IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 17th February 2007, 21:48
flakita flakita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 647
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Olivia
Щооооо??? ми аз първите хапове като ги пих една приятелка ми каза че са хубави и така.И цици ми пораснаха от тях ама ги спрях щото свършиха а ме мързеше да ходя да купя и тотално ги спрях
Май подочух че Cilest са хубави..?!
ААА , определено ще ги потърся(въпреки, че съм още девствена ) .
Не, базикам се. Но това за циците да не е просто от възрастта, да са ти пораснали . Ако си била на 16-17, то може да се развиваш до 20-21г. .
Отговори с цитат
  #12  
Стар 18th February 2007, 00:14
LILenceto LILenceto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 81
По подразбиране

Здравеите!

Знам 4е противоза4ата4ни се предписват само от генеколког и то задалжително след изцледвания за да се разбере то4но в какви стоиности са хормоните и на тази основа да се изберат наи-подходя6тите лекарства! Но в практиката не е така!!!! Отидох на генеколог и тя бе6е готова да ми даде парвите които и доидоха на акала или по-то4но,тези с които работи и се опитва да пробута на вси4ки! Аз настоях за изцледвания,макар 4е тварде6е 4е няма нужда! В краина сметка просто я смених! В момента пия Ясмин! Пила сам ги и преди година! Пих ги 6 месеца и няма6е никакви страни4ни ефекти,това с циците важи ,но сяка6 запо4наха малко да ми деистват на настроенията,сменях ги през 5 мин! Ужас! Но сега пак ги пия,така или ина4е не ги пия от кеф,а ппосто за6тото имам проблеми с менструацията и уж това е единствения на4ин,по които може да се нормализира! Макар 4е ако вс ми бе6е наред никога няма6е и да се замисля да ги пия! Но..... това е положението за сега! Обиколих хиляди лекари и вс казват,4е това е ре6ението! Ако някои има подобен проблем и др ре6ение,моля да сподели! До тогава 6те се надявам,4е няма да ми порасне задника,а само др не6та!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 18th February 2007, 00:46
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LILenceto
Здравеите!
Пих ги 6 месеца и няма6е никакви страни4ни ефекти,това с циците важи ,но сяка6 запо4наха малко да ми деистват на настроенията,сменях ги през 5 мин! Ужас!
Да, има такова нещо, и аз го забелязах. В началото имах честа смяна на настроенията, понякога нещо като депресии. чудех се с какво са свързани (по-принцип не съм такъв човек), после прочетох в "странични ефекти" на противозачатъчните, че това един от тях. След няколко месеца тези състояния изчезнаха. Така че виж дали и при теб няма да отшумят. Ако не, оплачи се на гинеколога си, и ги сменяй!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 18th February 2007, 01:37
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LILenceto
Отидох на генеколог и тя бе6е готова да ми даде парвите които и доидоха на акала или по-то4но,тези с които работи и се опитва да пробута на вси4ки!
Да, и на мен ми се е случвало и то няколко пъти.
Дори веднъж един лекар без да ме пита направо започна да ми пише рецепта за някакви противозачатъчни и съвсем безцеремонно ми каза да спра да пуша (все едно мога да спра когато си искам ) , щото не можело тия хапчета и цигарите да се "съвместят"....


Цитирай:
Първоначално написано от LILenceto
Но сега пак ги пия,така или ина4е не ги пия от кеф,а ппосто за6тото имам проблеми с менструацията и уж това е единствения на4ин,по които може да се нормализира! Обиколих хиляди лекари и вс казват,4е това е ре6ението! Ако някои има подобен проблем и др ре6ение,моля да сподели!
Аз имам нередовен мензис и след като родих не ми се нормализира...
Да, ще ти стане редовен докато ги пиеш хаповете, ама можеш ли цял живот да караш на противозачатъчни...
Един лекар ми каза, че щом от малка ми е нередовен, все така ще ми бъде
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #15  
Стар 18th February 2007, 14:52
LILenceto LILenceto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 81
По подразбиране

Но само искам да кажа,4е това не е практика само в БГ( да се изписват противоза4ата4ни без изследвания). Аз не живея ж БГ и тук дори има телефон,на които се обажда6 и така ти ги изписват! Дори не ходи6 на лекар! Да не говорим,4е дежоиките ги пият от 15 годи6ни и ги пият мн далго време!
А това за смяната на настроенията,не мисля 4е е конкретно от Ясмина,а по скоро вс деистват така,за6тото имам приятелки,които пият други и те се оплакват от са6тото!
Това,4е менструацията се нормализира само докато се пият е савсем вярно. Докато ги пиех преди 6 месеца вс бе6е ок,но от семтемжри пак ми спря! И нямам друг избор,ина4е наистина не ми идва! Не знам ве4е какво да правя! Лекаря се опита да ме убеди,4е трябва да ги пия просто по-далго за да се нормализирали не6тата,но на мене мн не ми се вярва! Не знам ве4е кво да правя! А мислите ли, 4е може да ми пре4и да сваля малко кг,6тото искам да сваля 3-4?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 18th February 2007, 15:05
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз пих има няма 5 години, докато ги пих, цикъла ми беше 28 дни. В момента, в който ги спрях, пак си стана 25 дни още първия месец. Така че, колкото и дълго да ги пиеш, не мисля, че нещо ще се промени, като ги спреш.А колкото до това, че някои лекари изписват противозачатъчни без изследвания - да, това го има навсякъде. Значи остава на вас колко сте отговорни да си намерите друг специалист, който ще ви направи изследвания. Попадала съм на такъв, който отвори справочника с лекарствата и ме пита искам ли аз да си избера някои, попадала съм и на такъв, който отказа да ми даде рецепта без изследвания, въпреки че пиех въпросните хапчета вече няколко години.
За килограмите- няма причина противозачатъчните да ти пречат да свалиш.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 18th February 2007, 15:14
sillygirl sillygirl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Cyprus
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез ICQ до sillygirl
По подразбиране

На мен са ми казвали няколко лекари,че когато хапчетата се приемат само с цел предпазване от забременяване,не е задължително да се правят изследвания,или ако се правят ,то е да се избегнат някои странични ефекти,като се избрат най-подходящите
Отговори с цитат
  #18  
Стар 18th February 2007, 17:58
Аватара на Olivia
Olivia Olivia не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: london
Мнения: 1 477
Изпратете съобщение чрез ICQ до Olivia Изпратете съобщение чрез Yahoo до Olivia
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LILenceto
Но само искам да кажа,4е това не е практика само в БГ( да се изписват противоза4ата4ни без изследвания). Дори не ходи6 на лекар!
...ахаммм за това говоря..караме я на доверие.
__________________
Най-добрите и красиви неща не могaт да бъдат видени или докоснати,те се усещат в сърцето!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 18th February 2007, 20:50
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Все пак да се изписват хапчета, бъкани с хормони, си е отговорна задачка. На мен след хормонално изследване и съмнение за поликистоза ми изписаха Диане 35 и циците ми наистина идваха навреме, а аз след 5 мин...Сега пак мисля да ги почвам, но задължително след консултация с гинеколог
Отговори с цитат
  #20  
Стар 18th February 2007, 22:06
desitta desitta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 311
По подразбиране

аз също имам проблем с нередовен цикъл и от това май оправяне няма , именно затова мисля пак да почвам за известен период от време противозачатъчни.....
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: запротивозачатъчните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:57.