IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th July 2008, 23:28
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране Вашите лудости в името на отслабването

Предполагам, че повечето от нас са минали през всевъзможни фази, докато открият здравословен режим, с който да поддържат фигурата си...
Пробвали сме какви ли не безумни диети в името на отслабването .

Кое е най - драстичното нещо, което сте предприемали ?

На мен сега храненето ми от периода в който бях между 14 и 18 години ми се струва като манджа с грозде, пълен хаос, пълен шок и ужас Подлагала съм се на какъв ли не глад ...

Срам ме е като си спомня
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th July 2008, 00:27
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

мен ме е срам като си спомня колко хубаво тяло имах и как за 2 години и половина се опропастих сега имам да свалям 6 кг,все още не знам до какви мерки ще прибегна,но до края на август трябва да вляза във форма,ако имате предложения-давайте
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th July 2008, 11:32
Za6toto Za6toto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 31
По подразбиране

Моята най-голяма глупост е да започна диетата "5 кг за 3 дни", която, разбира се, подейства, но вместо да сваля, качих 5 кг за отрицателно време след края на "диетата". Обаче след това сякаш мозъкът ми започна да действа и от тогава нямам такива издънки.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th July 2008, 12:32
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

И аз да си призная ...

Май най - голямата ми лудост беше в 12-ти клас, преди бала. Тогава вече бях установила 57-58 кг при ръст 180 и се чувствах съвсем добре. Но вече беше март, всички отслабваха предбално, а аз си стоях на обичайните килограми. Реших, че и аз трябва да се включа в масовото отслабване и хранейки се само с плодове, през май бях 47 - 48 кг ( ужас ! ). На бала след втория ден бях толкова отпаднала, че се налагаше приятелят ми ( сега бъдещ съпруг ) да ме носи ...

Той ми постави ултиматом - или се връщам към нормалното хранене, или се разделяме. Известно време се опитвах да упортвам, но после се предадох. без да съм прекалявала с храната през лятото след 12 клас станах 63 -65 кг, но за щастие не се поддадох на изкушението отново да започна да гладувам, а просто продължих да се храня здравословно и да се движа. Така към декември вече бях около 57 кг, а през пролетта ги стабилизирах на 55 кг, които поддържам и до сега
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th July 2008, 12:42
djidjito_ djidjito_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 225
По подразбиране

оле това е лудост.48 кг.....
а моята най голяма лудост беше 4 дни само на плодове,като се замисля това не е голяма лудост,защото се чувствах много добре и причистена,и бях свалила само 2 кг,но аз и толкова имах
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th July 2008, 15:26
retete retete не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 82
По подразбиране

и моята простотия беше 1 курс, когато всички слабееха, само аз никога не бях пазила диета (просто нямаше нужда при 162 и 46 кг) и реших че и аз трябва да съм на диета - не може така! и кво става -> - 4 кг + 8 кг айде сега кво праим - спираме мазнините - кво стана => спря да ми идва, айде хормони + кила и вече бях 53, още хормони и хапчета, противозачатъчни и хоп 56.
Добре че ми дойде акъла в главата и сега си се храня разумно и съм 51 кг, като се надявам да смъкна още 2-3 и ще се чувсвам чудесно.

Правилно хранене и спорт ( и без глупости от сорта на "никакви мазнини", "никакви жълтъци", "никакво не-знам-кво си", "само ябълки", "закуска 1/2 филийка + 1/2 грейпфрут"... вече никога

ама така е, един ден му идва на човек ъкъла в главата
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24th July 2008, 20:26
mari_and mari_and не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 288
По подразбиране

Здравейте и от мен! Май всички сме минали по този път...за съжаление аз още вървя по него... Немога да се отърся бе хора И аз в 10-11 клас реших, че ще отслабвам - бях 55-56кг при ръст 165см. Е, имах нужда много ясно...но за отрицателно време станах 45кг Три месеца нямах цикъл и уж ми дойде акълът в главата...да, ама не Уж здравословно ще се храня, ама разбирате ли ме, всеки ден мисля какво съм яла, каква комбинация съм направила с храните, подходяща или не е дадена храна...не накусвам хляб от години, рядко хапвам и месо - само ако е ситно нарязано в салата...знам, че допускам грешка, но немога да спра...Бях задържала 50 кг дълго време, но от няколко седмици пак започнах старата песен...срамувам се от себе си - 48 кг- при ръст 168 см...Немога да спра...ако някой може, ще му бъда благодарна да ме посъветва...пропуснах да кажа, че съм на 27 години, имам сериозен приятел, мислим за семейство...повярвайте ми, изпитвам ужас като си помисля, че ще стана дебела
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th July 2008, 07:34
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

mari_and мила , това което си написала е наистина тревожно. мисля че трябва да посетиш лекар . всичко е във психиката ни .. гледаме се в огледалото и не се харесваме ... потърси лекарска помощ докато не е станало късно. дано не се обидиш от това мое мнение, но не си тръгнала по добър път...

аз цял живот съм закръгленка и страдам от това . От както се помня съм на диети. Изпробвала съм всички "ефикасни" диети , които са се появили на този свят . Но най-голямата простотия беше , когато дадох луди пари за три кутийки с мед и около седмица ядях от кутийка номер 1 сутрин - 1 кафяна лъжичка, на обед от кутийка номер 2 - 1 кафяна лъжичка, от кутийка номер 3 - вечер переди лягане 1 кафяна лъжичка. между тези "огромни" количества храна ядях 10 обезсолени маслини с костилките....
незнам дали има втори луд като мен ! добре че тези мини кутийки свършиха за една седмица че ... сигурно щях да се увредя за цял живот!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 25th July 2008, 08:34
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

tirri4ka, май всички сме имали такива глупости.. Смятам, че mari_and осъзнава, че има проблем и затова търси съвет и няма да се обиди.
------------------------------------------

Току-що гледах бтв накрая хванах разговора- Великия д-р (но не лекар!) Симеонов беше там, психоложката Ана-Мария Пеева (водеше с Део едно предаванепреди) и друга жена по на средна възраст, която не съм я виждала преди. Предполагам, че и онлайн може да се гледа, може би и тук.

Баси ужаса, често казано!!!! Намери се човека, дето лекува анорексия, булимия и квот` се сетиш само с акопресура и емоционално кво беше там.. те до тук бяте момичета (и момчета!) с вашите страдания и мъки. От сега нататъка отивате, натискат ви дето трябва (щото туй е ако-пресурата!) и ви минава всичко! Е, поне "подробности" като анорексия и булимия. Хоп - натискат те и готово. па туй душата къде ще се дяне, нея няма що да я лекуваме!!!

господина работи с оная госпожа, дето навремето осмука яко военното министерство покрай царичината дупка - дето си говори с извънемните по пряката линия и усвои добре средствата от министерството. Баси психическото заразяване, честна дума!!! Да накараш толкова хора да ти вярват в глупостите.
(тук не отричам извънземните, а не-научните и не-резултатни методи за реална работа по въпроса!)
-------------------------------

Та малко по-сериозно по въпроса, защото е важно! Психоложката каза, (и то си е така), че всички тези заболявания започват много преди да се изявят симтомите. И още едно задължително условие - за да се развият те просто трябва да има благоприятна почва (психологическа нагласа) и те вече са само израз на нерешени емоционални проблеми.
Сега съм много афектирана, но не мога да се почудя - тоя мъж добре се пласира и увлича хора по себе си. Явно няма спирачки на каква цена да захлеби още и още и още пациентки. Щото специално булимията и анорексията официално и доказано са психогенни хренителни разстройства, което означава, че си иска съответния специалист!! Не може за ремонт на бижуто си да идеш на общар! Различно е просто.

Това е все едно лекар уши-нос-гърло да ти каже "ще ти сложа цицките без проблем!" и ти да му се довериш. Друг тип специалист е просто. Разумния начин би било да работят в колектив специалистите, но като кледам какъв колектив си избира г-на бих избягала надалече! Сори, да ме прощава ако може, но това е моето мнение.

Искам да уточня: винаги съм защитавала и зашщитавам тезата, че душата и тялото са свързани и едното влияе на другото и обратно! В този смисъл чисто телесни въздействия като масаж, любене, гимнастика могат да дадат отлични резултати, но да разчиташ само на тях и да игнорираш душата си е много глупаво и безотговорно най-малкото към самият себе си!!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 25th July 2008, 08:37
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

а, това, което забравих да кажа е, че споменаха нещо, че диетата на Дюкан е обвързана конкретно с реклама на кока-кола, но това точно как е не знам.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вашителудостииметонаотслабването
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:43.