IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th May 2004, 17:31
Галя
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Фитнес за бременни

Бременна съм втори месец. Може ли да ми препоръчате някакъв клуб с фитнес за бременни? Кои упражнения трябва да избягвам, когато тренирам самостоятелно в къщи?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st May 2004, 09:38
Gery
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Гимнастика за бременни

Като бивша бременна мога да Ви препоръчам много ходене пеша, особено през последните месеци. Като за начало се пазете от вдигане на тежко и негативни емоции. Вторият несец на бебето е изключително важен, за което сигурно вече сте прочели в книжките.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th May 2004, 05:36
milory
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране kriti4no vreme

Do 4etvurti lunaren mesetz,kogato zapo4va obrazuvaneto na plazentata e nay-kriti4noto vreme za edna bremennost. Tryabva da ste osobeno vnimatelna kakuv na4in na jivot vodite i kakvi fizi4eski usiliya mojete da izvur6vate. Kato pravilo tryabva da znaete,4e e dobre da po4ivate pove4e okolo datata na poslednata vi menstruaziya,kogato matkata e osobeno 4uvstvitelna i sposobna da kontrahira 4esto, koeto moje da predizvika dori i spontanen abort. Tryabva da ste vnimatelna su6o ,ako ste jena,koyato ne ste se zanimavali s fizi4eski uprajneniya do bremennostta.
V perioda na I-iya trimestur/1-16 gestazionna sedmitza/ se izpolzvat lesni za izpulnenie s baven i umeren temp uprajneniya s produljitelnost 15-20 min.Prez zeliya period na bremennostta se zabranyavat- koremnite presi,lyaganeto po korem,dvijeniyata s burzareakziya,zadurjane na di6aneto,byagane,ska4ane,visove i iztyagane.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd June 2004, 17:53
vania
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране PREMIER fitness club

Ne znam v koy rayon na Sofia ste, no goreshto bih vi preporuchala fitnes PREMIER. Dokato byah bremenna - tazi zima, doktorkata kaza poveche da hodya. Tam imat 2 puteki i 2 kolela i steperi na Life Fitness - nay-dobrata cardio seria v sveta. A i obstanovkata e super. Idvaha i dosta drugi bremeni i macki.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th June 2004, 15:31
d_sivkova d_sivkova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2004
Град: Sofia
Мнения: 5
По подразбиране

Според мен наистина е най добре да отидеш на групови занимания, защото има различни периоди на бременността и упражненията се рязличават много. Противопоказанията сащо са различни.
Добре е да започнеш с дихателни упражнения (коремно и гръдно дишане), упражнения за стягяне и релаксация на свинктерите, както и упражнения за разтягяни на тазово дъно и аддукторите(вътрешните мусколи на бедрата).
Те ще ти помогнат да родиш по лесно.
По нататък се включват и упражнения за засилване на кръста, коремна мускулатура и профилактика на отоци.
Ако имаш по конкретни въпроси можеш да ми пишеш на e-mail: d_sivkova@yahoo.com
__________________
Fina Style
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th June 2004, 15:35
d_sivkova d_sivkova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2004
Град: Sofia
Мнения: 5
По подразбиране

И никак не ти препорачвам фитнес само заради два уреда които можеш да използваш там. Никакви силови упражнения до 3-4месец.
Успех
__________________
Fina Style
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Фитнесзабременни
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:20.