IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 7th October 2008, 19:01
Аватара на kras4ence
kras4ence kras4ence не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 181
По подразбиране

А каква е средната работна заплата?
Отговори с цитат
  #32  
Стар 7th October 2008, 19:25
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

1000-1100 евро
Отговори с цитат
  #33  
Стар 7th October 2008, 19:46
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Мисля точно както strangenick.
Всеки сам трябва да си заслужи да го уважават, нищо няма да ти падне от небето!
Живяла съм няколко години извън България, това са най-хубавите и най-спокойни години години от живота ми!
Уважаваха ме и бях по-толерирана от повечето ми "местни" колеги, научих много, развих мирогледа си и печелех над 1000 евро месечно.
Убедена съм, че животът ми извън България ме направи това, което съм сега- по-уверена в способностите си, по-организирана, по-толерантна към другите, и не на последно място спокойна съм за настоящето и бъдещето си
Отговори с цитат
  #34  
Стар 7th October 2008, 20:03
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

ето това липсва в България - спокойствието за утрешния ден, защото българина като си вземе заплатата и почват луди гимнастики за да стигнат парите и те пак не стигат. имам приятелка която отскоро живее в Италия и както каза ник, тя взема средна заплата но с тази средна заплата може да си позволи да си плати наема, сметките, да се храни и облича.тук с една заплата това е невъзможно. верно е че в чужбина си чужденец но аз честно казано и тук така се чувствам.обичам родината си но държавата -не. съжалявам че звуча толкова песимистично, не бях такава и мисля че и преди съм го казвала - не съм била от хората които са мечтаели да излизат навън сега обаче само чакам да ми се отвори възможност и паля с 200
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 7th October 2008, 20:11
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Другото, което ме кара да не мисля за връщане в България е, че няма шанс тук някой да ме напсува на улицата. За 15 години не ми се е случило никога, а в България всяка отпуска поне по една псувня отнасям...
Никой не искам да обидя, не казвам, че всички са такива.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 7th October 2008, 20:43
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Аз смятам че във чужбина има работа стига да не те мързи и да имаш желание за това да се дакажеш .
Отговори с цитат
  #37  
Стар 8th October 2008, 08:11
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
съжалявам че звуча толкова песимистично, не бях такава и мисля че и преди съм го казвала - не съм била от хората които са мечтаели да излизат навън
Това все едно аз съм го писала.
Само дето моята причина ще е по скоро друга - хората, мръсотията и липсата на ред.
__________________
Благосвовен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Отговори с цитат
  #38  
Стар 8th October 2008, 20:34
Аватара на kras4ence
kras4ence kras4ence не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 181
По подразбиране

Mena написа
Цитирай:
научих много, развих мирогледа си и печелех над 1000 евро месечно.
Убедена съм, че животът ми извън България ме направи това, което съм сега- по-уверена в способностите си, по-организирана, по-толерантна към другите, и не на последно място спокойна съм за настоящето и бъдещето си
Е аз това имах предвид като писах, че е добре някой отвън да вкара нещо вътре в страната ни. Някакъв стил на поведение и вяра в себе си.
bibi_82 каза
Цитирай:
тук с една заплата това е невъзможно. верно е че в чужбина си чужденец но аз честно казано и тук така се чувствам.обичам родината си но държавата -не. съжалявам че звуча толкова песимистично
,
Аз обичам еднакво и родината и държавата, но не и манталитета на държавниците ни.
Всички сте прави, че положението тук е плачевно, но ако ние не си помогнем и не си оправим нашето собствено положение няма кой. Не мислите ли, че първо единицата трябва да е силна и стабилна, а след това и цялата верига?
Отговори с цитат
  #39  
Стар 8th October 2008, 23:00
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Celine
Само дето моята причина ще е по скоро друга - хората, мръсотията и липсата на ред.
Да,това са и моите причини да съм далеч от Б-я.Не взимам много пари, но живея много по-спокойно и знам, че като запиша да уча и се постегна малко, мога да постигна много. А за връщане в Б-я не мисля, веднъж като свикнеш на ред и чистота, трудно би се върнал в "джунглата"
П.П. Отново започна подаването за зелени карти за САЩ, на който му се заминава, може да пробва, но премислете предварително нещата, дори още преди да подадете, напоследък и тук икономиката се срива, не са добри времената и май пще ще се влошават
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #40  
Стар 10th October 2008, 20:33
Аватара на kras4ence
kras4ence kras4ence не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 181
По подразбиране

Нали знаете, че камъкът тежи най-добре на мястото си...?Пък и тези боклуци по улиците не са от въздуха, а от нас самите и докато не се грижим за всичко около нас както в собствения ни дом (защото все пак България е домът ни) винаги ще са ни виновни фирмите по чистотата.
Икономиката навън е по-добра, защото в продължение на години всички заедно и упорито са я разработвали, а ние искаме някой да ни я поднесе едва ли не на готово. Ако там е по-чисто то е така, защото те сами си пазят. Нищо не е постижимо само от един човек, когато има "работа за цял народ"
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вашатапричинадазаминетедаостанете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:37.