IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th July 2013, 20:00
cecoooooo cecoooooo не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 33
По подразбиране Плочки

Искам да ми кажете, какъв вид коремни преси да права за долните 4 плочки. Аз до сега правех стандартните и с повдигания на краката и имам само горни плочки.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th July 2013, 10:45
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

"стандартните и с повдигания на крака" не ми говори особено много, но повдиганията на крака обикновено все са за долен корем

понеже не си сложил снимки, първото, което ми идва на ум (и което е лесно постижимо) е, че долните плочки си ги имаш, просто не си ги показал..
..ако е така опитай да пиеш повече вода в ежедневието си и да не ядеш след 7-8 вечерта

иначе, прави си корема отдолу нагоре, т.е. долен/страничен/горен
ако се чудиш кви точно упражнения - ползвай youtube, експериментирай и прецени кои усещаш най-натоварващи
пускай търсения за lower abs workout at home, side abs/ obliques at home, или само abs exercises.. има тонове видео

*мнение на човек с не особено големи постижения в корема точно / имам снимка в профила /
не спазвам диети, не взимам добавки и ям кфц през ден
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."

Последно редактирано от barrуwhite : 15th July 2013 на 10:52
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th August 2013, 08:06
Stef91 Stef91 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 28
По подразбиране

Повечето хора имат здрави плочки, които обаче не си личат, защото имат и мазнини на корема.Така че, ако не изчистиш мазнините, колкото и коремни да правиш, ефект никакъв.Аз не препоръчвам коремни преси, защото товарят кръста.За себе си правя следното:застава в положение за лицева опора, подпирам се от лактите до дланите на земята.Опитай да стоиш така 1-2 минути и ще забележиш ефекта.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31st August 2013, 13:57
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Напротив,коремните преси помагат за намаляването на болките в кръста,които са причинени от дисбаланс на определени мускули както е при мен.Аз не тренирам горна част на тяло,но пък за сметка на това долна част я тренирам супер тежко,от което се получава дисбаланса.Инструктор и кинезитерапевт ми препоръчаха да правя коремни преси,въпреки че ги мразя.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st September 2013, 06:18
Stef91 Stef91 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 28
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мариса Виж мнението
Напротив,коремните преси помагат за намаляването на болките в кръста,които са причинени от дисбаланс на определени мускули както е при мен.Аз не тренирам горна част на тяло,но пък за сметка на това долна част я тренирам супер тежко,от което се получава дисбаланса.Инструктор и кинезитерапевт ми препоръчаха да правя коремни преси,въпреки че ги мразя.
Да, аз също знам, че коремните мускули пазят кръста.Имах предвид, че
самото движение от упражнението коремна преса е неестествено за човек
и кръста му се товари.Но има толкова много други упражнения за корем, че
това не е проблем.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st September 2013, 12:02
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от M37_Unseen Виж мнението
Имах предвид, че самото движение от упражнението коремна преса е неестествено за човек и кръста му се товари.Но има толкова много други упражнения за корем, че това не е проблем.
За кои коремни преси пишеш,че натоварват кръста и самото движение е неестествено???
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th September 2013, 09:38
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

принципно коремниte преси от наклон (decline sit-ups) ако се изпълняват за долната част от корема, има некв момент, в който влизат в кръста и особено ако кръста никога не е трениран (с хиперекстензии примерно) го натоварват лошо
Но според мене коремните преси на пейка от наклон са чудесно упражнение за горната част на корема (когато на кръста не му става нищо, освен тва), за долната има 89347593457 други по-добри..
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th September 2013, 10:25
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Ясно,мерси Бари.
Аз не ги разбирам особено добре пресите,но се налага да балансирам с поне 2 упражнения за корем.А за болките в кръста си има обяснение.При мен идват от голямата извивка като на гимнастичките и сблъсканите в един друг прешлени,но кво да се прави:генетика.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th September 2013, 18:30
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Упражнения за корема, които не натоварват кръста са:
преси на скрипец (молитва) и повдигане на краката на успоредка с упора на кръста:

http://www.youtube.com/watch?v=NJQROeaBiVE

http://www.youtube.com/watch?v=TXuTPl5-t98

Прави и упражнения за еректорите - хиперекстензии, навеждане с щанга, мъртва тяга, едно упражнение от тези да правиш е достатъчно. Ако кръста те боли само при упражненията за корем, ще решиш този проблем като тренираш еректорите. Има един комплекс от упражнения, който лично съм пробвал и съм го препоръчвал на много хора, упражненията са много ефективни ! Тези упражнения много добре възстановяват мжедупрешленните дискове !

http://www.youtube.com/watch?v=toDNw...layer_embedded
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th September 2013, 21:35
Аватара на Dii
Dii Dii не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 467
По подразбиране

На мен проблемна зона ми е областа около пъпа...би трябвало да е средна част, нали? Има ли упражнение, което да натоварва най-силно тази част?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Плочки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:59.