IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 29th October 2009, 09:20
valq valq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 384
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sibi
Моята преграда след първата ринопластика стана мнооого по-крива След две корекции мисля, че сега е горе-долу добре.
Това е ужасно! Едно е да не си харесваш носа, а съвсем друго е да не можеш да дишаш през него! Но аз толкова не си харесвам носа сега, че не знам дали си ваобразявам, но дишам по-трудно през едната ноздра. Но като чета на теб какво ти се е случило, може и да не се ваобразявам!
Отговори с цитат
  #82  
Стар 30th October 2009, 16:22
buratino buratino не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 10
По подразбиране

Привет !
Отговори с цитат
  #83  
Стар 30th October 2009, 17:02
buratino buratino не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 10
По подразбиране Мислете !

Бих искал да бъда полезен на вички желаещи/имащи нужда/решили се на ринопластика и да изразя гражданската си позиция и позицията си като лекар,защото и сред нашите среди има прекалено много шарлатани,а ринопластиката е сериозна интервенция и с лицето не може и не трябва да се правяат експерименти,а още по-малко експерименти за пари !!!

За операцията.
1.Няма специалист, който да познава по-добре от УНГ специалиста анатомията и физиологията на носа.
2.За да бъде ринопластиката Ви сполучлива,лекарят трябва с това да се занимава - много да е оперирал и да продължава да оперира всеки ден носове,с други думи - да е добър точно в тази операция,а не изобщо добър и да си поддържа непрекъснато формата.
3.Важно е дали това,което искате да се прави е подходящо и може да се приложи и при Вашата анатомична структура и как Вашите тъкани ще реагират след операцията.
4.Дали Вие точно ще може да обясните какво искате и дали операторът правилно ще Ви разбере.

По-нататък всеки сам ще си реши какво да прави,аз само ще споделя своя опит.

1.Бенчев може и да се е сдобил по някакъв начин с титла - професор,но ринопластиките определено не са му силата.
Не само,че не може да прави,но според мен дори сега се учи да прави ринопластики-като гледам по форумите какви рецепти с пастичка Nisita е изписвал на оперираните си,да му мисли този,които попадне в ръцете на Бенчев после как и при кого ще се оправя.Да не говорим,че в УНГ отделението на МВР болница медикаменти,апаратура,
условията са по-зле и от конюшна.
Явно има търсене на тази операция и Бенчев или е закъсал за пари или си мисли,че от това ще може да направи пари и затова е почнал да оперира и носове.
Според мен това се отнася и за другите професори,които са се сдобили по партиина линия с титлите си,станали са шефове в държавни болници,не могат да оперират,не следят новостите,само чакат да се закачи някои пациент за тях и да му вземат парите пък после и потоп да става.

Относно парите,които иска проф.Бенчев, доц.Цветков от ВМА и др.
и глупостите които се приказват на пациентите :

всеки интелигентен човек може да влезе в сайта на НЗОК и да види,че НЗОК изплаща 528 лв. по клинична пътека N 124 - оперативно лечение на нарушено носно дишане с обша анестезия.
Там е включена и ринопластиката.
Просто това е пътека,която се дава само на УНГ-специалистите.
Всеки осигурен пациент трябва да знае,че ринопластиката му се поема от НЗОК ако се прави от УНГ-специалист и в здравно заведение/ независимо дали е частно или държавно/,което има договор с НЗОК.
Освен това в документите се попълва,че имате затруднено носно дишане и ринопластиката Ви се извършва по медицински показания,а не по Ваше желание,както е при пластичните операции.
Останалото са пари,които лекарите искат и прибират за себе си / май фаворит в това отношение е доц.Цветков от ВМА,но луд е не този който яде зелника,а този който му го дава /.
Ако ринопластиката Ви се прави от пластичен хирург,то НЗОК не заплаща нищо,там операцията е козметична,по Ваше желание.
Лошото, е че ако се оперирате в държавна болница и после не сте доволни от резултата,не може да се търси отговорност на лекаря по административен път.

2.Аз лично си направих първата ринопластика при доц.Цветков от ВМА.
Преглътнах факта,че си ме изрекетира като мутра независимо,че съм колега,здравноосигурен и имах медицински показания за ринопластика - носът ми бе чупен от стара спортна травма и сега исках само да го изправя без да променям каквото и да било във формата и да оправя дишането.
След операцията дишането ми се оправи,но не знам защо Цветков беше проявил творчество и беше променил формата на носа ми,така както аз не харесвах,не съм искал,а и никога не сме говорили за такова нещо.
Няма да изпадам в подробности - с мен се получи абсолютно същото,което и с "emiko" от форума - След като ходих три пъти при него, за да му кажа, че не се харесвам и искам реоперация, а той всеки път се държеше все по-хладно и повтаряше, че било още рано, носа щял да спада, аз просто реших, че повече не искам даже да го виждам тоя човек.
Какво ли друго може да ми отговори Цветков,след като работи в държавна болница,трябва да си пази имиджа,в документите е попълнил,че операцията е била по медицински показания,прибрал е немалък рушвет,а сега аз отново да постапя там за втора операция по свое желание !? - някакси не върви !
Какво ли друго може да направя и аз ,след като сам се съгласих на това - не е луд тоя дето яде зелника,а тоя дето му го дава !
Явно Цветков наистина се е самозабравил,може и да не е лош оператор,но само парите го интересуват,изобщо не се опитва да разбере твоя проблем,а само как да ти прибере по-бързо парите и после да оперира следващия нос.
А парите изобщо не са малко,като се има предвид,че всико това е рушвет изцяло и само за него и всички ние сме солидарни с това безобразие,като даваме тези пари.
Преди операцията ти сваля звезди от небето и ти обяснява как той всичко може да направи и как той се е специализирал да оправял грешките на другите си колеги,но когато става въпрос за неговите грешки ?????
Както се вижда даването на огромни пари изобщо не са гаранция за сполучлива операция.

3.След доста време се престраших на повторна ринопластика,нищо че съм от София отидох при доц.Джамбазов в Пловдив.
И да искам не мога да кажа нищо лошо.
Беше сдържан,говори малко,но точни неща, а не дрънка големи приказки като другите колко е добър.
Само обясни,че това е повторна ринопластика,по-трудна е и няма гаранция за изхода и ме накара да се подпиша,че съм съгласен с това.
Условията в частна болница Каспела,където ме оперира са добри.
Разбрах,че тук при него идват за ринопластики хора от цяла България.
Има ценоразпис и това са нормални цени,които един български гражданин може да си позволи.
Това не са тия космически суми,които гледам от форума, някой си решил да прави ринопластики в България ги иска,без той самият да знае защо ги иска.
Това не са тия космически суми,които някои хора ги дават или са готови да ги дадат без да знаят за какво,на кого и как ще изглеждат след това.
Има точен регламент за плащане - на регистратурата,а не под масата.
За резултата от ринопластиката ми - ако кажа,че доц.Джамбазов е един вълшебник, ще бъде малко!
Не съм и предполагал,че може да е толкова добър, да не кажа и най-добрия за ринопластики в Бг., а съотношението цена/качество е просто без коментар !

Едно огромно "БЛАГОДАРЯ" на доц.Джамбазов,а на всички тук желая късмет и дано съм бил полезен !
Отговори с цитат
  #84  
Стар 30th October 2009, 18:11
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране

Буратино,това твойто си е абсолютен спам-в 10 различни теми да копираш едно и също мнение
Отговори с цитат
  #85  
Стар 30th October 2009, 19:55
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Е, можеше наистина да се ограничи до две или най-много три теми, но пък мнението е полезно все пак.
Отговори с цитат
  #86  
Стар 30th October 2009, 21:32
Аватара на teodora39
teodora39 teodora39 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 189
По подразбиране

Буратино, аз пак да ти благодаря за постинга, но имаш още много работа. Все пак във форума има сиг. над 200 теми. Не се ограничавай само с първите 5.
__________________
Искам си функцията Edit!!!
Отговори с цитат
  #87  
Стар 21st November 2009, 07:44
Celtic_dream1 Celtic_dream1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 232
По подразбиране

Ще ми се в този форум да се изказваха мнения за доктори на базата на фактите, а не на базата на "твоя доктор" и "моя доктор". Докторите са си на тях самите и изобщо не им пука ние какво си пишем тук. Ние най-малкото печелим, когато сме пристрастни към някой от тях, защото самите ние сме техни пациенти.

Това по повод на последните теми във форума.
Отговори с цитат
  #88  
Стар 18th August 2010, 07:16
Nadejda Kostova Nadejda Kostova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Град: Varna
Мнения: 2
По подразбиране

Най-добрият в България се казва доц. Пламен Недев от Варна...Виждала съм направени от него нослета. Перфектни са
Отговори с цитат
  #89  
Стар 18th August 2010, 19:10
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nadejda Kostova
Най-добрият в България се казва доц. Пламен Недев от Варна...Виждала съм направени от него нослета. Перфектни са
А в този форум други неща се чуват за въпросния доктор, така че - ако си оперирана и долона, дай снимки, разкажи за операцията си. А какво си виждала е без значение
Отговори с цитат
  #90  
Стар 31st August 2010, 03:52
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

за всеки влак си имало пътници..казват хората
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Койнайдобриятхирургнанослетата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:30.