IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 18th July 2007, 16:43
Legally Blonde Legally Blonde не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: SOFIA
Мнения: 64
По подразбиране

Хора, на които лично, на живо се обясняват методи, не успяват да ги разберат и спазват напълно, а какво остава за дистанционно. В подобен, дистанционен случай е абсурдно да се говори за спазване на конкретни методи и липса на резултат.

"Оптимален" означава най-добър за възможно най-много случаи. "Оптимален" не означава общовалиден.[/quote]

Точно в това се корени спора между Милко и Льофи. Когато някой обяснява по форумите дадено упражнение или начин на хранене се очаква да го направи така, че то да стане разбираемо и следователно ефективно за голям брой потребители.
1. С цялото си уважение към теб - аз тренирам вече близо 2 години и съм усвоила изпълнението на упражненията - клек, тяга, плие, суинг, кофички, лицеви опори, ренегадско гребане и т.н. и смея да кажа, че са страхотни и далеч по-ефективни от машинариите за външно и вътрешно бедро, например. И когато чета, че дадено упражнение следва да се изпълнява не 4 сериии по 15 упражнения с 10 кг., а примерно 5 серии по 5 упражнения с 20 или 30 кг., аз го разбирам точно така и го изпълнявам по този начин. Не мисля, че има нещо сложно до тук.
2. когато прочета, че не е достатъчно да се храня нисковъглехидратно, а и високомазнинно, аз влизам в сайта Ви, ползвам дадените калкулатори за изчисление на калории и вида храни. Правя си сметка колко % от яденето ми да идва от мазнини, от протеини и от въглехидрати, смятам си общия калориен баланс и го прилагам в практиката. Тук също няма нищо сложно и необходимост от лично разясняване (поне за хора, които са вътре в темата).
И щом съчетанието от точка 1 и точка 2 не даде резултат (с уговорката че съм спазвала стриктно хранителния режим и тренировъчния, отново заимстван от Вас), следва, че този начин на живот, прокламиран от Вас, не е подходящия за мен. От тук прочетеното виждам, че не е подходящ и за други хора. Или поне не дава резултатите в разумни срокове (от поне 1-2 месеца).
Ако Инспектор казва, че за да имам напредък трябва да посетя лично треньорите и тяхното студио, и информацията от форума на Спайдър не е достатъчна, тогава излиза, че се прокламират идеи в частна полза.
Ако приемем, че включванията на Милко, Петко К и др. спайдъри са само добронамерени препоръки (в което аз вярвам) и дадените съвети работят без допълнителни трикове, които са само за посветени, то тогава този метод на хранене и тренировка не бива да се абсолютизира.
"Оптимален" аз също го разбирам като най-добър за възможно най-много случаи.
__________________
fitnessbaby
  #92  
Стар 18th July 2007, 16:48
alias alias не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 107
По подразбиране

__________________
Don't fear me, RUN!!!
  #93  
Стар 18th July 2007, 17:29
Inspector Inspector не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Legally Blonde
И щом съчетанието от точка 1 и точка 2 не даде резултат (с уговорката че съм спазвала стриктно хранителния режим и тренировъчния, отново заимстван от Вас), следва, че този начин на живот, прокламиран от Вас, не е подходящия за мен.
Все още остава вероятността да не се спазват точно съветите. Една статия или група статии не могат да обхванат абсолютно всички варианти на личен хранителен режим и личен двигателен режим. Не могат да бъдат ясни за всички и да казват всичко.

Относно останалото, ще го кажа още веднъж така: Ако се твърди, че Мерцедес е най-хубавата и надеждна кола, и това е факт, това не означава, че няма вероятност тя да се развали или да не е по вкуса на всеки.
Нормално е да има хора, на които ВМ-НВД да не дава бърз резултат, поради не добре изграден режим или поради предистория. Също така вероятно 3-4% от хората имат физиологична причина да не усвояват добре мазнини. Но в над 90% от случаите става дума за проблеми или успешност в прилагането.

Доколкото мога да мисля логично, предмет на настоящата тема е по-скоро вредността или полезността на дадени съвети, а не абсолютизирането им или анатемосването им.
Всеки е свободен да избира информация и ментор. Демек предмет на темата е свободата.
  #94  
Стар 18th July 2007, 17:46
alias alias не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 107
По подразбиране

нито знам кой е Ремайндер нито нищо,ама да не би да си ти...кво толко има да се тънчи кой е прав и кой е крив не знам...когато има две коренно различни мнения по този въпрос до консенсус много трудно се стига.Нямам нищо против да чуя различни мнения по конкретния въпрос,ама щом нещата са стигнали до бан...Освен това liophy е админ на сайта, щом е преценил,какво има толкова да се обсъжда, нещата не могат да се върнат назад...Най добре е да се сдобр4ите и да си простите
__________________
Don't fear me, RUN!!!
  #95  
Стар 18th July 2007, 22:52
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Inspector
Всеки е свободен да избира информация и ментор. Демек предмет на темата е свободата.
Объркал си се нещо. Темата е правото на админа да налага БАН по своя преценка. И спора е безмислен- админа има това право.
Така както Милко и Галя имат право да си дефинират правила, идеи и теми в техния форум.

Между другото - имахме си тук един потребител ГОГ. Много досаден, понеже постоянно ни занимаваше със себе си и възгледите си в стил"Аз съм пътят и истината и животът, а вие сте непросветени". Постоянно го БАН-ваха и той много държеше пак да се включи. Регистрира се 100 пъти. Направо необяснима фанатична привързаност към форума. Започвате да си приличате.
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОтноснопотребителяReminder
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:03.