IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #271  
Стар 14th March 2010, 13:21
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Оф...Кво да ти говоря?Изобщо не ми е проблем за парите!Тук става дума за мъжка приказка!Една жена няма да го разбере това, колкото и да философстваш!

Майтап си беше докато той не го превърна в сериозен бас.Като е тръгнал да го прави сериозен и той да бъде така сериозен и да си изпълни обещанието!Обаче нъц...Това няма как да го разбререш, обаче ...ти си жена!
И пак ти повтарям - боли ме оная работа за парите!За мен е важна приказката, обещанията, които хората дават!
Разсъждаваш като хората в една агенция, за която работих.Бях си изработил една малка сума пари - 150-200 лв. някъде, обаче те така и не благоволиха да ми ги дадат.За мен нямат значение толкова колко са парите, а това да бъдеш коректен с хората.АЗ бях, но той - не!
И аз наистина се надявам това да му е за урок, защото това не е първото му изпълнение.Колко по-големи простотии е правил, не е истина.Самият му баща има една приказка за него и брат му - "Гледай ги бе, с един хуй ги правих, виж единия какъв стана, погледни го другия!"


Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Знаеш ли колко често виждам некви дето скачат с умопомрачаващи убеждения, викат, пискат, и точно те все казват "Аре на бас". Добре бе, човек, не можеш ли да си кажеш, че щом отсреща някой твърди обратното, може и да си се объркал? Пък после провери без бас, просто виж къде е истината. Доста по-важно ще е за теб, ако си вземеш подобен урок от ситуацията, вместо да решаваш как ти си невинен, а оня там (който е бил прав!) е получил "заслужено" наказание.
И не аз съм скачал за баса.Той го пожела, а аз се вързах, защото го приемах за майтап!Урок съм си взел!Просто с него втори път няма да се хващам на бас, защото не си държи на думата!Дали аз ще загубя или спечеля е без значение!Ами, ако аз бях прав, дали щеше да извади той пари, а?Дълбоко се съмнявам.
Майтап, майтап - аз спазих баса - изгубих, дадох му парите (мъжка постъпка)!Той обеща да почерпи - смени си маслото на колата (путкинска работа)! Сега по-ясно ли е?
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #272  
Стар 19th May 2010, 15:18
Venice_33 Venice_33 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 18
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от xxxxx
...Ами в тази книга се дават много логически аргументи срещу религията и съществуването на Бог и всичко е наистина много добре обосновано...
Ако става дума за тази книга - The God Delusion

Авторът й е биолог, а проблемът, по който се е запретнал да пише книга, изобщо не е проблем на естествените науки. Естествените науки и философията имат коренно различен подход, проблематика и методология, които не могат току-така свободно да се омесват и разбъркват като тесто за палачинки... Аргументите на Доукинс биха могли да имат стойност за доказването на (не) съществуването на някое прасе или бръмбар, но звучат направо абсурдно приложени към (не) съществуването на Бог. Абсурд е например да се пита от какво е произлязъл Бог, къде свършва и разни други подобни, от които става ясно, че за автора понятието Бог се свежда до някакъв малко по-различен и не особено ясен животински вид...

Друго, Доукинс се е захванал да доказва едно негативно твърдение, което по принцип е по-трудно, а в случая дори му се налага да докаже едно абсолютно негативно твърдение, което включва безкрайност, а това изобщо няма начин как да стане. Едва ли някой логик би се заел с такава задача, но Доукинс няма грижи - защо пък да не го направи, като мимоходом с това даде и отговор на някои хилядолетни за човечеството въпроси? Душица.

Ако въпросът за доказването на (не)съществуването на Бог беше от мащаба на разбирането на един биолог от Волски Брод, отдавна щяхме да имаме универсалното му решение, тъй като по него вече са разсъждавали надълго и нашироко най-големите умове на човечеството. Повечето големи философи, впрочем, са били идеалисти (което още не значи, че са били релогиозни).

Тази книга е полезна с това, че показва колко подобни са в основата си войнстващият атеизъм и фанатичната религиозност; те отразват едно и също състояние на душата.
Отговори с цитат
  #273  
Стар 19th May 2010, 21:37
Аватара на onzi
onzi onzi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Град: Варна
Мнения: 4
По подразбиране

Аз лично вярвам в Бог и вярвам, че съществува. Откъде идва вярата ми? От малък майка ми ме е възпитавала и ми е говорила за Бог. Може би ще си кажете, че така е лесно, но ще ви кажа, че баща ми пък беше абсолютен неверник и беше против Бог. Помня как баща ми забраняваше на майка да ходи на църква, чупеше свещите които тя купуваше, караше ми се на мен, че съм се влияел по нея... Та общо взето от една страна майка ми ме е запознавала с Бога, а баща ми се е опитвал да ме отдалечава. Не знам защо, но аз съм избрал да вярвам, просто чувствам Бог в сърцето си. Не се считам за религиозен, а за вярващ човек. За мен вярата и религията са отделни неща.
Отговори с цитат
  #274  
Стар 20th May 2010, 11:33
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

баща ти е бил не само нерелигиозен ами и направо раздразнен последовател на сатаната, щом е чупил свещи

Не помня да съм ви споделял за църквата в Добрево, където има изрисувани над 30 жени (доколкото помня трябваше да са < или = 7), Христос е с плитка, пък на друго място излита в космоса
Говориме за рисунки от преди не се знае точно колко, но поне 400 години
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #275  
Стар 20th May 2010, 14:15
Аватара на sportakus75
sportakus75 sportakus75 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: КИТАЙ
Мнения: 7 146
По подразбиране

аз май не съм много вярващ,влизам в църква май само по велик ден,но пък никога не съм посегнал на животно през живота си,а имам познати които мразят животните и ги трепят за удоволствие,един от тях е запален ловджия,но пък е много набожен и вярващ много интересно,това прави ли го добър човек ако той е за Рая а аз съм за Ада щото не съм толкова вярващ,тоя дядо боже е много справедлив човечец
Отговори с цитат
  #276  
Стар 21st May 2010, 22:32
Venice_33 Venice_33 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 18
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sportakus75
аз май не съм много вярващ,влизам в църква май само по велик ден,но пък никога не съм посегнал на животно през живота си,а имам познати които мразят животните и ги трепят за удоволствие,един от тях е запален ловджия,но пък е много набожен и вярващ много интересно,това прави ли го добър човек...
Хората са по природа са различни - някои могат да бъдат състрадателни, да чувстват страданието на другите същества и затова избягват да им причиняват болка; други по натура могат да бъдат студени или дори жестоки. Нито една религия не може да промени това.

Все пак, повечето религии утвърждават положителни ценности и учат последователите си да не причиняват излишно страдание - дори и тези от тях, на които по сърце не им е даден усета да не го правят. Християнството и юдаизма казват "не убивай", индуизма учи на ненасилие, в основата на уика (една от "вещерските" религии) е уважението към природата, земята и живота... Иначе казано, духовните истини са налице. Повечето от системите от вярвания притежават потенциала да помагат на човека, който ги следва, да се развива и да става по-добър. Ако, обаче, той самият има пред себе си тази цел.

Хората могат да станат последователи на една религия не само защото я чувстват близка и имат желание за духовен растеж. Желанието да си като другите, поддаването на влияние, страхът, нуждата от "индулгенция" за иначе лошия живот, желанието да се подмажеш на "началството" и да си осигуриш вечен живот в рая и всякакви, всякакви други неосъзнати мотиви може да има... Усърдието при изпълнението на религиозните задължения не е непременно критерий за истинска отдаденост. Аз самата имам познати, които са много усърдни православни християни - постят, молят се, причестяват се, ходят на църква и т.н. - но от това не са станали по-малко тесногръди, безсърдечни или неискрени. Не религията ги е направила такива обаче, а просто е останала в техния живот на ниво театър, отговаряйки на чисто психологически, а не на духовни нужди.

Като казвам това, не защитавам християнството, нито религиите изобщо, а само споделям защо според мен се получават такива разминавания.
Отговори с цитат
  #277  
Стар 22nd May 2010, 23:08
Venice_33 Venice_33 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 18
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
...Казал го е един писател-фантаст, диагностициран шизофреник - Лий Рон Харбърт. Речено-сторено дет` се казва - направил си е сциентологията...
От каквото и да е страдал Лафайет Рон Хъбърд, една религия може да бъде приета или отхвърлена само на основание на обективни, логични причини.

Цитирай:
... Дирижира им дори в кои часове да правят секс, говори се, че имал собствено военно формирование.

Ето какво е сциентология:
Сциентология 1
Сциентология 2
Сциентология 3

Но вярно е, че сциентологията е много критикувана, може би дори не по-малко от християнството.
Отговори с цитат
  #278  
Стар 22nd May 2010, 23:15
Venice_33 Venice_33 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 18
По подразбиране Re: Вярвате ли в Бог?

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Любопитна съм да разбера...
strangenick2, интересни въпроси си задаваш, изобщо гледам, че пускаш интересни теми и имаш голям принос за форума.

Не знам защо вече не пишеш в собствената си тема, но аз бих се радвала ако напишеш нещо, стига разбира се, темата все още да представлява интерес за теб.
Отговори с цитат
  #279  
Стар 22nd May 2010, 23:21
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране Re: Вярвате ли в Бог?

Цитирай:
Първоначално написано от Venice_33
Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Любопитна съм да разбера...
strangenick2, интересни въпроси си задаваш, изобщо гледам, че пускаш интересни теми и имаш голям принос за форума.

Не знам защо вече не пишеш в собствената си тема, но аз бих се радвала ако напишеш нещо, стига разбира се, темата все още да представлява интерес за теб.
Отговори с цитат
  #280  
Стар 23rd May 2010, 01:45
Venice_33 Venice_33 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 18
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
...Нещо започвам да възприемам бог като човешката същност...
Цитирай:
За висшата сила... И аз смятам, че я има. Напоследък си мисля, че тази сила обаче не е външна сила, а вътрешна. В смисъл, в нас е...
Това, за което говориш, е Свети Дух.

(Аз чета напосоки и отговарям на случайни постове, които ми се видят интересни, може и да има писано вече по въпроса...)
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ВярвателиБог
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:14.