IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 20th November 2008, 08:11
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Пипи, където и да идеш мила ще е трудно. Най добре това да е място където имаш поне някакви познати наблизо. Слагай на първо място и езика, който владееш. Зачертай държавите, чиито езици не владееш и потърси чрез приятелите си, тяхни познати, които могат да те посрещнат и да ти помогнат в началото. Хич няма да ти е лесно.

Моля те - пиши ми на лични с какво точно се занимаваш, каво си завършила с диплома ..... имам много познати по света. Не се знае, може да помогна, макар да ми е жално, че помагам на още един млад и способен човек, да напусне страната и да отиде да работи за безмозъчни и ограничени хора.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #102  
Стар 20th November 2008, 09:57
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Никъде не съм тръгнала още Просто размишлявам. Чувствам се заклещена тук. Което не означава, че другаде ще съм по-освободена. Диплома не съм взела още, а и кой знае дали изобщо ще важи някъде.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #103  
Стар 20th November 2008, 17:45
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Мен ако питаш, не мисли за държави, където се изисква работна виза. Тоест зачертай от списъка Америка и Швейцария. Най-добре е Европа като за начало. В Испания и Англия положението е по-добро от другите държави, натам се ориентирай. Пак повтарям: Англия е най-доброто място за живеене от това, което чувам напоследък.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #104  
Стар 20th November 2008, 20:00
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пипилота
Никъде не съм тръгнала още Просто размишлявам. Чувствам се заклещена тук. Което не означава, че другаде ще съм по-освободена. Диплома не съм взела още, а и кой знае дали изобщо ще важи някъде.
Най-обичното ми сладурче също е споходено от някакви подобни мисли за заминаване. Но аз по-скоро си мисля, че има нужда от промяна, защото забиеш ли се в сивата рутина, не предприемеш ли някаква промяна - и ето на, вече е време за пенсия - самотен, стар и беден!

Освен да ви пратя някъде заедно да не сте самички и да си помагате взаимно, но ще има да си ви мисля!!!
Отговори с цитат
  #105  
Стар 20th November 2008, 21:04
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Мен ако питаш, не мисли за държави, където се изисква работна виза. Тоест зачертай от списъка Америка и Швейцария. Най-добре е Европа като за начало. В Испания и Англия положението е по-добро от другите държави, натам се ориентирай. Пак повтарям: Англия е най-доброто място за живеене от това, което чувам напоследък.
Не съм съгластна!!Испания от няколко години далеч не е толкова цветна,там е пълно с хора от Балканите и араби,работата която предлагат не е добре заплатена,дават документи,но за какво са ти като не печелиш добре!Българите там работят като "животни",но понеже са много им е весело и пеят фолкаджийки се кефят!Аз имам информация за Мадрид и Валенция!В Мадрид е пълно и даже има български квартал!Красиво е там,готино но това е всичко!За Англия,да те имат голям стандарт "англичаните",Но за "българите" не съм мн сигурна!Работият в строителството,по рестораните,кафета,по автомивки и в земеделието!Извинявам се за писимистичния ми пост,но това е самата истина и не се заблуждаваме!
Отговори с цитат
  #106  
Стар 21st November 2008, 08:28
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Е, хайде сега...ако имаш добро образование и по-рядка и ценна професия, и да си българин можеш да печелиш не по-зле от местните...поне в ЕС и САЩ. Пипи е графичен дизайнер, доколкото си спомням, а това си е добре платено и в БГ и навън, стига да го правиш добре и да научаваш и прилагаш новостите в работата си...Ама да си бейбиситър или да миеш чинии, при положение, че можеш много по-ценни работи да правиш, не мисля, че е голям напредък...


Друг е въпроса, че ако имаш добро образование и по-рядка и ценна професия, същите пари можеш да ги печелиш ако работиш в или от България, ама тук с тия същите пари си къде-къде по-богат, защото стандарта е по-нисък. То аз и затова за никъде не съм се запътила ...Мисля, че е най-добре да си живееш в България, а да пътуваш по света: кога в командировки, кога за удоволствие...

Ама и аз на 25 не съм имала тия възможности, които имам сега...Може би не трябва да сме толкова нетърпеливи? То до преди да помъдрее човек му се иска всичко и веднага, ама ако вече имаш всичко, не ти остава за какво да се бориш и става скучно...сори за раз-философстването, самотния ми престой в Лондон май не ми се отразява добре
Отговори с цитат
  #107  
Стар 21st November 2008, 10:49
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Мои познати от Испания се обадиха и ми казаха, че почват масови съкращения. Очаква се доста българи да се приберат на сам. Не знам дали точно сега е момента човек да заминава където и да било!
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #108  
Стар 21st November 2008, 12:00
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

xxxxx права си за промяната. На нова работа съм от по-малко от месец, отделно ми направиха страхотно предложение за частен бизнес недеклариран, отделно имам собствена фирма, което поради разни причини не процъфтява обаче. Наистина имам нужда нещо постоянно да се случва за да се чувствам значима и полезна.

jolifille не си права за Испания. Това е уникално място за живеене. Като традиции и култура, като забавления и усещане. Освен това там с една заплата спокойно могат да живеят двама човека без да се притесняват, докато тук... Друг е въпроса дали пръв на село, или никой в града. Въпрос на избор, за някои е по-приятно да са миячи на чинии, но със спокоен и уреден живот и да не мислят за сметки, отколкото хипер натоварени служители тук с куп отговорности и задължения. Не всеки се стреми към кариера.

А може би наистина бързам. На 25 може би искам прекалено много от себе си като постижение. То е важно в собствените си очи да си голям всъщност. А аз просто усещам, че нещо ми липсва... вероятно няма да го открия и никъде навън, то си е в мен
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #109  
Стар 21st November 2008, 12:48
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Да си взискателен към себе си и заниманията ти е велико нещо. То е разковничето, което поражда прогреса. А успеха идва с постоянството.

Наистина, ти си младо момиче, и имаш право да експериментираш, даже бих казал, че сега ти е времето. Преценяваш си какво или изобщо - губиш ли нещо, тръгвайки "на гурбет".

Преди 22 години, изпонаписах сума ти писма, до всички посолства и емигрантски служби в света. Изкарах и допълнителни курсове и дипломи, за да увелича шансовете си за работа.

Години след това, когато вече имах младо семейство и деца, се уреди да ида в Гърция и да работя по професията си, за доста голяма сума - надвишаваща в пъти заплатата, която взимах тук. Заминах, и в един прекрасен ден (може би третия от пребиваването ми там) просто си представих, че след няколко часа мога да бъда при жена ми, децата, а вечерта може пак да се съберем приятелите в "бар Наздраве"

Прибрах се. Без дори да предупредя че се връщам. Не мога да обясня, как ме посрещнаха. И няма да забравя реакцията на гърка, като му казах - довиждане!

До сега не съжалявам за този си избор. 20 години, постоянно присъствие на пазара и непрекъснати ре-инвестиции си казаха думата.

В момента съм фактор на пазара, на услугата която предлагам, с който се съобразяват дори София и Варна, като наложен стандарт.

Ако нещо ще става с теб - сега е момента да заминеш - да опиташ. Поне да не те е яд после (щото мене ме е яд, ако съм решил нещо, а не съм опитал да го постигна).

Ако мислиш да оставаш тук, запрятай ръкави, сядай на прекрасното си "Д" и дерзай упорито като доберман. Няма място за отчаяние.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #110  
Стар 21st November 2008, 12:50
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Goro66,напълно сам съгластна с теб!Пипи приятеля ми е испанец,но работи там,уверявам те,че с една заплата на пиацх и себе си няма да можеш да издържаш!Те испанците се изнасят от там,не само че няма вече мн работа,ами е и ниско заплатена!Когато един българин заминава за чужбина,трябва да има ясна цел в главата,какво точно иска да прави там и какво очаква? Има българи които учат(шапка им свалям),други които събират пари за апартамент,други са отишли в чужбина просто за да могат да изпращат пари на семейството си в България,други искат да научат езика и да се специализират в дадена сфера!Пипи,съветвам те просто да заминеш с ясна цел в главата!Нека всички разберат,че чужбина не е за всеки
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вашатапричинадазаминетедаостанете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:37.