IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th August 2008, 13:38
mari_and mari_and не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 288
По подразбиране Холестерол - 5.7 - нормално ли е?

Здравейте!
Имам едно въпросче, което доста ме тревожи...Аз съм на 27 години, храня се здравословно /според мен /, не ям месо, нищо мазно, в менюто ми преобладават плодове и зеленчуци...Всяка година си правя профилактични изследвания на кръвта...Преди 2 дни отново си направих изследвания - и о, чудо - холестерол - 5.7 та въпросът ми е - не е ли малко множко тази стойност ...триглицеридите са ми 1.7...кръвното ми налягане е 90/60...нямам наднормено тегло...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th August 2008, 14:49
Аватара на DWP
DWP DWP не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Варна
Мнения: 5 527
По подразбиране

Здравей!
Погледни тук
__________________
say she wish she could cut my dick off and take it with her
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th August 2008, 15:21
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Там, където си направила изследванията, няма ли лекар, който да ти обясни нещата ? Аз не виждам много логиката да си правите изследвания за каквото и да било някъде в медицинско заведение, след което да питате във форума дали са нормални стойностите, при положение, че там има лекари Колкото и да разбира някой тук, освен ако не е лекар, няма как да ти даде по-добър отговор от хората там.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th August 2008, 18:03
mari_and mari_and не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 288
По подразбиране

Благодаря, DWP, много полезно инфо...
Ivanin, мен всъщност лекар ме праща на изследвания, но понеже имам час при него чак след седмица, реших да попитам тук...Извинявам са не всички, на които съм досадила с въпроса си...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th August 2008, 19:05
Katrin_K Katrin_K не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 26
По подразбиране

резултатите ти не са ли дадени в таблица с референтните стойности на всеки кръвен показател? обикновенно всички лаборатории така издават резултати от кръвна картина, защото работят с определени стойности.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th August 2008, 19:33
Аватара на gerenceto1
gerenceto1 gerenceto1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Русе
Мнения: 183
По подразбиране

Ами аз от опит да ти кажа, че напълнолипсващите мазнини също водят до повишаване на холестерола и триглицеридите, обърква се обмяната на веществата. На мен ми помогна Масло Удо 3-6-9. Все пак консултацията с лекар е задължителна и той най-добре ще прецени какви лекарства да пиеш ако е необходимо. И хапвай повече мазнини, без да прекаляваш разбира се, защото и двете крайности са еднакво вредни.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th August 2008, 15:16
mari_and mari_and не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 288
По подразбиране

ЗДРАВЕЙТЕ!
Katrin_K, по принцип резултатите са в таблица наистина, но точно холестерола, триглицеридите и желязото са написани на ръка... И аз незнам защо
gerenceto1, благодаря за полезното инфо Знаех си аз, че не трябва да лишавам организма си от толкова много неща, ама...хляб и месо не съм накусвала от години...И да те питам то Масло Уно 3-6-9 напълнява ли се?
Усмихнат ден желая на всички!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th August 2008, 15:35
Аватара на gerenceto1
gerenceto1 gerenceto1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Русе
Мнения: 183
По подразбиране

Не, не мисля. Всяка капсулка има по 1гр есенциални мастни киселини и ако изибщо има калории (защото не е означено на опаковката) по моите сметки илиза 9 кал на 1 капсула, което не ми се вижда никак опасно за фигурата. Аз лично не съм напълняла от тях.

Все пак преди да си го купиш попитай джипи-то какво да пиеш ако холестерола наистина е висок! Все пак аз не съм специалист.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th August 2008, 16:05
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Хубаво не ядеш хляб, но месото е жизнено важно за човек, ние НЕ сме тревопасни животни Винаги трябва да се приема в умерени количества (ако просто ядеш, не следиш някакви режими), за да се запази разнообразието при храненето и да се набавят нужните вещества. Както виждаш дори и вегетарианците имат висок холестерол, а и куп други болести, породени от липсата на животински храни. Тази крайност е доста вредна за човека, затова е най-добре да се хапва от всичко и умерено (естествено отново без хляб, който не иска, липсата му няма да навреди )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th August 2008, 16:42
mari_and mari_and не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 288
По подразбиране

Ivanin, как бе човек да го ям - месото - пфу - не го обичам Аз май съм тревопасно
gerenceto1, зная, че не си специалист, питам просто, за да знам ако и на мен ми го препоръча лекар...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Холестеролнормалноли
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:41.