IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 10th October 2008, 23:07
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kras4ence
Ако там е по-чисто то е така, защото те сами си пазят.
Мацка, в грешка си нещо. Аз по-немърлив народ от италианците не познавам, но е бая по-чисто тук, отколкото в България
Отговори с цитат
  #42  
Стар 11th October 2008, 08:57
Аватара на kras4ence
kras4ence kras4ence не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 181
По подразбиране

Е да ама те сигурно не хвърлят всевъзможни боклуци по улиците, а при нас е точно така- всеки хвърля и си вика "нали затова плащаме данък смет да чисти комунал"
Отговори с цитат
  #43  
Стар 11th October 2008, 15:01
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

нямам идея навън как е, но на българина докато не му бръкнат в джоба никога няма да се оправи.нека да има глоби ама не само да има ами и да се следи за това и да видим дали няма да е чисто
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 11th October 2008, 16:17
Аватара на kras4ence
kras4ence kras4ence не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 181
По подразбиране

bibi_82каза
Цитирай:
нека да има глоби ама не само да има ами и да се следи за това и да видим дали няма да е чисто
Абсолютно съгласна , но дали някой наистина ще следи.....?
Отговори с цитат
  #45  
Стар 14th October 2008, 19:28
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kras4ence
Нали знаете, че камъкът тежи най-добре на мястото си...?
Каза кой?

Аз много не обичам да говоря за Дубай, защото това е, където живея аз, защото хората са предубедени относно арабите, а аз пък не се чувствам длъжна да им променям мнението. Ограничението си е за тяхна сметка. Също така, не искам да казвам колко добре си живеем тука, че ще вземете да дойдете и вие))))) Та по темата, аз последвах мъжа ми, който работи в държавна компания като високоуважаван специалист от Европа, с призната диплома и квалификации! И му беше даден шанс да започне на такъв пост, когато беше само на 26 години! А в България работеше на 3 места, за да може да си докара що годе добри доходи и спеше по 5 часа, това просто го казвам, за да направим разликата. Оценяват те според това не дали си чужденец, а какво можеш и как го можеш! Моето мнение е пък, че чужбина е мястото, където един млад специалист може да види колко и как го може и дали изобщо е конкурентноспособен на един огромен пазар с много хора- добри специалисти от много страни, с най-различно образование, езици, култура и етническа принадлежност!
__________________
"....I want you love and I want your revenge,
I want you love, I don't wanna be friends...."
Отговори с цитат
  #46  
Стар 14th October 2008, 20:51
Аватара на heavenkata
heavenkata heavenkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Дряново/Габрово
Мнения: 2 041
По подразбиране

Аз съм го решила. Ще остана в България. Просто не виждам бъдещето си другаде. Искам да остана тук и да спомогна за оправянето на положението в България и ще го направя. Чудите се как? Най-простото нещо - аз искам да имам 3деца, да се развивам, да помагам.. и имам амбицията. С това мисля, че помагам много. Колкото и нескромнно да звучи, на България и трябват такива хора. Хора като мен, приятеля ми дори, като kras4ence, които ще останем и ще се опитаме да променим нещата тук и СЕГА, за нашите и вашите деца, децата на България.
Дааа, както винаги ще кажете, че тук нямам бъдеще, че в другите държави вземат по нам колко си хиляди и т.н. .. ама тея държави хората им не ги напускат!!!! Те си стоят там и се развиват в своята си държава. А ние тук - бягаме. И защо? Наистина ли предпочитате да сте евтина работна ръка ( не казвам, че всички са такива, но от това, което съм чувала в повечето случаи там българите са така )? Толкова много ли искате да ви гледат гадно, защото преди вас са срещали крадливи българи и имат лошо мнение за Бълария? Искате да се чувствате далеч от родината и когато се прибирате след работа да не чувствате, че сте у дома? Искате да сте далеч от всичко, спомени, преживявания??? Искате да градите наново приятелства? Да се чудите на кой да имате вяра?? Защо го искате?Сега като си мисля просто не разбирам защо не предпочитат младите да завършат образованието си тук и със знанията си да постигнат нещо ТУК БЕ!!! ТУК, при роднините и приятелите си!!!

Аз точно заради тези неща и безкрайната ми обич към родината, заради спомените, заради местата, заради хората, заради природата, заради усещането на България и най-вече заради специфичното чувство, че съм у дома, че съм някъде, където не съм чужденката..

Не нападам тези от вас, които са в чужбина, всеки си има причини да остане или напусне родината, но ако повече хора започнат да остават нещо ще се промени. Някой трябва да се " жертва " за родината си, макар това за мен да не е жертва. Наистина жалко е като гледам как хората не искат да спомогнат за подобряването на положението и се предават, като забягват под предлога, че тук не може нищо да стане...

kras4ence много точно изрази моята позиция: никога не бих напуснала България, за да работя и да съм икономическа единица за която и да било друга страна... ако аз отида да работя в чужбина бих се развила много по-бързо отколкото тук, но аз съм като онези дървета с големи корени (или май съм станала такъв камък, че никой неможе да ме мръдне от мястото ми- толкова си тежа), че не бих отишла да помагам за развитието на вече развити икономики, а бих помогнала за развитието на нашата. Може всичко това да ви звучи прекалено пресилено, но винаги ми е ставало мъчно когато младите напускат страната, заслепени от стандарта на другите държави, че не допускат, че и тук в собствената им страна има много неограничени възможности.
__________________
жия
Отговори с цитат
  #47  
Стар 14th October 2008, 21:29
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Няма значение къде си, стига да се чувстваш щастлив
Всеки има право да бъде там където се чувства оценен, спокоен и на мястото си!
Ако това място е България-добре, ако е чужбина- пак добре!
heavenkata, само въобще не съм съгласна с твоята представа за чужбина, от къде ги измисли тези мрачни картини
И перспективата да се "жертвам" въобще не ми харесва, средновековието и мъчениците са далече в миналото
Отговори с цитат
  #48  
Стар 15th October 2008, 14:15
Аватара на heavenkata
heavenkata heavenkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Дряново/Габрово
Мнения: 2 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mena
heavenkata, само въобще не съм съгласна с твоята представа за чужбина, от къде ги измисли тези мрачни картини
И перспективата да се "жертвам" въобще не ми харесва, средновековието и мъчениците са далече в миналото
Мена, явно не си забелязала следните неща, които написа точно с цел да предотвратя караници дали е така или не:
Цитирай:
( не казвам, че всички са такива, но от това, което съм чувала в повечето случаи там българите са така )
ии за жертването:
Цитирай:
Някой трябва да се " жертва " за родината си, макар това за мен да не е жертва.
__________________
жия
Отговори с цитат
  #49  
Стар 15th October 2008, 14:31
Аватара на phantoma
phantoma phantoma не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 256
По подразбиране

Съгласен съм с хевънката Ти малко си се поувликля в обяснения, но като цяло съм на същото мнение. Няма да пиша фервани защо, как и т.н.
Така го усещам, така ще направя


"... в България роден съм, в България живея, тук оставам и решил съм да успея..."



Много добра фраза от аутрото на Нокаут и точно по темата.
__________________
Не живей в миналото, не мечтай за бъдещето, концентрирай се върху настоящия момент!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 17th October 2008, 04:01
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Нeavenkata, аз разсъждавах по абсолютно същия начин преди години, мразех българите които са напуснали родината ни и работят за благото на друга страна.Но повярвай ми, в момента в който ти се отдаде възможност да заминеш, забравяш за всички тези неща, особено ако животът ти в Б-я не е никак лесен.При мен се случи случайно, не се знае и твоя живот как ще се преобърне, в момента, в който разбереш, че имаш възможност за по-добро бъдеще ще забравиш за всичко.Чудиш се с какво е по-хубаво там, интересно ти е да опиташ, да пробваш поне, да се бориш до край и да докажеш на себе си, че можеш да успееш.Искаш просто да опиташ, заминаваш, уж за малко за да видиш как е, трудно е, но виждаш че имаш качества и шанс, трудно е, но сега е момента да се докажеш, минават година, две, чувстваш се по-спокоен и сигурен, няма я простотията и мръсотията, виждаш как всичките ти познати българи живеят добре, къщи, спокойствие...И така годините минават, живееш с мисълта, че е се върнеш някой ден, но си свикнал на ред и в Б-я всичко ти изглежда безобразно, децата ти дори се възмущават, а и не е момента да се отказваш сега, толкова усилия си вложил...Общо взето така се случва-неочаквано, а заминеш ли веднъж, трудно е да се върнеш като неуспял, загубил битката войн.Никъде не е лесно, колкото и да са толерантни, винаги си чужденец.Важното е как ти се чувстваш, къде се чувстваш по-добре, радвам се, че има хора като теб и вярвам, че в Б-я полежението се подобрява и някой ден всички ще се завърнем, а дотогава всеки има право да избира къде да живее...
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вашатапричинадазаминетедаостанете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:57.