IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #291  
Стар 25th February 2011, 23:43
Аватара на jovanna93114
jovanna93114 jovanna93114 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Графството
Мнения: 458
По подразбиране

Хич не ми се иска да го кастририраме,но много пакости ми прави и вие като върколак.Непородиста писана ще има само в краен случай, а кастрация в още по краен.Ние си го взехме с желанието да развъдим някое и друго котило Бенгали, но ако знаех колко безуспешно ще е това,щяхме да си вземем Кастрат на половин цена
__________________
Ще лумне пак пламък изгаснал,
над сянката-лъч засиял,
строшеният меч ще зарасне,
сваленият пак ще е крал.
Отговори с цитат
  #292  
Стар 8th March 2011, 15:06
Аватара на simone
simone simone не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: на полянката до блока
Мнения: 3 261
По подразбиране

една снимка

иии пак същата, но по-ефектна
__________________
И сам войнът е войн!
Отговори с цитат
  #293  
Стар 8th March 2011, 15:14
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от simone
Хахах сладурчееееееееее Искам да му се метна и да го гушкам цял ден
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #294  
Стар 8th March 2011, 15:15
ангелче ангелче не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 241
По подразбиране

аз се справих с "беладжията", като го оставям заедно с котарака в коридора-така спря с "този вид беля" сега почна друго... като го водя на разходка, БЕЗ каишка бяга, за първи път от 4 години!
Обръща се поглежда дали го гоня и продължава с все сили съседите умират от смях...дали ми прави на пук ???
Отговори с цитат
  #295  
Стар 8th March 2011, 17:44
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Какво ще им стане на гените ако веднъж покрие не породиста котка? Това са си чисти глупости. Понякога, ако не и в 90%, смесването дава не чисто, но по-здраво поколение.
Не говоря да хванете първото мръсно улично коте /то няма и да ви даде да го хванете/. Става дума за домашна, чиста и ваксинирана котка.
Против кастацията съм защото е необратим процес. Да, след месец ще се успокои, но никога няма да имате потомство. Аз за това съжелявам.
Апо, котките /сиамците конкретно/ са одомашени преди около 5000 хил. години. Така че отдавна дива сиамка звучи смешно. Това да не е сърна, та да не е свикнала в дом? Ако теб те вземат за отглеждане и, за да си по-кротка, ти резнат яйчниците - добре ли ще ти е? За това казвам, че е противоестествено, а не че живеят в дом. Котките отдавна живеят в домове.

А в случая говорим за едно изключително коте от рядка порода. Не го осакатявайте!
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #296  
Стар 8th March 2011, 17:47
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Симон, много на моят красив приятел
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #297  
Стар 8th March 2011, 21:57
Аватара на Moon Light
Moon Light Moon Light не е на линия
Member
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2011
Град: България
Мнения: 24
Изпратете съобщение чрез ICQ до Moon Light
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jovanna93114
Пък и не искам да развалям породата - с един породист родител само, нямат реализация!Губи се гена!А при Бенгалите гена е важен и впечатляващ(украска,поведе ние,характер,вода) имат доста разлики от обикновенните котараци
Това си е чист РАСИЗЪМ спрямо животните, не го разбирам Все си мисля, че когато обичаш някого, било то човек или животно, би искал да е щастлив (а това не включва кастрация) И какво значи "нямат реализация" Котетата ще са дефектни или какво?!! Аз бих ги обичала такива, каквито са, независимо от "гена" и съм сигурна, че има и други хора, които мислят така, т.е. реализация ще се намери. Друг е въпросът ако искаш да изкараш пари от тях - това значи, че домашният ти любимец за теб е по-скоро предмет, отколкото любимо същество.
__________________
"Обожавам простите удоволствия, те са последно убежище на сложните личности." - Оскар Уайлд
Отговори с цитат
  #298  
Стар 8th March 2011, 23:58
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Тцъ тцъ, ай стига с тез морали знаеш ли колко изкарват собствениците на развъдниците от животните си- почти николко. За да отгледаш едно здраво животно от определена порода се изискват средства и време. Отстрани може да изглежда нищо работа, ама като сложиш най- дребни аксесоари- играчки, хранилки, тоалетни, шампоани, гребени... храни, витамини, ваксини... да гледаш качествено едно животно е като да гледаш едно дете, повярвай ми. Ако живеехме в един идеален свят, нямаше да има животни затворени в апартаменти. Ама не живеем, затва домашните любимци са факт. И доказано по- добрият вариант от безсексие е кастрация. Не заради фасоните на собственика, а заради здравето на животното. И за да не ме наречеш ся и мен безчуствена, ще ти кажа, че аз съм собственик на най- обикновени улични котета (всъщност вече е само едно, но още не мога да свикна с тази мисъл ). Но когато започна да гледам породисти котета, отношението и ще е същото, всеки отговорен собственик на каквото и да е породисто животно разсъждава така.
Отговори с цитат
  #299  
Стар 9th March 2011, 01:04
Аватара на jovanna93114
jovanna93114 jovanna93114 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Графството
Мнения: 458
По подразбиране

apoklistika,благодаря ти.Само ти подкрепи моето мнение....което е...дадохме един куп пари за този наистина невероятен котарак и искам всичко около него да е перфектно.И като казвам че няма реализация имам впредвид, че ако имахте избор дали да продадете едно Бенгалско сладкишче за 800 лв или за 6000лв,повярвайте щяхте да търсите разликата Няма да са да са дефектни котетата Moon Light,но мисля че имам право да избирам какво да е потомството- чистокръвно или не!Нямам намерение да изкарвам пари от котараци и не го смятам за предмет(предметите не се хранят с храна от 16 лв/кг и един куп други глезотии които изброи apoklistika...четката му за косми струва 80 лв-моята четка за коса е 3лв) А кастрацията в момента е наложителна най вече заради маркрането...Всичко е маркирал и къщата ми вони ужасно.Не мога вече да се боря с това.Отвратително е!!!
__________________
Ще лумне пак пламък изгаснал,
над сянката-лъч засиял,
строшеният меч ще зарасне,
сваленият пак ще е крал.
Отговори с цитат
  #300  
Стар 9th March 2011, 09:10
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

jovanna93114 , в никакъв случай не ти давам акъл. Котето е твое, ти го глезиш, храниш, отговаряш за него във всичко. Така че ти ще си решиш.
Дано само не съжеляваш след време /като мен/ за необратимата постъпка.
Аз, примерно, бих си взела потомство от него и не съвсем "чисто". Не го водя по изложби, та за мен няма значение.
За това пак казвам: ти си решаваш. Не мисли, че искам да ти се бъркам.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Домашнилюбимци
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:30.