИО, която сте взели за основа за ДДС под "незначителна стойност" се има предвид между 10 и 22 EU, а според РЕГЛАМЕНТ № 1186/2009, под същото това понятие се разбират 150 EU.Вярно, че едното се отнася до ДДС, а другото за мито, но понятието си е понятие!Може ли да се разбира, че с влизането в сила на РЕГЛАМЕНТ (ЕО) № 1186/2009, под понятието “незначителна стойност” се включват стоки и услуги под 150 EU, отнасящи се както за ДДС, така и за мито?Питането е свързано с това, че тук, в България се начислява ДДС и мито на стоки и услуги от трети страни над 15 EU включващи в цената си и доставката.
Моля, някой с много добри познания по английски да го преведе, че сам не бих се оправил.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #44  
Стар 5th April 2010, 10:31
Аватара на malkata_liliq
malkata_liliq malkata_liliq не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 8
По подразбиране

ако бюджетът тръгне налошо ще го вдигнат, те си казаха ... но така е в криза, ние бяха позабравили след 96-та не ни се беше случвало ... или може би както казват ние сме си перманентно в криза и затова
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДДСотМаймесец
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:10.