IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 21st May 2007, 09:10
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Някой да има образец на жалба, че из нета намирам само някви които не ми вършат работа

п.п alica днес като ходя да се подстрижа, мога да питам педикюристката кога има свободен час, не съм се правила при нея, но съм чувала, че е добра?
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
  #52  
Стар 21st May 2007, 09:13
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

Invisible много ти благодаря . Вече направо не се издържа А и имам доста работа и не мога да изляза в работно време.
  #53  
Стар 21st May 2007, 09:17
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Моля пак за помощ някой от счетоводителите, че простотиите в тази държава ме изумяват постоянно.

Миналата година платих данък печалба (фирмата е регистрирана по ДДС). Сега се оказва, че трябвало ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да внасям всеки месец авансово данък печалба, на база резултата от миналата година, без дори да се знае ще има ли печалба тази година Действително ли е такъв закона?????????

Какво ще стане ако няма печалба тази година, кой ще ми върне парите?????

(не стига че ДДС-то не мога да си го взема с месеци, сега и данък печалба авансово, егати държавата )
  #54  
Стар 21st May 2007, 09:23
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Миленка, не съм счетоводител, но уви, това е така. Когато си регистриран по ДДС, по презумция си длъжен да поддържаш минимален оборот от 50000 лв, на базата на които внасяш авансово данък печалба. Затова е мн.гадно това регистриране по оборот Ама май Стоянбс се занимаваше със счетоводство, та може по-добре от мен да ти го обясни.
  #55  
Стар 21st May 2007, 09:27
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от invisible
Някой да има образец на жалба, че из нета намирам само някви които не ми вършат работа
ква жалба бе мацко?
  #56  
Стар 21st May 2007, 09:29
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Какво ще стане ако няма печалба тази година, кой ще ми върне парите?????

(не стига че ДДС-то не мога да си го взема с месеци, сега и данък печалба авансово, егати държавата )
Ще ти се приспада от следващи години (3). Няма да ти ги върнат нито кеш, нито по банка. По повод на ДДС - предполагам, че имаш данъчна ревизия. След нейното приключване ще ти издадът Акт. Ако ще ти го възстановяват срока е 45 дни от датата на Акта. Ако няма да ти го връщат ще е описано защо 8)
  #57  
Стар 21st May 2007, 09:33
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
ква жалба бе мацко?
платили сме си служебните телефони /към Глобул/ на 14.05.2007 ...и днес сутринта ни ги изключиха с обяснението, че не са получили парите а платежното е пред мен... и шефа иска да напиша жалба и да ходи да се разправя
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
  #58  
Стар 21st May 2007, 09:37
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от invisible
платили сме си служебните телефони /към Глобул/ на 14.05.2007 ...и днес сутринта ни ги изключиха с обяснението, че не са получили парите а платежното е пред мен...
писала съм им Писмо в свободен текст. Между другото гледай и разпечатките дали на всеки му слагат отстъпките. Случвало ми се е неведнъж да ги няма.
А по повод плащането - може да си ги платила по-късно и "да не са минали" и те като се проверявали салдата, да не са ги видели. 8)
  #59  
Стар 21st May 2007, 09:40
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

горе вдясно пишеш до кого, отдолу пишеш ЖАЛБА, отдолу от кого е, и после излагаш всичко в свободен текст, и какво всъщност искате/от какво се оплаквате, и тва е, няма нищо специфично. все пак не са държавен орган
  #60  
Стар 21st May 2007, 09:42
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

да и аз така предположих, но понеже не съм писала до сега реших да питам мерси сладурки
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякакви
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:02.