IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1241  
Стар 3rd May 2010, 10:40
Mashkata Mashkata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 12
По подразбиране

Здравейте,
след като се представих малко по-горе започвам да пиша първото си меню за вчера.
Закуска 08:00 Филия зърнена мозайка,намазана с извара и парче пуешка шунка,зелен чай 300 мл,1 малка кисела ябълка
12:30 пилешки шиш на жар,шопска салата без сирене
16:00 шепа сурови бадеми
19:00 пъстърва на скара,чаша бяло вино
Поздрави и приятен ден!
Отговори с цитат
  #1242  
Стар 3rd May 2010, 18:27
Аватара на *axeny*
*axeny* *axeny* не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 41
По подразбиране

Искам и аз да съм като хората, които, когато са тъжни, не ядат .... аз определено имам проблем с "емоционалното тъпчене" и днес вече ще се пръсна ..... затова съм дебела поне ядох предимно зеленчуци, пилешко, но и малко ядки и най-лошото от всичко - руска салата ... пффф...
Отговори с цитат
  #1243  
Стар 3rd May 2010, 20:03
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от *axeny*
Искам и аз да съм като хората, които, когато са тъжни, не ядат .... аз определено имам проблем с "емоционалното тъпчене" и днес вече ще се пръсна ..... затова съм дебела поне ядох предимно зеленчуци, пилешко, но и малко ядки и най-лошото от всичко - руска салата ... пффф...
Хм, не искай да си като другите, защото ти поне ядеш повечко с повод... Аз се тъпча, понеже обичам храната, което май е по-лошият вариант, защото става по-често
Проверих съдържанието на онзи сладолед - баш химия си е, аспартамът най-много ме плаши, ама си казах майната му, един път живея
Днес:
400 г кисело мляко 2%
550 мл ванилов сладолед 0% захар, 0.5% мазнини (60 ккал има на 100 г, ама не знам колко г са 550 мл)
1 домат, 1/2 краставица
2/3 от една ябълка (не можех повече, а не беше голяма)
200 г задушени картофи без грам мазнина по тях + 200 г салата Цезар от Била (има лютеница, патладжан, домати, чушки и малко сирене)

Изобщо не мога да преценя дали ми е много храненето, или пък е нормално
Отговори с цитат
  #1244  
Стар 3rd May 2010, 21:35
sexylita sexylita не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 38
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Цитирай:
Първоначално написано от elanor
Цитирай:
Първоначално написано от elanor
Та менюто ми до тук:
2 варени яйца + 30 г сирене на пюре (много е вкусно!), една краставица
ДВЕ купи картофена крем-супа, 50-ина г кашкавал
1 зелена ябълка

Довечера ще хапна едно кисело мляко и това ще е, просто се олях. Супата е само от картофи, без мазнина или сол, но толкова въглехидрати... УЖАС
Добавям (освен млякото) и една салата от краставица, 2 домата, консерва риба тон и 50 г сирене. И отивам да се търкалям а после защо съм дебела...
Споко и аз преди малко (22:40) изядох още едно млекце на данонино с някви хрусинки... Теб поне храните,които днес си хапвла са здравословни и полезни,аз цял ден мухам активии с всевъзможни мюслита,хрусинки и корнфлейкс (захар,захар,захар!)! Освен,че си хапвала все хубави и вкусни и здравословни неща ти,калориите при всички положения не надвишават 1000,така,че не се тревожи за това хапване
За корнфлеикса и прочие съм съгласна за захарите,но за активията е добре че я консумираш,до накъде успяваш да балансираш за здравословна храна съдържателна на протиин и ниска масленост (активия 0,5 %).Не съм съгласна с теб ,че в Активиите има захар - в натуралните няма.
Отговори с цитат
  #1245  
Стар 4th May 2010, 08:47
Mashkata Mashkata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 12
По подразбиране

Здравейте,

според мен не трябва толкова да се притеснявате от въглехидратите,2 купи картофена супа,малко ориз или боб няма как да Ви направят дебели,спокойно.Още повече то това са природни бавни въглехидрати,а не бързи като сладки неща и т.н.
Моето меню за вчера:
08:00 1/2 кофичка кисело мляко с овесени трици,ленено семе,лъжичка мед и канела
11:00 мандарина
13:00 скумрия със сос от розмарин и чесън,около 200 г
16:00 25 г сурово кашу
20:00 шопска салата,около 400 г

Поздрави и успешен ден!
Отговори с цитат
  #1246  
Стар 5th May 2010, 06:51
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mashkata
Здравейте,според мен не трябва толкова да се притеснявате от въглехидратите,2 купи картофена супа,малко ориз или боб няма как да Ви направят дебели,спокойно.Още повече то това са природни бавни въглехидрати,а не бързи като сладки неща и т.
И от бързите не трябва да се плашат,от време на време лошо няма,а и зависи от количеството,ако не се прекалява-няма страшно Аз вчера пробвах най-после това Кит кат сенсис-много е вкусно като за 165 калории :P
Отговори с цитат
  #1247  
Стар 5th May 2010, 08:42
Mashkata Mashkata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 12
По подразбиране

Здравейте,

разбира се,че и от бързите въглехидрати не трябва да се плашим,поне ако става въпрос само за тегло.Не можеш да качиш едно кило от един сладолед яДруг е въпроса,че аз не ги ям,заради това,че са вредни,но това аз така съм си го решила....
Моето меню за вчера:
Закуска:08:00 ч чаша прясно мляко,филийка Зърнена мозайка,парче пуешка шунка и едно варено яйце
12:30 супа от коприва,пилешко филе на скара
16:00 1 грейпфрут
19:00 пъстърва на скара с много лимон
И една бира 330 мл

Поздрави!!!

п.с.Следващите почивни дни ще съм далеч от цивилизация и компютър така че ще докладвам после
Отговори с цитат
  #1248  
Стар 5th May 2010, 09:00
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mashkata
Здравейте,

разбира се,че и от бързите въглехидрати не трябва да се плашим,поне ако става въпрос само за тегло.Не можеш да качиш едно кило от един сладолед яДруг е въпроса,че аз не ги ям,заради това,че са вредни,но това аз така съм си го решила....
Моето меню за вчера:
Закуска:08:00 ч чаша прясно мляко,филийка Зърнена мозайка,парче пуешка шунка и едно варено яйце
12:30 супа от коприва,пилешко филе на скара
16:00 1 грейпфрут
19:00 пъстърва на скара с много лимон
И една бира 330 мл

Поздрави!!!

п.с.Следващите почивни дни ще съм далеч от цивилизация и компютър така че ще докладвам после
Много ми харесва менюто ти! Мисля,че абсолютно правилно си се ориентирала какво представлява една хубава и здравословна диета! Може би единствено аз бих заменила бирата с чаша изстудено бяло вино :P Закуската ти ми допада-съдържа всички необходими за тялото елементи и е добро начало за деня,обяда е супер-копривата е диетична и невероятно полезна и богата на желязо,филето на скара е вкусно и е много добър избор за обяд или вечеря,следобедната ти също е добра-грейпфрута спомага за изгарянето на мазнините,горчив е и няма опасност да ти отвори апетита за сладко и е богат на многооо витамин Це :P А вечерята е страхотна-аз обожавам пъстърва! Тя е една от най най-вкусните,диетични и полезни риби,а в съчетание с много лимон и пак ти казвам чаша стидено бяло вино просто супер! :P
На прав път си! Успех!
Отговори с цитат
  #1249  
Стар 5th May 2010, 09:32
Mashkata Mashkata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 12
По подразбиране

Мерси,Ice cream!
Аз искам само 2 кг да сваля,сега съм 49,5,а по принцип съм 47-48 на ръст 167-168,така че не си давам много зор,а просто гледам да се храня правилно,но и така че да ми е вкусно!
И аз много обичам риба,и спанак,и коприва и т.н.и ми е хубаво да се храня по този начин....
А за биричката си права,но страшно обичам лятото студена биричка и това ми е едно от малкото неща,които си позволявам извън режима сиПък и всеки ден правя по около 200 коремни преси...
А и винцето си го обичам де
Поздрави!
Отговори с цитат
  #1250  
Стар 5th May 2010, 10:39
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Mashkata,и на мен много ми харесва менюто ти Балансирано и включващо полезни и вкусни храни.

Аз си хапвам всеки ден така,редувам пиле с риба или супичка и разнообразни плодове.Имах да сваля 2кг като теб.Мисията вече е изпълнена.Но продължавам да поддържам този начин на хранене,харесва ми и се чувствам добре.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:14.