IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1171  
Стар 23rd October 2009, 15:56
sexylita sexylita не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 38
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sine Qua Non
Ех, пустото кафе в СУ продава само активия... и е по 1.20лв на всичкото отгоре! Хич не ми харесва- нито вкуса нито цената, но като нямам време да ходя до Билла долу... ще се постарая да не купувам активия, обещавам

С ядките се притеснявам колко точно трябва да ям.... 20 бадема ми бяха горе долу половината от пакетчето с 50гр., което купих... може би малко по-малко... тоест ти казваш да ги увелича на 50гр на обяд, не 25?

А, Engel, иначе ти говориш за три супени лъжици мюсли, нали?
Моят съвет е всички които ядат продукти с масленост 2,9 % и 4,5 % да се ориентират към по нискомалсени продукти,но с по-високо съдържание на протеин.Аз затова си купувам Активия 0,5 %,защото има високо съдържание на протеин за сметка на нискомаслени нива. А що се късае за лавките,предпочитам да си пазарувам от големите хранителни вериги а не да плащам високи надценки на лавките.
Отговори с цитат
  #1172  
Стар 23rd October 2009, 16:18
poli_too poli_too не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Шумен
Мнения: 27
По подразбиране

Здравейте момичета.Аз съм нова във форума и се опитах да прочета всичко,което сте писали.Аз съм на 18 год и тежа 70кг при ръст 164см.Много ми се иско да сваля поне 15 кг за около 3-4 мес,защото на пролет съм абитурентка.До това тегло стигнах след множество диети,от които отслабнох и след това си върнох мн бързо килогромите,дори и повече.За напълняването помогнаха и хормоните,които пиех,защото след многото диети бях загубила цикъла си.Така че след всички диети накрая съм решила да си направя своя-ям предимно зеленчуци,плодове,по малко месо,сирене и кашкавал и мого обичам кисело и прясно мляко.Та искам да ви помоля за съвет и да кажете,ако може,какви диети спазвате и дали сте доволни.Мерси предварително
Отговори с цитат
  #1173  
Стар 23rd October 2009, 16:31
Аватара на Charlotte
Charlotte Charlotte не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 514
По подразбиране

Добър ден,отслабващи дами!Аз все още съм си на същото положение-няма МЦ...Хапвам повече,според мен,от това което ядях преди седмица...обаче МЦ ми го няма май по други причини...Ще видим
6.30-кашата ми(която извря и доста от нея беше по котлона)с 2 л 1/2 трици,малко по-малко от половин лъжица царевичен грис,доста извара..40 грама,20 грама сирене,2 сурими
от 9 до 10-в междучасията си изядох мъничките ябълки-тези бяха последните,няма вече и ще се чудя какво да ям вече..
17.00-омлет от яйце,60-70 грама извара,40 грама сирене,15-20 маслини,5-9 грама кашкавал,таратор от 150-70 грама кисело мляко,една и половин кисели краставички(домашни),копър, малка ябълка

Мисля да е това Чайче после и може и още 1 ябълка

Хубав от статък от деня!! :P
Отговори с цитат
  #1174  
Стар 23rd October 2009, 16:49
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от poli_too
Здравейте момичета.Аз съм нова във форума и се опитах да прочета всичко,което сте писали.Аз съм на 18 год и тежа 70кг при ръст 164см.Много ми се иско да сваля поне 15 кг за около 3-4 мес,защото на пролет съм абитурентка.До това тегло стигнах след множество диети,от които отслабнох и след това си върнох мн бързо килогромите,дори и повече.За напълняването помогнаха и хормоните,които пиех,защото след многото диети бях загубила цикъла си.Така че след всички диети накрая съм решила да си направя своя-ям предимно зеленчуци,плодове,по малко месо,сирене и кашкавал и мого обичам кисело и прясно мляко.Та искам да ви помоля за съвет и да кажете,ако може,какви диети спазвате и дали сте доволни.Мерси предварително
Здравей,Поли!Повечето тук не спазваме диети само гледаме да се храним здравословно.Това е правилния начин ,по който да отслабнеш и да си задържиш килограмите без да качваш.И да не ти изчезни цикилът.Калориите ти трябва да са около/малко над 1200,в никакъв случай под 1100-1000.Храната ти трябва да е здравословна,разпределена в около 4 хранения със закуска задължително.Огледай менютата и ще се ориентираш.Ако имаш въпроси само питай,ще ти отговорим
Напиши и няколко примерни,за да ти дадем някой друг съвет още сега,ако трябва да промениш нещо.

П.С.И аз съм на 18,само че 165 и 64 кг.И все пак долу-горе сме еднакви по размери.Пожелавам ти успех и пиши
__________________
SC forever!!!
Отговори с цитат
  #1175  
Стар 23rd October 2009, 16:53
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Charlotte
Добър ден,отслабващи дами!Аз все още съм си на същото положение-няма МЦ...Хапвам повече,според мен,от това което ядях преди седмица...обаче МЦ ми го няма май по други причини...Ще видим
:P
Не мисля,че си увеличила калориите особено Ако имаше още едно ядене може би....
Иначе,ако си спомням правилно Engel един път беше казала,че за идване на цикила помагат витамини А и Б като допълнителна добавка.Надявам се да не греша,обаче имам някакъв такъв спомен.Изчакай,тя сигурно ще ти обясни по-подробно
__________________
SC forever!!!
Отговори с цитат
  #1176  
Стар 23rd October 2009, 17:05
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

За да ти идва цикъла редовно трябва да се хапват повече мазнини, затова в нашето хранене залагаме на средно-мазнинни продукти, дори и на високо-мазнинни.
Витамините, който е добре да се приемат са А, Е и Б-комплекс. :P
Отговори с цитат
  #1177  
Стар 23rd October 2009, 17:20
poli_too poli_too не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Шумен
Мнения: 27
По подразбиране

Мерси много за съветите.Аз преди хапвах обезмаслени неща,но сега вече си хапвам нормални,млякото ми е домашно така че може би е около 3.5-4%.Сиренето и кашкавала съшо са пълномаслени.Само,че аз ям в повечето случаи по 3 пъти на ден-сутрин пия прясно мляко с малко каферна обяд някакво месо със зеленчуци или картофи със зеленчуци(гледам да не смесвам месото със картофи и ориз,уж да е разделно),а понякога когато нямам време на обед преди да отида на училище изяждам по няколко ябълки с кис.мляко и после чак вечерта като се прибера към 8 вечерям пак същото като обяда.
В много диети чета,че не трябва да се ядят картофи и ориз,но аз ги ям,разбира се само варени или печени без много мазнини.Това е общо взето при мен,дтремя се и да се движа колкото се може повече и се надявам че така до нова година ще сваля поне към 10кг.
Отговори с цитат
  #1178  
Стар 23rd October 2009, 18:43
Аватара на moly555
moly555 moly555 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 476
По подразбиране

Здравейте момичета
Добре дошли на новите попълнения
Не знам как се движа, но скоро ще видим. Лошото е,че се разболявам, но правя всичко възможно да не го допускам, защото утре съм на РД с преспиване

Ето и менюто за днес :
06.30 200 грама кисело мляко с малини (бях го замразила) + 1 л овесени ядки чисти
11,00 2 ябълки
13,00 риба със зелева салата от стола
17,00 200 гр домашно кисело мляко с 4 бисквити Мария Лехера
20,00 гюведже - извара, сирене малко, домат, гъби и яйце

1,5 л вода
0,5 студен чай
2 тайлол хота
кафе с мляко
лимон с мед

Това е от мен, ако не се видим през weekenda, ви пожелавам да си починете и при първа възможност да поспортувате
__________________
"Accept what comes to you each day!"
Отговори с цитат
  #1179  
Стар 23rd October 2009, 18:55
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Mоли,Сине,къде сте,сладурки?

Моето меню днес направо се чудя дали да го пиша тук.В момента не съм на диета(ще стане очевидно от менюто),просто гледам да не ям много калории и да ям само когато огладнея.Понеже съм свикнала ще си го напиша,а пък вие не ме съдете много строго
Нямам разграфени-закуска,обяд и вечеря.Просто нямах никакво време от рано сутринта до 2,после се прибрах и спах до 6 и 30.
Та:
около 2 часа -125 гр. високофибрени диетични бисквитки + почти цял Бейкролс(бях още гладна и много ми се ядеше точно това)
Сега още не съм гладна,обаче около 8-8 и 30 ще огладнея и майка е купила 2 кренвирша,понеже е нямала време да сготви.Смятам да ги хапна с около 30-40 гр. кашкавал.

П.С.Аз не съм на диета в момента.Не правете това във вкъщи.

Причината да не съм на диета е,че ми писна да се лишавам от неща, които обичам.Писна ми да ям по часове и то когато не съм гладна.Писна ми през цялото време да мисля за храна.
Целта ми сега е просто да ям нормално било то и не толкова здравословно.Да ям само,когато съм гладна.Вярвам,че ако слушам организма си и храната не е постоянно в главата ми,ще отслабна.Предполагам,че според повечето от вас това не е правилният начин,но просто не мога да поддържам определен режим повече.Като започна някоя диета изкарвам половин,един ден и прекратявам диетата с мисълта,че от утре отново.
Сега се чувствам добре,ям каквото ми се яде и когато съм гладна.През другото време не мисля за храна,което ми е най-смайващото.
И естествено,че ще се старая повечето от храните,които ям да са здравословни.Съжалявам,ако на някой му изглеждам нерешителна,непостоянна или пораженски настроена.Напротив не съм.Смятам,че ще сваля килограмите.Обаче пробвах и Дюкан,и какво ли още не-стриктно почасово ядене,ограничено ядене....Сега смятам да пробвам собствения си организъм.Свалила съм два килограма.Ако трябва да съм честна не знам как.Обаче в последните 4 дни ям само когато съм гладна и само от това,което ми се яде.И резултата е тук.Затова реших да продължа така.Ще видим какво ще стане.

Междувременно се надявам,че няма да имате нищо против да си пиша макар и не толкова диетичните менюта тук

П.С. Получи се страшно дълго.Съжалявам,май си падам по многословието. Просто исках да ме разберете.
__________________
SC forever!!!
Отговори с цитат
  #1180  
Стар 23rd October 2009, 19:00
Аватара на Daliqastro
Daliqastro Daliqastro не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 149
По подразбиране

moly555 ако искаш да си стриктна и да си дърржиш въглехидратите под 60 , трябва да си много внимателна с ябълките.Понеже имам кантарче и знам че една не голяма ябълка е около 300гр.А в 100гр ябълките имат около 13гр въглехидрат.Също така меда е високо въглехидратен 78гр в 100.Вярно е че не ядеш по 100гр,ама една супена лъжица е около 15 гр.И то така лека по лека се трупат.
Аз се опитвам лека по лека да си намалям въглехидратите до минимум.
Менюто: закуска- 30гр сурови макарони ( 90 гр сварени )
Обяд-5 кюфтенца (тип хапки)
100гр извара
3 ч.л тахан
М/у- 2 кюфтета (вече по нормални) 50-100гр извара
Вечеря- 2 яйца ,10гр масло,100гр заквасена сметана и голяма салата зеле
И по цял ден съм гладна с тея силови тренировки [/b]
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословноотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:27.