IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #241  
Стар 10th February 2010, 23:36
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Я да дръпна малко нагоре тая тема, че тези дни много съм се замислила.
Нещо започвам да възприемам бог като човешката същност и всичко живо, което ни заобикаля, не мога още да го опиша, ще видим докъде ще я докарам...
Надявам се на нови мнения по темата.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #242  
Стар 11th February 2010, 00:13
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

като успееш да го опишеш се чувствай свободна да го споделиш ;п
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #243  
Стар 11th February 2010, 01:23
Аватара на Anov
Anov Anov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 65
По подразбиране

Ами аз съм вярващ, но не в този бог, който е насаждан от Християнството, Мюсюлманството, Будизма или която и да е друга религия. Според мен бог е вътрешна сила във всеки и когато вярваш в него, вярваш в себе си.
Все известно е, че в миналото религиите са използвани за маниполиране, обединяване и мотивиране на общества, народи, етноси и т.н. Лошото е, че тази стратегия, замислена преди хиляди години, е актуална и в днешно време и най-вече в необразованите общества...
__________________
Тя беше ледена като сладолед и също толкова лесно се разтапяше...
Отговори с цитат
  #244  
Стар 11th February 2010, 05:30
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране

Преди не вярвах,но след,като съм жива след 11 случки при,които трябваше да съм мъртва вярвам,ако искате ми се смейте,но аз си мисля,че имам някаква мисия на земята,за да съм жива още
И аз сама не разбирам,защо,когато винаги съм се раздавала...винаги страдам.
Обаче не разбирам и,защо хората,които правят "зло' живеят повече от добрите?
Стигнах до извода И си мисля,че те се кълнат в близките и после те страдат(близките им),а не тези,които се кълнат в тях.
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #245  
Стар 11th February 2010, 10:04
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Не вярвам в Бог.

Опитвам се да проявявам разбиране към вярващите, но когато тази вяра достигне границата на фанатизма съм склонна да мисля, че без религии света би изглеждал по-нормален...

Уди Алън
"Ако Бог съществува, надявам се, че той има добро извинение за това"
Отговори с цитат
  #246  
Стар 11th February 2010, 10:10
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Я да дръпна малко нагоре тая тема, че тези дни много съм се замислила.
Нещо започвам да възприемам бог като човешката същност и всичко живо, което ни заобикаля, не мога още да го опиша, ще видим докъде ще я докарам...
Надявам се на нови мнения по темата.
Нещо подобно ми се върти и на мен в главата ...
в сърцето и в душата.
Да видим коя ще го формулира най-удачно
Отговори с цитат
  #247  
Стар 11th February 2010, 10:56
Begemot Begemot не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 314
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Нещо започвам да възприемам бог като човешката същност и всичко живо, което ни заобикаля, не мога още да го опиша, ще видим докъде ще я докарам...
Не във всичко живо, а в абсолютно всичко. Все пак, изхождайки от факта, че бог е всемогъщ, поне така се твърди в една специална книга, то не би трябвало да има нищо, което да е различно от него и така да оспорва неговото всесилие. Тоест бог е във всичко. Извод: аз съм бог.
Отговори с цитат
  #248  
Стар 11th February 2010, 11:38
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Да кажем, че под всичко живо разбирам природата, като включвам в това и камъните, например. Виж, не усещам "божие" присъствие в предметите, създадени от човека, имам предвид телевизора или холната гарнитура.

Малко странно ми е да използвам дума като Бог, защото всъщност не смятам, че Бог е някакъв съдник или стар дядо, който ни наблюдава. Не го усещам като наблюдаващ и преценяващ, нито пък смятам, че има живот след смъртта и други подобни.
Да кажем, че понятието ми за Бог е това, което казват мистиците. "Космическа" религия... В нея няма правила, няма нито лошо, нито добро, просто светът е точно такъв, какъвто трябва да бъде и ми харесва точно така...
Бегемот, уж майтап, майтап, ама е вярно, че и ти си Бог. Поне така чувствам нещата сега.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #249  
Стар 11th February 2010, 11:41
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Цитирай:
Освен това битие се употребява в различни значения, защото то означава ту субстанцията, ту количеството или качеството или някоя друга от различните категории. Но от всички тях ли ще се състои душата или не? Изглежда, че няма елементи, общи за всички тях. И тъй душата само от тези ли се състои, които образуват субстанциите? Но тогава как тя познава всяка от останалите категории? Или ще кажат, че за всяка категория има елементи и особени основни начала, от които се състои душата. Тогава тя ще бъде количество, качество и субстанция. Но невъзможно е от елементите на количеството да се състои субстанция, а не едно количество. Тези, които приемат, че душата се състои от всички елементи, срещат тези и други от този вид трудности. Но също безсмислено е и твърдението, че подобното не изпитва никакво въздействие от подобното, обаче подобното възприема подобното и подобното узнава само чрез подобното. Защото тези мислители схващат възприемането като страдание и движение; същото е и с мисленето и познанието. Току-що казаното доказва, че много трудности и съмнения съдържа твърдението, като това на Емпедокъл, че всичко бива познато чрез материални елементи, както и учението за подобното. Защото частите на телата на живите същества, които са единствено от земя, каквито са костите, жилите, косата, изглежда, че не възприемат нищо, следователно не и подобното; и все пак би трябвало това да последва. Освен това във всяко основно начало ще има повече незнание, отколкото знание. Защото всяко основно начало ще узнае едно нещо, много не ще узнае, именно всичко останало. И Емпедокъл идва и до извода, че Бог е най-незнаещото същество, защото само той не ще узнае един от останалите елементи, именно враждата, смъртните същества обаче познават всичко, тъй като всяко от тях се състои от всички елементи. И защо изобщо не всички неща имат душа, тъй като всяко нещо е или елемент, или се състои от един, или няколко, или от всички елементи? Защото необходимо е всяко нещо да познава един елемент или няколко, или всички. Някой би могъл да запита какво в същност съединява елементите в единство? Защото елементите наподобяват материята, а от най-голямо значение е това, каквото и да е , което ги съединяват. Но невъзможно е да съществува нещо по-възвишено от душата и да я владее, но още по-невъзможно е това относно разума. А основателно е да се приеме, че разумът е най-първоначалното по природа и господстващото, докато онези твърдят, че елементите са първоначалата.
Цитирай:
Някои също казват, че душата е смесена със света. Поради това може би Талес мислел, че всичко е изпълнено с богове. Но този възглед крие в себе си известни трудности. В същност защо душата, като се намира във въздуха или в огъня, не създава никакво живо същество, а го създава, когато е в смесените елементи, макар че изглежда в онези по-добре. Впрочем някой би могъл да запита поради каква причина душата, която се намира във въздуха, е по-добра и по-безсмъртна от тази в живите същества? И в единия, и в другия случай се стига до безсмислие и противоречие. Защото най-голяма безсмислица е да се каже, че огънят или въздухът е живо същество, както и безсмислено е да не се наричат живи същества тези, които притежават душа. Изглежда, те са възприели този възглед, че душата се намира в елементите, понеже цялото е еднородно с чатите. По такъв начин те трябва по необходимост да приемат, че и душата на света е еднородна с частите, ако действително живите същества стават одушевени чрез това, че приемат нещо в себе си от заобикалящия ги въздух. Но ако разсеяният въздух е еднороден, а душата се състои от разнородни части, то явно една част от нея ще бъде във въздуха, друга обаче не. От това необходимо следва, че или душата се състои от еднородни части, или тя не се съдържа в нито една част на вселената.
Аристотел- "За душата"
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #250  
Стар 11th February 2010, 14:52
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Бегемот, уж майтап, майтап, ама е вярно, че и ти си Бог.
Цитирай:
"If one does what God does enough times, he becomes as God is
If you put it together, you get what you wanted, what you desired
...
jedi mind trix
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ВярвателиБог
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:13.