IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th July 2007, 19:16
Parkour Parkour не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 16
По подразбиране Газирано Безалкохолно

Здравейте,

Винаги ми е било интересно да попитам защо от газиранато безалкохолно се надебелява , като в него има 2 калории на 100 мл
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th July 2007, 19:40
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Кое е това безалкохолно с две калории само? Аз що си мисля, че са с повече
Пълнее се, щото са блъскани със захар. А т. нар. диетични са блъскани с аспартам и кви ли не други гадости, от които дори и да не се пълнее, не ти носят никакви полезни вещества и те надуват само.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th July 2007, 20:12
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

За аспартама казват, че понеже имал специална химична верига увеличавал риска от рак. Бил канцерогенен. Не мога да потвърдя, чувал съм го само.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th July 2007, 20:39
lenda lenda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 1 479
По подразбиране

Остави "ползите" от аспартама..обаче колко вода се задържа от кока-кола лайт не е за вярваме..Предната седмица злоупотребих с 2 литра кола и след няколко часа съвсем очевадно си се оводних .Диетата ми е бетон (аз по-принцип се храня скучно от към видове храна ),та затова съм сигурна че е от подсладената щуротия.За да съм сигурна ..повоторих онзи ден пак -пак същата работа..
Това е малко офф топик:
Чела съм,че изкуствените подсладители влияят върху инсулина по същият начин както другите-от там пречат на свалянето
Газираното освен друго забавя храносмилането и разрушава зъбният емайл (Явка ,нали така ?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th July 2007, 20:40
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Е951 - аспартам
Е952 - цикламат
Това са им означенията в храните според европейския код. За цикламата не само се говори, при опити е установено, че причинява рак при лабораторните плъхове. Въпреки това обаче, в много страни все още е разрешен и се продават подсладители и продукти с цикламат.
Така че за по- сигурно, не прекалявайте с газираните напитки.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th July 2007, 20:46
lenda lenda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 1 479
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Въпреки това обаче, в много страни все още е разрешен и се продават подсладители и продукти с цикламат.
Не са ги забранили всичките гадости,защото пазарната ниша за диетични храни е огромна..Става дума за много пари и в този случай здравето на хората не играе роля
За да се тръби за ползата или вредата от дедено нещо -някой плаща,някой който има финансов интерес Всичко е тенденциозно...
Та,по-добре е да кунсумираме възможно най-натурални и необработени храни Газираното не се вписва в тази категория
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th May 2009, 22:15
venera_lom venera_lom не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 13
По подразбиране

пии кола лайт и се не бой-свалям по кило на ден... а що се отнася до тва че води до рак- ок ама то и пърженото така.. те и за червеното месо същото доказаха.. и за мазнините...стаа въпрос за ПРЕКАЛЕНА УПОТРЕБА
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th May 2009, 23:16
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ама ти за 2 месеца ще изчезнеш с това кило на ден
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th August 2015, 11:18
Lora111 Lora111 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lenda Виж мнението
Остави "ползите" от аспартама..обаче колко вода се задържа от кока-кола лайт не е за вярваме..Предната седмица злоупотребих с 2 литра кола и след няколко часа съвсем очевадно си се оводних .Диетата ми е бетон (аз по-принцип се храня скучно от към видове храна ),та затова съм сигурна че е от подсладената щуротия.За да съм сигурна ..повоторих онзи ден пак -пак същата работа..
Това е малко офф топик:
Чела съм,че изкуствените подсладители влияят върху инсулина по същият начин както другите-от там пречат на свалянето
Газираното освен друго забавя храносмилането и разрушава зъбният емайл (Явка ,нали така ?
Абсолютно споделям казаното от lenda, темата е стара но след като съм попаднала на нея, значи и друг може да попадне, и мисля че е полезно да потвърдя нейните наблюдения, от няколко дни пия само вода и съответно свалям килограми, вчера изпих две чаши кола лайт и днес съм с около 300 г по-тежка, абсолютно вярно, че се задържат течности, мисля че и за инсулина е точно така
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th August 2015, 11:34
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Да не си била с "тежък" грим като си се мерила.... 300-те грама отгоре може да са били и от него
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ГазираноБезалкохолно
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:55.