IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th June 2010, 12:28
r_mincheva r_mincheva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 5
По подразбиране възстановяване след естествено раждане

Здравейте!
Родих по нормален път, леко и направо безболезнено, без усложнения и с естествено разкъсване, преди 8 седмици. Последният преглед показа напълно възстановени органи и лекарят ми разреши да правя упражнния. Проблемът е, че все още не мога да се върна на фитнес - няма на кого да оставям малката (живеем далеч от баби и други роднини), а тя е още много малка за залата
Преди раждането тежах 53 кг на 164 см. Качих 16 кг, от които след раждането бях изгубила 7. В продължение на 2 месеца съм свалила още 2 без диети и упражнения. Не кърмя.
Бих искала да си върна предишната форма (както всички раждали жени... ). Смятам утре да започна диетата на Скарсдеил, но ще ми трябва и програма с физически упражнения, която да продължава около 60 мин (толкова спи бебка между храненетата - в останалото време се забавляваме заедно и не мога да я оставя).
Ще съм много благодарна за съветите.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st June 2010, 08:57
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Първо започни да си правиш някакви физически натоварвания.
Относно тази диета според мен има няколко минуса:
1. Закуската е зле: плод, хляб, кафе??? Що за микс е това. Плодовете е най-добре да се консумират самостоятелно и на празен стомах... Вариантът с 1 филийка ръжен хляб е допустим, но... Ако ще пиеш кафе, това мляко (дори и обезмаслено) и сметана са ненужни.
2. Вечерята: плодове на десерт не се консумират (като важи и горното написано)
3. Прекалено много месо
4. Неподходящо е смесването протеини (месо, риба, млечни, яйца)
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st June 2010, 11:36
r_mincheva r_mincheva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Здравей!
Благодаря за мнението. Нали за това пиша, да питам какви физически упражнения мога да правя и по колко. Навсякъде ме предупреждават да не започвам сама, за да не си навлека проблеми. Та поради тази причина искам съвет.
За диетата - ами, имаш право. Вероятно би се получило и с намаляване на количеството храна, но ми се иска малко по-бърз резултат. Омръзнаха ми дрехите за бременни, които нося и досега, тъй като нищо друго не ми става. Е, успях да си вляза в последните закупени дънки, но да ти кажа честно - много ми стягат.
Ако имаш идея за подходящи упражнения и/или по-подходяща диета, ще се радвам да ги видя.
Благодаря и до скоро.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st June 2010, 12:01
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Предвид, че са минали 8 седмици и че си гледаш сама детето, мога да ти препоръчам пилатес и велотренажор.
Не си написала каква ти е възрастта, проблемните зони, здравословни проблеми, режима ти на хранене и количеството течности. Имай предвид, че умората, недоспиването и стреса също са причина за трупане (или задържане) на излишни килограми.

Диета ли ти трябва или постоянен хранителен режим? Не смятам че е правилно някой да си прави диети, после като постигне желания резултат да си слага в чинията каквото му падне... Освен това аз диети свързвам само с лечебни и профилактични цели. Да, те имат ефект върху килограмите, но това е по-подходящо чрез нормално хранене без да се стресира оргазнизма. Някои диети си действат стресиращо, а особено за неподготвен организъм, стават тези йо-йо ефекти.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd June 2010, 07:14
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Пилатес или каланетика са най-подходящи според мен. Вело или крос тренажор не са лоша идея, но след известно раздвижване, не от първата тренировка.
Колкото до храненето - принципите на разделното хранене са подходящи да се подбере правилния хранителен режим. За диета няма смисъл да говорим, защото с малко дете и куп ангажименти е сложно да се организираш да се храниш по точно определен списък.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd June 2010, 14:30
r_mincheva r_mincheva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Здравейте!
За да отговоря първо на въпросите на Mindbender: в момента за хранителен режим и дума не може да става.
Сутрин пия едно кафе с мляко (без захар) и това ми е закуската.
На обед всичко зависи от малката - ако тя спи или поне лежи спокойно, ям в 12 ч, както бях свикнала преди и по време на бременността. За съжаление, това се случва рядко. По-често хапвам на крак една-две филии пълнозърнест хляб с нещо млечно или месо между 12:30 и 14:30 ч. Зависи тя кога е заспала.
Вечер гледаме с таткото да я изкъпем и нахраним, след което ние хапваме - някаква манджа с месо и оризови, бобови или картофени работи, която съм успяла да приготвя докато те се хранят с таткото. Последните две седмици си хапваме доста салатка вместо бобовите, но аз понякога огладнявам през нощта, ако не съм яла хляб.
Та това е хранителен режим с малко бебе...
По повод на течностите - имам проблеми с бъбреците и пия много течности (вода и/или сокове и бира) - около 3 л на ден.
За недоспиване не може точно да се говори - бебе се буди един път на нощ, но умората (особено психическата) от еднообразното ежедневие си е на линия. От нея спасение на този етап няма.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd June 2010, 14:31
r_mincheva r_mincheva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 5
По подразбиране

И сега към двамата: какво е пилатес? Велотренажор у дома нямам.
Много ви благодаря за отговорите.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd June 2010, 15:03
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Че защо да не може да става и дума. Това не е нещо кой знае колко сложно. Въпрос на организация е... Ето ти проблемите.
Закуска нямаш - оттам тялото трупа резерви от вечерното хранене за енергия. Това става под формата на мазнини. Мазнините ти идват от следните храни (сложни въглехидрати) - ориз, картофи. Тук влизат и макарони, и бял хляб, и т.н. Неизразходваните сложни въглехидрати се превръщат в мазнини и се лепят по теб. Това важи и за комбинация въглехидрати + мазнини. Първият случай е подходящ за закуска или обедно хранене, а втория само за обедно... Обядът ти също е слаб!

Първо, започни с хубава закуска. Това може да са плодове или зърнени култури (+ добавки към тях), а може и сандвич със сирене, кашкавал, извара. Последният вариант обаче е по-бавно смилаем. Ако накисваш от вечерта зърнените, няма да ти е необходимо време за приготвяне сутрин, а предполагам 10 минути ще намериш...

Обяд - супа+салата, салата+животински протеин, салата+растителен протеин, салата+сложен въглехидрат, супа+салата. Избор имаш голям и в твоя случай не е нужно да си губиш времето в някакви специалитети, а по-скоро да подбираш храни, които да приготвяш по-бързо.

Вечерята трябва да бъде лека и да няма преяждане. Тук отпадат обаче сложните въглехидрати и готвени животински. Колкото по-сурово, толкова по-добре. Плодове, зърнени, салати (може с малко сирене, кашкавал, извара, яйца или черен/ръжен/пълнозърнест хляб), кисело мляко...

Бира, кафе... - ти си знаеш защо ги консумираш. Според мен е излишна консумацията на такива, тъй като нямат полза за тялото. Тази теория, че бирата помага за бъбреците е пълна измишльотина!

За Пилатес има 1 филм, по които тренирам аз, а и най-много ми допадна от други, които съм гледал - Pilates For Dummies... Има го и в ArenaBG, и в Zamunda... Ако не го намериш може от Youtube да си гледаш упражненията (18 на брой), но са подредени всяко в отделно клипче:
http://www.youtube.com/watch?v=Eb1oG2PiLqY и т.н.

Успех и по-ведро го давай
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd June 2010, 15:29
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Ако имаш скайп /и интернет в къщи/, може да ми го напишеш на лични и ще ти пратя няколко филмчета. Бавно се изпращат, отиват по няколко часа за едно, но на други съфорумки пращах каланетика и пилатес и се получи. Крос тренажор аз лично смятам да си купя някой ден, но още не му е дошло врмето явно ... Но и без него става, въпрос на желание и организация. По отношение на храненето - ако искаш да отслабнеш, старай се да се храниш в едни и същи часове всеки ден, като по-големите количества и по-калоричната храна трябва се консумират сутрин и до към обяд. В никакъв случай ядене когато ти падне, пропускане на хранене и т.н. Всяко пропуснато хранене е сигнал за организма, че трябва да се запаси за следващия път, когато ще "забравиш" да му осигуриш нужните хранителни вещества.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd June 2010, 15:37
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender

Бира, кафе... - ти си знаеш защо ги консумираш. Според мен е излишна консумацията на такива, тъй като нямат полза за тялото.
Те са за душата, не за тялото
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: възстановяванеследестественораждане
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:21.