IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th August 2009, 22:04
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране Бедността

Днес беше поредният ден, който прекарах в шляене из магазините по Витошка, търсейки онзи специален бански, в който ще се харесам! Чувствах се ужасно нещастна! Все нещо не ми допадаше в моделите, които пробвах, мечтаният бански ми се струваше просто една химера... Бях нещастна, когато много хора се чудят дали изобщо ще имат пари за море, дали изобщо ще могат да си купят храна... Тогава се запитах защо тези хора са бедни? Кое ги е довело до това положение? Ами хората, които се ровят из кофите за боклук... Запитах се с какво аз съм повече от тях, с какво съм заслужила повечето материални блага? Случайно стечение на обстоятелствата, лош късмет? Грешни представи за света, психични заболявания? Мързел, безразличие? Какво??? А на какво съм способна аз, за да не изпадна в подобно положение ...

Ще се радвам на вашите коментари, защото аз определено не знам отговорите дори за себе си ... ЗА СЪЖАЛЕНИЕ!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th August 2009, 22:22
JosephineDeBeauharnais JosephineDeBeauharnais не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Chateau de Versailles
Мнения: 156
По подразбиране

Ох много мразя да изпадам в подобни мисли по време на пазаруване, но от друга страна си повтарям, че не трябва да съм чак толкова жалостива, тъй като никой от тези хора не го е грижа за мен.
__________________
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th August 2009, 22:32
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не изпадам в подобни мисли. Това, което имам не ми е паднало от небето. Само аз си знам кога, колко и от какво съм се лишавала, за да го имам. И каква цена съм платила за него. Ако не бях работила над себе си и за себе си, можеше и аз да съм до кофите.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th August 2009, 23:21
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Не изпадам в подобни мисли. Това, което имам не ми е паднало от небето. Само аз си знам кога, колко и от какво съм се лишавала, за да го имам. И каква цена съм платила за него. Ако не бях работила над себе си и за себе си, можеше и аз да съм до кофите.
пък то никога не е и късно да стигнем до там
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th August 2009, 23:26
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

абсолютно, живота е непрекъсната борбЪ
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th August 2009, 23:29
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Всичко е късмет и съобразителност/ориентация в живота/ Въпреки това не смятам за нормално хора в подобни ситуации да се отписват с управдание от рода на "защо аз да ги мисля,като те не ме мислят" . Те мислят как да оцелеят ти мислиш дали ти отива червеното... не казвам да ходиш им оправяш живота , просто някой път ако се наложи някой малък жест.. направи го Всеки според възможностите си. Това мисля аз.
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #7  
Стар 5th August 2009, 08:32
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

Живота е един кръговрат, днес може да си "горе" и да имаш всичко, а утре да си "долу" и да си на равнището на клошарите независимо от креативноста, уменията или ценза ти.
п.п. За жалост аз късно осъзнах, че няма никакво значение какъв точно ти е банския (приемете го за нарицателно)
Отговори с цитат
  #8  
Стар 5th August 2009, 08:33
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sladkatony
няма никакво значение какъв точно ти е банския (приемете го за нарицателно)
Отговори с цитат
  #9  
Стар 5th August 2009, 08:50
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Колкото и да ми се иска, да помогна на всички бедни няма как да успея...
А и да не забравяме че много от тези хора са матерялно добре и ровят по кофите
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 5th August 2009, 09:47
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Според мен смисълът на тази тема не е да насърчава благотворителността и алтруизма (в смисъл, тези неща по дефолт винаги се насърчават).

Смисълтът на темата е да осъзнаем какво притежаваме и да видим колко хубав живот живеем. И да не се нервираме и ядосваме за дребнави неща.

Да оценим шанса, който сме имали. Защото много хора нямат този шанс.

Уважение за всички хора, които са си скъсали задника от работа. Те заслужават това, което имат и не трябва нито за миг да се чувстват виновни, че имат по-висок стандарт от другите. Но дори и тези хора трябва да са наясно, че по света има други хора, които дори и с двойно по-големи усилия нямат шанс да постигнат нищо. Справка - Сомалия, Етиопия, Северна Корея, Камбоджа и т.н.

Затова просто трябва да се радваме на това, което имаме. Да оценяваме шанса, който имаме в живота.

Точно по този начин лично аз понякога се радвам дори на горещия душ. Понякога се радвам дори и само заради факта, че имам две очи, два крака, две ръце, здраво сърце.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бедността
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:51.