IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th April 2006, 21:28
EMPRESS EMPRESS не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 869
По подразбиране ЗА ТАТУИРОВКИТЕ И АВТОБРОНЗАНТИТЕ

Здравейте,хора,моля за малко помощ)Реших да пробвам да придобия тен с автобронзанти.Преди не съм използвала нещо такова,предпочитах солариумите,обаче сега ситуацията изисква спешно действие.По този въпрос съм чувала колкото ''за'',толкова и ''против''.Казвали са ми например,че рискувам да стана оранжева или на ленти.Аз обаче смятам,че ако се избере качествен и скъп продукт и се използва правилно,това може да се избегне,нали?Например кожата да се ексфолиира преди нанасянето и да се избягва досега с вода поне за 6 часа(или колкото е показано в инструкциите)...Та ето го и моя проблем:понеже разбрах,че освен оцветяването,автобронзант т реагира химически с повърхностния слой на кожата,се притеснявам дали няма по някакъв начин да ми повреди татуировката.тя е сравнително нова,имам я от седем месеца,и не е много голяма,сигурно към 5 см.Има ли опасност да й избледнее горния слой или нещо такова?А,и още нещо - когато нанасям автобронзанта за лице,трябва ли да слагам и около очите и под веждите? Не вярвам да е препоръчително,обаче иначе мога да изглеждам, все едно съм забравила да си махна слънчевите очила на плажа...ами това е) Ако може някой да ми отговори и колкото по-скоро,толкова по-добре,защото смятам да го пробвам утре тоя автобронзант ) Много благодаря предварително )
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th April 2006, 11:09
Аватара на Klio
Klio Klio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 95
По подразбиране Re: ЗА ТАТУИРОВКИТЕ И АВТОБРОНЗАНТИТЕ

Цитирай:
Първоначално написано от EMPRESS
По този въпрос съм чувала колкото ''за'',толкова и ''против''.Казвали са ми например,че рискувам да стана оранжева или на ленти.
Веднъж преди 2 години бях пробвала, но станах на петна (при положение че имах малко тен преди това) и цветът имаше такива отенъци все едно съм се намазала с йод. От тогава не съм се осмелила да си правя такива екперименти.

Цитирай:
Първоначално написано от EMPRESS
Аз обаче смятам,че ако се избере качествен и скъп продукт и се използва правилно,това може да се избегне,нали?
Пробвай, ако искаш. Най-добре ще разбереш как ти се отрази като го изпиташ на свой гръб.
После сподели резултата
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th April 2006, 11:45
leidi_77 leidi_77 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 200
По подразбиране

Не мисля че ще се усмеля да си го нанеса сама. Имам приятелка която миналата година пробва един на спрей, познай - докато е била в стаята всичко си е било ОК, но на вън на слънце, пълна трагедия. Ти защо не ходиш на солариум? Иначе съм чула че в София има студио в което те пръскат и стадва равномерно. Пиши какво си пробвала и какво е станало
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th April 2006, 13:52
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

здравей!
Аз съм пробвала доста автобронзанта, защото бях луда на тема тен, и мога да кажа, че съвсем точно спазвах инструкциите, и въпреки това не съм доволна. Пробвала съм и скъпи и евтини, и на спрей, и на пяна, и на масло, и на олио, но цветът става толкова неестествен, все едно караш жълтеница, но в оранжевата гама, да не говорим, че първия ден е ок, но след това ставаш на петна, ивици, резки... Общо взето, за един ден или за вечер е добре, но... Накрая стигнах до извода, че естественото си е естествено... А цвета от автобронзанта няма нищо общо с едтествения тен... Ти си решаваш, нали знаеш, докато не пробваш...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th April 2006, 17:48
EMPRESS EMPRESS не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 869
По подразбиране

Еми...хора пробвах ) В интерес на истината не беше чак толкова зле,стана доста равномерно и цвета беше по-скоро златист.спах си аз цяла нощ с него...на сутринта беше супер,докато не влязох в банята.на инструкциите пишеше,че ''при първия душ след нанасянето може да падне известно количество,но тена ви ше остане''.Да бе!АБСОЛюТНО ВСИЧКО СЕ ИЗМИ! Да не би да съм решила да се къпя прекалено скоро???
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th April 2006, 16:48
Аватара на Mea`culpa
Mea`culpa Mea`culpa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Бургас
Мнения: 14
По подразбиране

Аз искам да питам нещо друго свързано с татуировки и изкуствен тен.:
Има ли някаква опасност за татуировката, ако ходя на солариум??? Татуировката ми е нова - 1 месец. Понеже съм чела, че по начало избледняват от слънцето, а солариумът нещо като негова алтернатива по отношение на влиянието му върху кожата, и си помислих, че може да избленее... Понеже е на място, което мога да скрия с бельо, ако е покрита, рискът по-малък ли е???
Много ви моля, ако знае някой да ми отговори, понеже наистина ми е спешно, вече трябва да почвам с процедурите на солариума, защото ми предстои бал Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th April 2006, 16:59
EMPRESS EMPRESS не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 869
По подразбиране

Мии да ти кажа аз не бих я подложила на такова нещо татуировката.На мен ми казаха да не вижда абсолютно никакво слънце един месец и да я мажа с вазелин и там още някакви неща и много стриктно го спазвах...При условие,че месецът беше септември и тя е ниско на кръста,знаеш ли какво е да ходиш само с дълги блузине знам,особено ако още не й се е обелила горния слой кожа,мисля,че трябва да ч покриеш задължително,щото все пак едва ли искаш да ходиш с избледняла татуировкаайде и успех
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th April 2006, 08:38
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Ако можеш да задържиш още малко най-добре, но ако толкова държиш да се печеш я покрий с лепенка или с много висок слънцезащитен фактор, но около нея имай в предвит, че ще останеш беличка.Успех!
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th April 2006, 07:31
Karlota Karlota не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1
По подразбиране

Здравей,и аз да се включа с мнение за татуировките и печенето,независимо дали солариум или естествено - специалистите казват,че татуировката не трябва да се излага на слънце минимум 3 месеца(затова татуировките трябва да се правят зимата,въпреки че повечето хора се юрват лятото).А когато се печеш трябва да е със специален слънцезащитен крем,с по-висок фактор от обичайния ти.Иначе рискуваш да има лочи последствия за татуировката,пък и за кожата около нея.дано съм била полезна,успех
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th April 2006, 20:55
Аватара на Mea`culpa
Mea`culpa Mea`culpa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Бургас
Мнения: 14
По подразбиране

Мерси на всички за отговорите, ще имам предвид всичко казано дотук и няма да рискувам с каквото и да е било, ако то ще навреди по някакъв начин на татуировката .
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАТАТУИРОВКИТЕАВТОБРОНЗАНТИТЕ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:31.