IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st October 2007, 16:47
darimai darimai не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 047
По подразбиране Бабини рецепти за красота

Вярно, че повечето ги знаем, но все пак споделете кои са ваша запазена марка.
Аз съм човек на крайностите и или се презапасявам със скъпа козметика и тотално отричам домашните разкрасителни процедури, или обратното, (като сега например) се заливам с топъл зехтин, правя парни бани, бъркам маски с хума, и се търкам в банята със захар и... няма да познаете - зехтин.
Що салати щях да изям с тоя зехтин...
Както и да е, аз салатите си ги ям, да минем на въпроса. Много се бунтувах вътрешно срещу това изплакване на косата с оцет, но вече ми е навик и ефекта е налице. Косата мирише съвсем малко, докато изсъхне. След това - не. И всеки ден получавам комплименти за косата си. Въпреки, че е почти черна, а я изсветлявам, е много жива и някой хора не могат да повярват, че се боядисвам.
Освен това, не остана нещо в хладилника, дето да не съм изстискала, намачкала, пасирала и да не съм си го наплескала на лицето. Друга мания...
__________________
Some other time, some other place.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st October 2007, 20:34
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране Re: Бабини рецепти за красота

Цитирай:
Първоначално написано от darimai
.... изплакване на косата с оцет....
Предполагам, че се разрежда с вода все пак.... ? Може ли да питам какво е съотношението вода:оцет, ако предположението ми е вярно..... ..
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st October 2007, 21:11
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Някой знае ли бабини рецепти за избелване?
Чувала съм за намазване на кожата с лимон, ама дали няма да си повредя лицето?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st October 2007, 21:21
mikse mikse не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 106
По подразбиране

За кожата - маски с хума и каквото имане вътре може да се слага, мед, лимонов сок, аз лично слагам ампула витамин С. За косата - зехтин, яйце, лимон.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd October 2007, 00:02
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Някой знае ли бабини рецепти за избелване?
Чувала съм за намазване на кожата с лимон, ама дали няма да си повредя лицето?
Пак от другия форум..., може и да си го срещнала там този лосион..., а именно...:
сок от половин лимон, сок от половин ябълка (ако може, да е по-кисела), малко гроздов сок и половин аспирин. Нанася се на няколко пласта с памуче и се ИЗМИВА след 15-20 мин.
Звучи ми и антипъпчиво , и избелващо (правело се всяка вечер през първата седмица). Води се лек плодов пилинг, освежаващ и стимулиращ регенерацията ..
Трайност на сиропчето.....3 дни в тъмно шише в хладилник.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd October 2007, 11:40
darimai darimai не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 047
По подразбиране

Izabo, оцета се разрежда. Аз го слагам в последната вода за изплакване в една чаша за какао. 3:1, Водата към оцета.
Лимонът знам, че със сигурност избелва или поне избистря тена, аз за това ис го слагам в маските с хума. Даже като ми остане по-малко от някой крем, разбърквам с остатъка лимонов сок.
__________________
Some other time, some other place.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd October 2007, 11:45
vali46 vali46 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 31
По подразбиране

За мен използването на каквито и да е бабини рецепти е загуба на време.Сега има толкова хубава и ефикасна козметика,която би помогнала много по-бързо от която и да е бабина рецепта.Това е все едно да лекуваш някое тежко заболяване с народна медицина,а не с медикаментиІможе и да помогне,но много бавноІ
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd October 2007, 12:18
darimai darimai не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 047
По подразбиране

Като не им помагат медикаментите, много хора се обръщат към народната медицина. А съвременната козметика, мога да кажа, че колкото ми е помогнала, повече са помогнали домашните маски.
__________________
Some other time, some other place.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd October 2007, 14:32
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от darimai
Izabo, оцета се разрежда. Аз го слагам в последната вода за изплакване в една чаша за какао. 3:1, Водата към оцета.
Лимонът знам, че със сигурност избелва или поне избистря тена, аз за това ис го слагам в маските с хума. Даже като ми остане по-малко от някой крем, разбърквам с остатъка лимонов сок.
Благодаря за информацията.... !
Виж обаче на какво се натъкнах преди малко......
Цитирай:
....Хумата защо я правиш с лимон и мед? Самата хума е алкална, а лимонът съдържа киселина ..... Не ми се вижда добре....
Не се бях замисляла...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 3rd October 2007, 00:58
darimai darimai не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 047
По подразбиране

Аз също, но хумата по-често я разреждам с розова вода, а като слагам лимон то е за прочистващото тена действие на лимона, а хумата е само, за да стегне. Не вярвам нещо фатално да се случи.
А, за хумата не знаех, че е алкална. На това ли се дължи почистващото и действие?

И нещо доста важно. Четох някъде, че косата най-накрая трябва да се изплаква със студена/хладна вода, за да се затворят кутикулите на косъма. Това ми се струва много важно и напоследък много стриктно го спазвам. За да не се губят полезните му там вещества.
Оцета пак си го слагам.
__________________
Some other time, some other place.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бабинирецептизакрасота
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:59.