IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 24th February 2009, 13:07
klemi2007 klemi2007 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 20
По подразбиране Купуваме ли си жилища в чужбина?

Купуваме ли вече жилища в чужбина?Имате ли желание за това?Готови ли сте да инвестирате в дом на местото където вече живеете?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th February 2009, 20:59
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Много интересен въпрос, а тебе защо те интересува?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th March 2009, 08:54
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Имам желание за много работи, като един секс с някои мадами...
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th March 2009, 18:46
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз купувам и на луната, стига пари да имам. Не виждам разлика в купуването на жилище в България или където и да е другаде по света. Недвижимото имущество може да бъде много добра инвестиция, а скимне ли ти да се прибираш, винаги можеш да го продадеш. От таква гледна точка като купуваш, хубаво е да мислиш и дали е лесно продаваемо. Ние си купихме къща миналата година, в която имаме намерение да живеем и не мислим до продаване, но стигне ли се дотам, ще мога да я бастисам на двойна цена
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th March 2009, 20:10
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Ами всъщност, проблеми, които не са свързани с парите за покупката, има:

1) След покупката и къщата, и апартаментът, се нуждаят от грижи... Ако това жилище не е в България, а аз живея в България, това означава, че трябва да намеря достатъчно доверен човек или фирма, които да се грижат за това жилище.

2) Освен данъците, има и застраховки, които не се пишат никъде по обявите за жилища (примерно, ако си купиш апартамент или къща във Флорида, имаш поне 300 долара месечно задължителни застраховки срвещу природни бедствия...)

Извод: За мен представлява интерес само жилище, за което, още от преди покупката, ми е гарантирано отдаването му под наем...

Та затова питах, защо девойчето се интересува...има имот в чужбина, който е за продажба ли? Видях, че живее в Гърция...а ние май Гърция я нямаме много за чужбина...

Що се отнася до обратно поставения въпрос - ако живеех я чужбина, дали си бих купила - отговорът е да. Домът ти е там, където ти е сърцето, а сърцето е при любимия...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th March 2009, 20:49
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Шаркче, така е, напълно си права, аз просто не ги написах тези неща, защото смятам, че те влизат в предварителното проучване преди покупката и тя си зависи от тях. На мен ми го вкараха яко и откъм застраховки, и откъм данъци и въпреки това засега си струва- ние решихме да вземем нещо за по- малко пари, в което после да инвестираме по собствен вкус когато и колкото можем. Да, ама на държавата не й пукаше, че къщата на нищо не прилича- те сами си изпратиха човек, който да я оцени наново и да се изчисли данъка според неговата оценка. Тоя пич освен състоянието на къщата взе под внимание това, че в момента там се строи нова инфраструктура, ново тва, ново онова и накрая наби една цена, от която се втрещихме След обжалване ни намалиха крайната сума с малко, ама пак е огромна (а то и обжалването не беше без пари, трябваше и нов оценител да излиза... абе 1001 неща). Ако сега пак трябва да купуваме, нещата са ми много по- ясни, ама нейсе, за следващата къща на морето вече знам, само пари трябва да намеря
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th July 2009, 12:17
Аватара на borti79
borti79 borti79 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2008
Град: spain palma de mallorca
Мнения: 163
По подразбиране

Да Купих си преди 2 месеца и сам много щаслива. смятам да живея тук.Детето ми е щастливо ,а все пак това е важно.По тази тема може много да се говори,но аз смятам ,че щом си решил да оставаш ,трябва да направиш нещо...Пожелавам на всички това което аз постигнах.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 5th August 2009, 18:03
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Аз си продадох апартамента в БГ, взех горе долу прилична сума за настоящия момент. Сега съм изправена пред дилемата дали да тегля заем и да си търся жилище тук, или да помогна на приятеля ми да си изплати неговото (така или иначе живеем заедно и планираме семейство). Аз съм за втората опция, понеже не ми се занимава с заеми а и не ни трябват 2 жилища, 1 е достатъчно. Но родителите ми се притесняват че при това положение, ако някога се разделим, и аз увисвам, сещате се... Някакви съвети какъв е най добрия вариант, хем да му помогна, хем да съм "застрахована" да не остана на улицата? Имаме си доверие с приятеля ми, той е финландец и е много добър човек, адски много ми помага за всичко и ми търпи глезотиите и мрънканията Аз съм много препатила в миналото си и затова трудно се доверявам, но на него имам пълно доверие за всичко. Изтърпя ми всички "тестове". Затова аз не съм притеснена, но не знам как да обясня на родителите ми. P.С. Извинявам се ако темата е малко оффтопик , но все пак става въпрос за жилище
Отговори с цитат
  #9  
Стар 5th August 2009, 18:11
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Аз съм за втората опция, понеже не ми се занимава с заеми а и не ни трябват 2 жилища, 1 е достатъчно.
Според мен крайно неразумно разсъждаваш. Недвижимото имущество все още е един от най- добрите начини да инвестираш. Сега не ви трябват, ама един ден може и да ви потрябват... купуваш, даваш под наем и практически някой друг ти изплаща кредита.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 5th August 2009, 22:07
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

Щом трябва да опреш и до кредит , ви стават два заема в къщи , което пак е лошо . Подкрепям Апоклистика в мнението й , лошото е ако попаднеш на нередовно плащащи наематели , а и ремонтите са винаги за твоя сметка , обзавеждането може да е тяхно , което пък веднага ти намаля наема . Прочетох пак твоето мнение , щом си имала апартамент тук , можело е да приложиш съвета на Апи . Но при свършен факт , може би трябва да извоюваш апартамента , който изплаща приятеля ти да бъде на името на двамата , което пак е трудно , защото започва да буди съмнение и недоверие защо го искаш и т.н.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Купувамелисижилищачужбина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:32.