IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th July 2005, 12:23
Nela Nela не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 66
По подразбиране А защо не соя

Здрасти на всички!! На доста места в този а и в други форуми за фитнес и т.н. чета, че соята не била полезна ама никой не казва защо. В същото време има хиляди статии не само в интернет как трябва едва ли не да се тъпчеш със соя и соеви продукти щото били ужасно полезни..... Ще се радвам ако някой ми разясни този въпрос
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th July 2005, 12:43
D3BEP D3BEP не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2005
Мнения: 168
По подразбиране

Фитоестерогени, малко живак, както и една киселина, блокираща ако не се лъжа пепсина(ензим, отговарящ за разграждането и усвояването на белтъците).
Има обаче и полезни действия. Не е толкова едностранчива; термичната обработка дезактивира фитоестерогените.
__________________
www.bb-team.org - направете нещо за себе си!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th July 2005, 12:51
Nela Nela не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 66
По подразбиране

Тоест соята не става за заместител на месото? аЗ НЕ ЧЕ СЪМ МУ ГОЛЯМА ФЕНКА КАКТО И НА СОЯТА НО СЕ ОПИТВАМ ДА СЕ ХРАНЯ БАЛАНСИРАНО И ДА ВКЛЮЧВАМ НАЙ-ВАЖНИТЕ ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ И Т.н. неща...Дзвер ти кое от двете би ми препоръчала?Чела съм много твои мнения във форума - явно ги разбираш нещата До скоро!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: защонесоя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:21.