IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th November 2008, 10:38
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране Финансовата криза

Много бих искала да разбера, какво ви е мнението за положението в момента. Мислите ли, че ще става по-зле и до къде ще стигне всичко това? Каква е вашата стратегия за избавяне от нея? Страх ли ви е, че може да останете без работа? И всичко останало, свързано с финансовата криза и проблемите, до които води тя.
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th November 2008, 10:43
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

Не, не ме е страх. Мисля,че се прекекспонира с тази финансова криза.Аз работя точно в този сектор и смея да твърдя, че сега печелим и работим доста добре. Относно страха от това да загубя работата си, аз не знам какво е това, за моя радост не съм зависима от кредити, имам си собствено жилищ, така че ако загубя работата си- ще намеря друга! Даже малко ще си почина.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th November 2008, 10:50
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Радвам се, че си на това мнение. Но тези масови съкращения, лично на мен ми говорят съвсем друго. Честно да си призная мен малко ме е хванало шубето. Наскоро съкратиха една позната, която ми сподели, че в момента намирането на работа е доста трудно, защото никой не наемал нови кадри. Беше доста отчаяна, защото остават само на заплатата на мъжа и, която не е много висока, а имат и 2 дечица.
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th November 2008, 11:02
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Понякога си мисля, че всичко е театър и води началото на постановката от Щатите, покрай техните избори... Сега като отминаха все трябва да започнем да се съвземаме.. т.е. В Щатите да изиграят подобряване и тук да се усетят така нещата, но със закъснение...
Един познат пък вчера ми каза "Когато Щатите кихнат, Европа се разболява, с ние се насираме".
В сектора строителство определено има затишие. Не се строи в момента изобщо, да не говорим за проектиране... Продават се готови проекти.. което означава, че инвеститорите са се уплашили и не искат да ги приведат в изпълнение.
Това е във Варна. Как е в другите градове? Предполагам същото. Споделете как е при вас, особено тези, които се занимават със строителсво...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th November 2008, 11:08
Аватара на white_snake
white_snake white_snake не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: кралство Нептун
Мнения: 639
По подразбиране

Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th November 2008, 11:10
Аватара на Inkaaa
Inkaaa Inkaaa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 685
По подразбиране

Аз работя във фирма ,която се занимава със строителни материали и положението е същото, доста голямо затишие има във ВТ на строителството, някои строежи строят даже недовършени,защото банките не отпускат кредите !
__________________
Никой никого не губи, защото никой никого не притежава!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26th November 2008, 11:12
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Страхувам се, че тези огромни сгради, които започнаха да строят ще останат недовършени и ще загрозяват градовете, както от комунизма си имаме по някоя и друга дупка останала в центъра на всеки град...
А иначе кибиченето по барчета и кафенца е показател, колко сме зле... Спомням си преди 2-3 години в Русе, когато там беше доста зле.. Супер западна градът... но кафетата бяха претъпкани - пръскаха се по шевовете и то главно млади хора... ТАка е навсякъде... в България.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26th November 2008, 11:18
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
В сектора строителство определено има затишие. Не се строи в момента изобщо, да не говорим за проектиране... Продават се готови проекти.. което означава, че инвеститорите са се уплашили и не искат да ги приведат в изпълнение.
Инвеститорите не са се уплашили а нямат пари .Всичко чака на кредити,сега всички банкии за замразили отпускането на кредити и няма средства за строеж.Нямам наблуидения за другите сектори ,но аз съм на държавна работа и тук никога не сме могли да се похвалим с високи заплати.Знам само че от много места ми казват да си седя на задника и за момента да не си сменям работата защото положението хич не е розово
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #9  
Стар 26th November 2008, 11:22
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

АМи имат си пари, ама ги е страх - кой ще купува после? Като няма вече кредити и т.н. А и всеки ще гледа да си купи по-нататък апартамент от банката, от тези, които ги е взела от неизплатените кредити... и ще ги продава на много по-ниски цени, защото парите ще има трябват на банките, колкото се може по-скоро.
Не е монент за сменане на работа, нито за замиинаване в чужбина. МАкар, че всички твърдят, че навън са зле, но не и по-зле оттук. ПО-зле оттук май няма!? И не заради тази криза, а като цяло не сме си подавали скоро главата от блатото...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26th November 2008, 11:39
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Намалят се заплати, съкращава се персонал точно преди празниците, а пазара на труда се свива - то и без това по това време на годината е свит а сега още повече - много хора търсят работа, а предлагането е нищожно...Производството се свива заради липса на пари.
Всичко това е резултат от масовата истерия от финансовата криза и не толкова заради самата нея - така мисля аз...Проблема в България е че и без финансова криза доходите са ниски и просто бедните ще станат още по-бедни
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Финансоватакриза
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:50.